Ukončení neschopenky dopředu

83
16.12.19 03:46

Ukončení neschopenku dopředu

Ahoj :mavam: jsem na nemocenské s angínu, kontrolu mám ve středu, už se ale cítím zdravá :mrgreen: chci se zeptat, jake máte zkušenosti s doktorama, jestli mi ukončí nemocenskou až k pátku, když tam jdu ve středu a jsem už zdravá :think: protože máme v práci od 21. už volno a jdeme do práce až 5.ledna, tak by se nevyplatilo už jít do práce na ty 2 směny :mrgreen: moje MUDr je hodná a chápáva, ale jen se chci zeptat, zda máte s tímto někdo zkušenost, že vám ji ukončili 2 dny dopředu, i když jste už byli zdraví :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

140
16.12.19 05:04

Ahoj pokud máš rozumného doktora, tak ti to ukončí až k pátku. Já vloni byla nemocná taky před vánocema, šla jsem na kontrolu v úterý a ukončil mě neschopenku k pátku :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
16.12.19 05:51

Nikdo ti neschopenku nebude nutit. Pokud přijdeš za dr a budeš chtít ukončit tak ti ji ukončí. Možná tě poučí o rizicích např nedoléčení atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5495
16.12.19 06:09

@Ufinka87 ale ona je uz zdravá, ve středu jde na kontrolu, kde ji má dr neschopenku ukončit, ale chce být ještě ct a pa doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2411
16.12.19 06:38

Po angíně mi nechává doktorka PN i na rekonvalescenci i když už nález i odběry jsou OK. A to týden minimálně, je to podle ní součást doléčení, která by se neměla podceňovat. Takže myslím, že to nebude problém nebo u mojí by nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
16.12.19 06:41

@karkarka jo tak.. Je to o domluvě mě se dr vždy ptá jak se cítím atd a ke kterému dní chci neschopenku ukončit a vždy jsem se domluvila. Myslím že to problém nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10422
16.12.19 08:34

Jak tu padlo, nikdo ti neschopenku nutit nebude. Vždyť spousta lidí má možnost dělat z domova, vyčerpat si dovolenou, sick day apod., doktorce po tom defacto nic není. Mě se naopak vždy sestra ptá, ke kterému dni chci ukončit (většinou ošetřovačku teda, ale principielně je to stejné). Maximálně ti doporučí, abys byla ještě doma v klidu, ale pokud máš dobraná atb a crp v normě, není důvod aby tě držela doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12193
16.12.19 08:43

@Zuzik94 Tak hlavně to, že se cítíš zdravá vůbec neznamená, že zdravá jsi. Jen ti zabrala ATB. Ale teď je tělo oslabené a musí se dát dohromady. Do pátku ti PN dle mého dá. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
16.12.19 10:45

Normalni doktor ti ji urcite napise do patku..muze to udelat uz v tu stredu, abys tam nemusela zase chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10422
16.12.19 11:13

Aha, myslím, že nás to tu spousta pochopila obráceně - že do práce chceš dřív :mrgreen: No tak to si myslím, že po angíně úplně kildně napíše :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
16.12.19 14:12

Děkuji všem za příspěvky ;) ještě mě zajímá… Jak to je, pokud mi nemoc ukončí v tu středu a ukončí mi ji k 20.12… Můžu to hned v tu středu poslat poštou do práce, nevadí, že je to takhle dopředu? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10422
16.12.19 14:35

No ja myslim, ze pokud ji reknes, ze ti neni porad dobre (coz bys mela, jinak ti tu neschopenku muze ukoncit hned),tak si te pozve jeste na jednu kontrolu (v patek nebo v pondeli) :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama