Ukradli mi nápady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 13:14
Ukradli mi nápady

Ahoj holky, před časem jedna velká kulturní instituce (nechci upřesnit)vypsala kontakt na P. R.managera, účastnila jsem se. Podmínkou bylo vypracovat projekt, jak si představuete P. R.instituce. Vypracovala jsem ho, snažila jsem se nebýt úplně konkrétní, ale přece jen jsem tam 2,3 projekty uvedla. Podklady jsem jim pak odnesla, v kanceláři byly jen kolegyně, převzaly to, záznam o jejich převzetí nemám, nenechala jsem si zásilku podepsat. Nikdo se mi nikdo už neozval s vyjádřením, ani zda mě berou či ne. Nechala jsem to být. Po měsíci jdu kolem a všude na instituci visí plakáty, které poutají na 2 nové projekty - oba mnou vymyšlené :-). Pochopitelně jim to nedokážu, současné P. R.oddělení řekne, že je to jejich nápad nezávislý na mém.
Nechala jsem to být. Co byste dělaly vy?
Vzala jsem si z toho poučení nikdy nebýt konkrétní, i když chápu, že zaměstnavatel potřebuje při přijetí o uchazeči něco vědět.
Teď se v instituci změnilo vedení, uvauji o tom hlásit se tam znovu. Řekly byste novému řediteli instituce o tom, že projekty, které tam běží, jsou mé?
Oml.se z osobních důvodů za anonym. Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 11.01.18 13:23

Asi bych to nechala být, soudit se kvůli tomu nemá smysl. A příště si dáš pozor a případně i řekneš svýmu potenciálnímu šéfovx svou nepříjemnou zkušenost :nevim: :think:

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10081 příspěvků 11.01.18 13:24

Hele toto je strašný pocit, ale nenaděláš nic. Nápad jsi jim poskytla ty sama bez důkazu předání. Projekt nemáš nikde oficiálně podchycený jako svůj ( patent či něco takového ). Ber to z té lepší stránky ty projekty tě stáli čas a usílí, ale aspon tě to nestálo prachy. Můj manžel vymyslel projekt do kterého nalil pár stovek tisíc, šel za investory, kteří řekli ozveme se. Dostali vypracpvané analýzy, busines plán, perfektně vypracované. Byla hotová aplikace apod. Hádej co za 2 měsíce tato služba fungovala a využívá jí dnes tisíce lidí v čr a to je fakt potom bezmoc, ale i s tím člověk musí počítat. Nápad prostě patentovat nelze. Můžeš jen spoléhat na korektnost tvého partnera.

Edit. Novému vedení bych to klidně řekla pokud by byla příležitost.

Příspěvek upraven 11.01.18 v 13:29

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 11.01.18 13:28

To je fakt hnus od těch lidí…na každou sv. ni se vaří voda! novému vedení bych to klidně řekla, aspoň si na své vykutálené pracovníky dá pozor

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 11.01.18 13:28

@Šarlota4 :( hrůza

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10081 příspěvků 11.01.18 13:35
@sabrinafrompra­gue píše:
@Šarlota4 :( hrůza

tenkrát mi bylo muže strašně líto. Pro nás to byl jen další projekt a zdroj obživy jsme měli jinde, ale dokážu si představit člověka, pro kterého by to bylo likvidační.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 1 inzerát 11.01.18 13:38

@Šarlota4 Děs,běs, v čem to žijeme.

arinecka
Kelišová 5215 příspěvků 11.01.18 13:41

To je ale svi@árna :cert: musí tě to hodně mrzet. Zkusila bych se tam hlásit znovu a řediteli bych o tom řekla, vždytˇo tom asi dost víš když je to tvůj nápad :nevim:

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 11.01.18 13:51

Je mi to moc líto. Bohužel, tohle je v PR oborech poměrně častá praxe, nejsi první, od koho podobný příběh slyším. Na vypracovávání projektů v rámci výběrového řízení je třeba si dát velký pozor, dost firem to využívá jako nápady zadarmo. Upřímně nevím, co bych na tvém místě dělala. Je škoda, žes jim to nesla osobně, nicméně předpokládám, že ve svém PC ty projekty máš a tedy i důkaz o tom, kdy byl projekt vypracován. Možná bych se zkusila ingormavovat přes nějakou organizaci, co se dá v takovém případě dělat.

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 11.01.18 14:06

Já bych jim tedy minimálně napsala nebo zavolala a zeptala se jich, že nechápu, proč mě rovnou nezaměstnali, když evidentně v současné sestavě nejdou schopni nic sami vymyslet! Prostě jim dát vědět, že o tom, co provedli, víš!

maskovak
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 1 inzerát 11.01.18 14:15

Já když čtu v inzerátu, že podmínkou ucházení se o práci je vypracovat projekt, tak už sdělím, že žádný psát nebudu nebo na inzerát rovnou ani nereaguji.
BTW, při pohovoru se mne ptávají:Když nastoupíte, jakou budete mít koncepci práce oddělení? S čím novým přijdete?
Jak to má uchazeč z fleku vědět? Je tam poprvé, ví asi něco mála zvnější o firmě a zná text inzerátu, nic víc. První se musí s tou prací interně seznámit, vidět stav a kam až to dotáhl předchůdce..Co si o takových otázkách myslíte vy? :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 14:52

Zamrzí to. Já tak kdysi řekla své mámě, že se chci do něčeho pustit. Měla jsem už konkrétní plán, výpočet přibližného výdělku pokud by to šlo dobře. Byly jsme tenkrát s penězma na tom hodně zle, já těhotná a mohlo nám to moc pomoct. Jen mi chyběly peníze na materiál, takže jsem se do toho nemohla pustit hned. Do dvou dnů si vše nakoupila a rozjela to ona a pak to prodala někomu cizímu. Jak mě to tenkrát mrzelo. Teď mám další plán, poměrně realizovatelný a v ČR jsem nic obdobného neviděla, ale dokud to nebudu mít zajeté a pod svým jménem tak o tom budu mlčet jako hrob.

The_Assassin
Kecalka 452 příspěvků 11.01.18 15:08
@maskovak píše:
Já když čtu v inzerátu, že podmínkou ucházení se o práci je vypracovat projekt, tak už sdělím, že žádný psát nebudu nebo na inzerát rovnou ani nereaguji.
BTW, při pohovoru se mne ptávají:Když nastoupíte, jakou budete mít koncepci práce oddělení? S čím novým přijdete?
Jak to má uchazeč z fleku vědět? Je tam poprvé, ví asi něco mála zvnější o firmě a zná text inzerátu, nic víc. První se musí s tou prací interně seznámit, vidět stav a kam až to dotáhl předchůdce..Co si o takových otázkách myslíte vy? :)

Přesně tak. Vypracovat marketingový plán, atd., to je v pohodě, to jsou spíš obecnější věci, na kterých člověk ukáže, že má v oboru praxi a orientuje se. Ale jakékoli konkrétní projekty a nápady až po podpisu smlouvy.

Chápu, že tě to mrzí, ale určitě bych řediteli nic neřekla. Život je tvrdý a žalovat je dětinské.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 1 inzerát 11.01.18 17:31

@The_Assassin já myslím, že jestli je tam nové vedení, klidně to říct. To není žalování, to je oznámení krádeže.

The_Assassin
Kecalka 452 příspěvků 11.01.18 18:13
@maskovak píše:
@The_Assassin já myslím, že jestli je tam nové vedení, klidně to říct. To není žalování, to je oznámení krádeže.

Krádež je trošku silný výraz, ale jde hlavně o to, že to bude znít ublíženecky - navíc, bez důkazů? Totálně neprofesionální, vždyť se akorát ztrapní.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >