Úklid, úklid a zase uklízení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GabinkaCh
Závislačka 3019 příspěvků 10.12.18 18:02
Úklid,úklid a zase uklízení

Ahoj holky.Dnes jsem celý den uklízela. Vlastně takový předvánoční úklid. Mám toho plné kecky. A ať lítám a kmitám, stejně to není, jak by to mělo být. Děti jsou neskuteční bordeláři. Uklízím jim pokoj denně. A to má starší 6 let! Uklízím po chlapovi, oblečení, nádobí, všechno a stejně to nevypadá, že uklízím. Někdy mě to baví. Jsou věci, které nepřekousnu. Vy už děláte vánoční úklid? nesnášim praní záclon atd :zed: to budu zítra. Přijde mi, že žena je uklízecí otrok :zed: :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lalelale
Závislačka 3139 příspěvků 10.12.18 18:05

@GabinkaCh a právě proto si platím uklízečku :mrgreen: velice dobře utracené peníze. Ale jestli toho máš tolik a z nějakého důvodu uklízečku nechcete/nemůžete mít, nevidím důvod, proč by si tvůj muž po sobě nemohl uklidit sám a aspon trochu tím pomoci.

pannda
Kelišová 6727 příspěvků 36 inzerátů 10.12.18 18:06

Jaký si to uděláš, takový to máš…
Po chlapovi bordel nemám, naopak i on uklízí a děti…taky se učí pořádku, ikdyž taky mají své chyby..

PupuP
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 10.12.18 18:08

děti nemám, ale uklízím jednou za 14 dní… denně jen myju nádobí. nemám na to čas ani chuť a ani to nikdo neocení… vařím večeře a to stačí. a vánoční úklid? právě naopak, udělám tu velký úklid po vánocích, abych vstoupila s čistým do novýho roku :mrgreen:

Tableta
Závislačka 4245 příspěvků 10.12.18 18:19

Nedělám sezónní úklidy. Jen čas od času vyházím to, co se nepoužívá a není potřeba nebo nejde spravit, hlavně hračky, i když jich má dcera oproti ostatním jen hrstku. Nevedu žádný serepetičky, takže ani nemám moc co uklízet. Čím míň toho člověk má, tím nabordelí toho, co je potřeba uklízet. Jasně, prádlo, drobky, prach, nádobí,.. Ale tohle uklízím každej den a zabere to jen chvilku. Manžel po sobě taky neuklízí :cert: A já po něm uklízet odmítám. Takže když má na pracovním stole už TŘI týdny hrnek od čaje, tak ho seřvu jak malý dítě a on pak po sobě se staženým ocasem nějakou dobu zas uklízí. Dceru učím ke samostatnosti, hodně se naučila i ve školce. Oblečení, hračky a nádobí (odnést do dřezu) zvládne ve třech a půl sama. Kéž by si uměla i sama uvařit :roll:

Příspěvek upraven 10.12.18 v 18:20

Aspera
Generální žvanilka 21461 příspěvků 10.12.18 18:19

@GabinkaCh chlapa a děti učím, aby si uklízeli sami. Zjišťuju, že základ je uklízet oblečení. Rozházené hračky vypadají míň neuspořádaně než poházené ponožky. Takže děti mají místo na oblečení, kam si ho mají dávat jak ho svlečou, ne vždy to zvládnou a chlap taky a ten to zvládá. A když uklízím, tak chlapovi jeho věci dávám na hromadu, co si on pak roztřídí, je to rychlejší.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1269 příspěvků 10.12.18 18:19

Tak u mě si děti musí loznicku a hernu uklízet sami. Je to jejich prostor. Jinak vánoční úklid nehrotim uklízím denně takže asi tak :nevim:

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 6299 příspěvků 10.12.18 18:19

Nojo, nekdo to delat musi. Uz jsme meli pani na uklid, ale katastrofa, dali jsme ji sbohem.
Kdybych mela vic casu, tak by me ten velky uklid i vcelku bavil, hlavne okna…mam strasne rada, kdyz jsou cisty. Ale cas neni, totalku mam hotovou jen detske pokoje, ty jsou nejhorsi…beru to tak, ze pred svatky provetram satnik (z ceho vyrostly) a hracky, co uz nepotrebuji …zbytek bude raz dva. Musis je zapojit pri bezne udrzbe, ta je obcas ubijejici…

scentini
Závislačka 3530 příspěvků 10.12.18 18:20

Ja tomu rikam svata trojice( pradlo, zradlo, uklid). Chlap po sobe uklizi, ale 4 leta ne. Dnes uz jsem nevydrzela a vybouchla. Sice neuklidila na sto procent, ale aspon neco. Jinak vsnocni uklid nedelam, ja uklizim prubezne, od pondeli do nedele :mrgreen: .

Natálka26
Kelišová 5537 příspěvků 10.12.18 18:23

Já uklízím denně, tzn výstavám, vytiram, myhu kuchyň, nádobí do myčky, utrit indukci. Závěsy Peru jak me napadne, teď byly před týdnem tak na ně kašlu před vánocemi. Tím, že tohle všechno dělám denně tak předvánoční úklid mě nemůže rozhodit. Stejně me zajímá co kdo dělá navíc? Nebo proč někdo uklízí týden před když má doma děti a ví, že to bude uklízet znovu? Vždyť staci večer před vytrit a utrit prach a je to. 0rece nikdo nekouká na peřiny nebo záclony. :think:

Aspera
Generální žvanilka 21461 příspěvků 10.12.18 18:30

@Natálka26 to by mě taky zajímalo, proč to všichni hrotí. Já uklízím běžně jako jindy. Okna jsem myla před měsícem, v tomto počasí by mě to mohlo. A to se výjimečně okna povedla, většinou je myji o prázdninách a pak už ne. Teď jsem utřela prach z míst, kam nelezu pravidelně. Až budu věšet ozdoby na lustry, tak je taky vezmu hadrem a konec. 23. přes den pouklízíme drobnosti a vytřeme a hotovo. Letos je 22 sobota, tak to bude ve větším klidu. Základ je zapojit aspoň chlapa. Sice ten úklid od něj není 100% jako si ho udělám sama, ale je dostačující.

Medičkaa
Kecalka 224 příspěvků 11 inzerátů 10.12.18 18:43

Já si úklid rozdělila a každý den v týdnu uklidím něco, takže tomu dám max. půl hodiny denně. Vánoční úklid moc řešit nebudu, takové ty velké věci uklízím nárazově když mám čas a chuť.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 10.12.18 19:02

Nemám záclony :mrgreen:
Hele, přílišné uklízení zkresluje pohled na to, co je pořádek a co bordel. Určitě to není tak tragické, když pořád uklízís, spíš už si nepamatuješ, jak opravdový bordel vypadá.
Já teď debordelizuju opravdu zanedbanou domácnost a mám to jako opravdu dlouhodobý úkol, nebudu se to snažit strhnout za pár dnů. A třeba dneska jsem vstávala ve 4 ráno do práce, takže jsem jen uklidila balkon, ozdobila ho a teď se chodím kochat :lol: Člověk musí mít radost z maličkostí.
No a vzhledem k tomu, že devítiletému začaly kolem školního batohu lítat mušky, tak jsem ho donutila, aby vykydlil obsah, no byl to celkem běs :roll: Oproti tomu je většina nepořádku v domácnosti pořád v pohodě. 8)

z92
Kecalka 212 příspěvků 10.12.18 20:30

U nás je uklizeno permanentně, dost dbám na pořádek a vedu k tomu i dceru, má dva roky a pokoj má stále uklizený, je naučená, že s čím si přestane hrát vrátí na své místo než si vezme novou hračku… No a manžel je už taky naučený si po sobě uklidit. Vysávám a vytírám obden, prach jednou týdně, koupelna +wc denně, na to jsem vysazená 8) Vánoční úklid tím pádem neřeším, není co uklízet :D

baracudas
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 10.12.18 20:36

Dvou a půl letá dcera a deseti měsíční syn…na Vánoční úklid kašlu :mrgreen:. Lítám a uklízím průběžně celý den, jinak bychom se utopili v hadrech a hračkách. A někde jsem četla takové vtipné přirovnání…uklízet být ve kterém jsou děti je jako čistit si zuby a u toho žrát fidorku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Přestala dýchat u snídaně! Princezna se zlatou hvězdou náhle zemřela

Zemřela Marie Kyselková (†83), která proslula coby princezna Lada v... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >