Ulomená polovina zubu

Anonymní
17.8.13 11:04

ulomená polovina zubu

Předem se omlouvám za anonymitu, ale jinak to nejde.
Přítel si ulomil polovinu zubu dvojky.
Za nedlouho máme svatbu, jak dlouho trvá, než to dá zubařka nějak do kupy?
Případně co se s tím dělá?
Děkuju moc, jsem zoufalá…:(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

866
17.8.13 11:07

Tak nejdřív asi zavolej zubaři kdy ho vůbec veme, něktej se s tím nemaže a klidně má objednací termíny i tři týdny, jinak by to měl provizorně aspoň vyřešit jednou návštěvou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
762
17.8.13 11:10

@mijah to si nemyslím, poloviny zubu se dodělává z pryskyřice a výroba trvá týden od vyrobení otisku, ale existují stomatologická centra, kde to udělají na počkání a vyplázne za to 3 - 4 tisíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
17.8.13 11:17

@iveta299 ale provizozně to snad udělá, já měla ulomenou jedničku, pád na kole, vzala mě hned jak jsem splaskla, a zadělala to jakoby bílou blombou? asi, a šla jsem domů se zubama :mrgreen: a bylo to tak 7 let zpět a za to jsem platila 200,– tenkrát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12170
17.8.13 11:24

Zub jsem měla opravený do týdne od první návštěvy zubaře. Mezitím jsem měla dočasnou „vypln“ hodně světlé barvy, téměř bílé. Jinak i na polovinu zubu jsem měla korunku. Jednalo se ale o stoličku. Jedničku mám také vyplněnou nějakou světlou výplní. Na to mi otisky nebrali, tam jsem neměla zlomený zub, ale pěknou díru až do kořene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12170
17.8.13 11:24

Zub jsem měla opravený do týdne od první návštěvy zubaře. Mezitím jsem měla dočasnou „vypln“ hodně světlé barvy, téměř bílé. Jinak i na polovinu zubu jsem měla korunku. Jednalo se ale o stoličku. Jedničku mám také vyplněnou nějakou světlou výplní. Na to mi otisky nebrali, tam jsem neměla zlomený zub, ale pěknou díru až do kořene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3405
17.8.13 11:35

No on je taky rozdíl, jak je ten zub ulomený. Záleží na tom, jestli je ten zub mrtvý, to by se musely tahat nervy a hodně by se to protáhlo, nebo je ulomený nějak dobře a stačí jenom dostavět bílou výplní, nebo korunkou.Je strašně moc variant, ale každopádně by měl jít, co nejdřív, ať ho to nezačne bolet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4246
17.8.13 12:35

Tak já čekala v podstatě 2 hodiny. Ulomila jsem si půl horní dvojky o nektarinku a zubař mi to dostavěl bílou plombou. Nejdřív to trochu ještě odvrtal, obrousil a pak dostavěl. Nakonec vyleštil. Sice jsem tam seděla opravdu 2 hodiny v kuse, jelikož to muselo tvrdnout a pak mi tam dával ještě něco, aby to prostě drželo, ale jsem strašně spokojená. Nikdo by neřekl, že mám dostavovanej zub, barva se přizpůsobila barvě původního zubu a i když kousnu do něčeho tvrdého, tak vše drží. Platila jsem 600 kč za cenu bílé plomby…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.13 21:13

Také jsem si ulomila částečně obě horní jedničky (pád z kola) a můj zubař mi řekl, že jsem s tím měla je ihned na pohotovost. Rentgenoval mi to a naštěstí jsem si je ulomila tak dobře, že mi neodumřely. Zbrousil mi to a dostavěl také bílou plombou, platila jsem za jeden 800, za druhý 600 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4543
27.5.15 08:16

Pomoc…

Před měsícem zánět pod dolní levou šestkou, doktorka zjistila, že zub je mrtvý, vyčistila kanálky a nařízla dáseň. Na další návštěvě znovu čištění kanálků a výplň kavitanem. Včera se zub rozlomil takřka v půlce, výplň tam je, zub je pryč od vrchu dolů, skoro půlka…Navíc vypadla i plomba na straně dolní levé 7, která se nejspíš opírala o ten zlomený zub…nic nebolí, ale díra neskutečná.. doktorce jsem volala a jdu hned zítra ráno…co mě čeká??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
27.5.15 08:23

Zavisi, jak moc hluboko to mas zlomene (asi). Me zub vytrhli, ale doktorka z toho byla dost nestastna, mela jsem to zlomene az nekde hluboko pod dasnem (hodne do hloubky), pry kdyby to bylo min, tak mi ho dostavi… je to tak 10 let zpatky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4543
27.5.15 08:26

@olga1975 Tak já doufám, že mi to nevytrhne…je to dolní šestka… :-(
A to k zubaři chodím pravidelně, čistím dvakrát denně, používám pastu, ústní vodu a mezizubní :-(

Příspěvek upraven 27.05.15 v 08:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3172
27.5.15 08:28

@SarkaLo Když se mě takto zlomil zub, právě proto že byl mrtvý, tak mi zubař nasadil korunku, čili nový zub, jinak to nešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4543
27.5.15 08:31

@Dovesilke kolik jsi platila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3172
27.5.15 08:34

@SarkaLo Stál 4500 kč, ale taky záleží jak který zubař má ceny a jaký zub si vyberete. Nejhorší, že teď se mi zlomil další zub, už jsem objednaná a čeká mě to znovu, taky mrtvý zub…
Mrtvý zub, to už je nebezpečí a láme se, bohužel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama