Udělala jsem dobře?

Anonymní
28.3.17 15:55

Udělala jsem dobře? Manžel

Ahoj,

předem se omlouvám za délku příspěvku a za anonymitu, ale stydím se. :oops:

Nejprve ve zkratce já 31 let, manžel 42 let, dvě děti dcera 6 let a syn 3,5 roku. Vdaná 7 let. Manželství není ideální, respektive je asi v rozkladu, syn neustále nemocný, má za sebou několik menších operačních zákroků, není měsíce aby syn nebyl nemocný /prakticky se pořád opakují stejné nemoci/, má podezření na autismus, takže s ním není jednoduchá domluva. Dcera je šikovná, velmi akční, neposedí. To vše způsobuje, že na sebe s manželem nemáme čas a večer minimálně já padám velkou únavou. I jsem zkusila chodit do práce, děti do MŠ. Bohužel vždy kvůli nemoci nakonec práci ukončím, ale doma nevydržím a jdu do další práce. Před 4 týdny jsem po domluvě s manželem v práci dala výpověď - důvodů bylo více a všechny manžel znal a snažila jsem se to řešit, tak abych v té práci zůstala, ale nedalo se to (pokud někdo bude chtít vysvětlím blíže). Asi týden na to jsme se s manželem pohádali - obvinil mě, resp. řekl že kdo ví jak to v té práci bylo…Já se začala bránit, protože mám čisté svědomí. No hádka vygradovala v to, že mě manžel napadl (přitiskl mě k ledničce a pak od té ledničky odhodil na zem a bohužel to viděli děti), když jsem dopadala něco mi křuplo v noze a tak tak jsem se odpajdala do obýváku (cca 5 m), první co mě napadlo a řekla jsem to nahlas po dopadu na zem bylo, že zavolám policii. Nakonec mě ochromila noha a bylo pro mě důležitější zjistit co se mi stalo, manžel mezitím odešel do jiné místnosti. Bohužel jsem zjistila, že se nepostavím a už vůbec neudělám krok. Nechala jsem si donést berle z úrazu, co se mi stal v minulosti a nakonec mě manžel odvezl i s dětmi na úrazovku. Celou dobu jsem se snažila uklidnit děti a zároveň mi v hlavě běželo, co řeknu dr, že se mi stalo. V nemocnici jsem zalhala a řekla, že uklouzla /manželovi jsem neřekla, co jsem jim řekla/, no moc mi to nevěřili, vytáhli mi z kolena krev a byla nutná operace (zlomila jsem si kolení kloub a ten mi spadl na bércovou kost). V noci mi rodiče ještě vezli věci - mamka věděla jak se to stalo a na hlavu manžela padlo několik sprostých slov. Následující den ráno mě operovali. Po operaci mi došel mail, ve kt. manžel psal, že omlouvat se nemá smysl, že je to neomluvitelné, že se o mě a děti postará dokud se nedám dohromady a poté pokud budu chtít, tak odejde. A že je mu jedno, zda to nahlásím či ne. Neodpověděla jsem mu na to. Další den mne z nemocnice propustili, manžel pro mne dojel a další den šel už normálně do práce a já tu zůstala sama čtvrtek a pátek. Pak měl týden na mne OČR. Celou nohu mám v ortéze a nedostanu se ven, pokud manžel mě sám nevezme /to bylo zatím 3×/. Manžel se ze začátku hodně snažil mi opravdu pomoci a bylo snad i vidět že ho to mrzí. Nyní už udělá jen to nejnutnější kolem dětí a domácnosti a včera se mi něco nelíbilo (nějaká kravina) a on mi řekl, že se taky může hned sbalit a jít pryč. Opět mi vyhrožoval odchodem i když ví, že bych to tady ted prostě nedala. Moje mamka, když jsem s ní řešila případný rozvod ani jednou nenabídla, že by mi nějak pomohla a spíš mě tlačila k tomu, abych s ním zůstala. Děti ho mají rády. Já se ho téměř bojím, když se naštve. Co s tím nevím. Sama neutáhnu velký byt (4+1), hypotéku na něj a všechny náklady na život. Práci nemám, kdo ví kdy ji budu moci začít vůbec hledat a zda se mi podaří najít něco, co půjde skloubit s péči o děti. Samozřejmě všude vykládám historku, jak jsem uklouzla a před všemi vypadám jak totální nemehlo. Jsem tu celé dny sama, manžel s dětmi dojíždí většinou po 18. hodině. Udělala jsem dobře? Nebo co mám dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6037
28.3.17 16:00

Prodat byt, umořit hypotéku (pokud tě manžel nevyplatí), pronajmout menší byt a rozvést se. Neuděláš to teď, uděláš to za pár let Zlomenější. Utrápenější. A děti…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4207
28.3.17 16:01

Pryč od něj, nechápu postoj tvé mámy, manželovi vynadá, ale pak je spíš pro to, abys s ním zůstala? 8o

Nebude to lehké, ale odejdi co nejdřív

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2723
28.3.17 16:03

Je to tyran a manipulator.. Nejlepsi by bylo s nim nebyt ale co delat nevim, kdyz sama nemas byt ani praci. Byt tebou bych si zacala hledat ted praci a zkusila se postavit na vlastni nohy. Az budes mit nejaky prijem, uvazovala bych zda muzu utahnout sama nejaky mensi byt a peci o deti - samozrejme s jeho prispevky alimenty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 16:05
@Paola21 píše:
Pryč od něj, nechápu postoj tvé mámy, manželovi vynadá, ale pak je spíš pro to, abys s ním zůstala? 8oNebude to lehké, ale odejdi co nejdřív

Postoj mojí babky: „buď ráda zato, koho máš, protože na lepšího nemáš“. Chlapovi se neodporuje, drž hubu a krok, že tě s děckama vůbec někdo chce".
Takže asi tak. Navíc psala, že by byt neutáhla, babka s vnoučatama nepomůže.
Zbývá jen počkat tak ještě 15 let, až děcka budou větší, možná odejdou z domu a ty se pak můžeš rozvést.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16391
28.3.17 16:05

Co? Rozvest se a hlavne nemazat ten jeho mail, kde si sype popel na hlavu. On te vazne zrani, tohle bych klasifikovala jako tezke ublizeni na tele a sotva se oklepe tak zacne vyhrozovat? Ty se ta, ktera ho ma v hrsti. Matku netes, res sebe a to, ze v tomhle chces nechat vyrustat deti? Ze tatinek flakne s maminkou tak, ze potrebuje operovat? Proboha vzpamatuj se! Byt prodate, s detma ti bude stacit i 2kk kdyz na to prijde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
28.3.17 16:07

Rozveď se než tě zabije. Chůdaci děti, že to musely vidět. Měla jsi ho naprášit.

• Nahlásit
  • Citovat
28.3.17 16:08
@blabla123 píše:
Rozveď se než tě zabije. Chůdaci děti, že to musely vidět. Měla jsi ho naprášit.

Zabít jí může, ikdyž bude rozvedená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
28.3.17 16:09
@hudečice píše:
Zabít jí může, ikdyž bude rozvedená.

Ale už spolu alespoň nebudou bydlet. Takhle by si na ní musel počíhat.

• Nahlásit
  • Citovat
16406

Rozvod a pozadovat i platbu hypoteky nebo stridava pece. A mela si to hlasit policii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439

Manžel má krizi středního věku, plus se asi nesrovnal s tím, že zplodil syna, který je neustále nemocný a s tím, že i ještě dlouho do budoucna na něm bude obživa celé rodiny. Má ponorku, je vyhořelý. To ho neomlouvá, ale je to věc, kterou lze řešit. Když odejdeš, budeš na tom ještě hůř. Nikdo ti ani nevynese blbej koš, nevyzvedne děti a navíc budeš sama na peníze, protože budete živit dva byty a dvě domácnosti místo jedné.

Ať jde k psychologovi, případně běžte spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
28.3.17 16:10

Tady je každá rada drahá. Pochopit se dá všechno, ale fyzické násilí, a ještě před dětmi, je opravdu neomluvitelné. Měla jsi doktorovi říci, jak se to opravdu stalo. V případě rozvodu budeš potřebovat nějaký papír. Obávám se, že pokud už tvůj manžel jednou překročil tu hranici, a snížil se k fyzickému násilí, že se to bude opakovat, zvláště, pokud to pro něj nemělo žádný následek. Osobně bych s ním už nebyla ani minutu, ale záleží na tom, jak by jsi to utahla s dětmi sama, nebo jestli by ti případně do začátku rodiče pomohli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@blabla123 píše:
Ale už spolu alespoň nebudou bydlet. Takhle by si na ní musel počíhat.

Ale než se vyřeší prachy, rozvod, alimenty, majetek, to můžou být rozvedení a pak se třeba další 3 roky handrkovat o bydlení a budou bydlet spolu… víš jak to dnes chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Holky, já to taky tak vnitřně cítím, ale mám strach. Evidentně se nemám o koho opřít, máma mě zklamala velmi. Práci určitě budu hledat co nejdříve to bude možné, ale nevím kdy to bude, ortézu mám minimálně do 4.4., doktor říkal, že nemůže vyloučit ani trvalé následky. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.3.17 16:13

@Paola21 ona ani nevynadala manželovi, ale nadávala na něj mě do telefonu, když jsem jí volala prakticky hned po situaci. @adam75 Nabízela jsem mu manželskou poradnu - odmítl.

A ještě mi řekl asi 6. den po tom incidentu, že nemůže zaručit, že se to nebude opakovat.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama