Ultrazvuk a určení pohlaví

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  03.11.03 13:59
ultrazvuk a určení pohlaví

Ahojky těhulky i netěhulky,

Chci se zeptat jaké máte kdo zkušenosti se zjišťováním pohlaví na ultrazvuku. Ve 20 týdnu(19+2) jsem chtěla, aby mi pan doktor kouknul i na to jestli to bude kluk nebo holčička.Moc jsem si přála holku a dokonce jsem byla téměř přesvědčená, že tam je.(Dle astrologa,dle receptů ,jak na holčičku, kterými jsem se řídila, dle toho, že těhotenství bylo naprosto odlišné od prvního s klukem a také okolí mi tvrdilo, že to bude určitě holka,podle toho jak jsem se změnila..)No a na UZ mi pan doktor ukazoval sirku a pytlíka a já tomu nemohla věřit.A ani jsem to na tom ultraz.neviděla.Teď už jsem ve 31 tt. a při UZ jsem to už nechtěla znovu slyšet, že je to kluk.(I když jsem s tím už smířená, ale co kdyby…)Mám pořád takový pocit, že je to holčička a vždy mě potěší, když mi to někdo říká,„ty budeš mít určitě holku, jak vypadáš teď úplně jinak“ Máte někdo zkušenosti s ultrazvukem a určením pohlaví?Je to jisté už v tom 20 týdnu?Děkuju za případné názory a zkušenosti.

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  03.11.03 18:39

Myslím ,že chceš jen slyšet , že to může být holka.Nic není stoprocentní i lekař se může splést.Ale, ty tolik chceš holku ,že sis to nedala podruhé potvrdit. Mám s tveho dotazu špatný pocit.Ty ses musela smířit s tím , že to bude asi chlapec??!!! Budˇ rada, že nosíš pod srdcem zdravé ditě! Všechno v životě nejde naplanovat a tohle je jedno s těch krásnych překvapení! Je mi líto toho miminka pokud je to chlapeček,ale i tebe,musí být hrozné , žít ve světě kde neni všechno podle tebe!!!!! Karin

Anonymni  03.11.03 19:14

Ahoj, já jsem ve 20tt také neodolala a doktora se zeptala jestli je už něco vidět a bylo mi řečeno,že v téhle době se to dá zjistit z 1procenta (teda na tom jeho ultrazvuku).Sice mi řekl že mu to spíš připadá na kluka,že je tam toho mezi nohama nějak moc, ale prý to může být pupečník nebo u holčiček zatím zduřené přirození.Já jsem stejně jako ty byla přesvědčená že to bude holka takže mě to docela rozhodilo, ale stejně s tim už nic nenaděláš a nejdůležitější je aby bylo miminko zdravé! A až toho človíčka budeš mít v náruči tak ti to bude jedno.V každým případě asi ještě nějaká naděje na holčičku asi je tak držim palečky.No a jinak to můžete zkusit do třetice…To byl vtip. Užívej si zbytek těhotenství a pozdravuj mimíska.

Ahoj Petra :-P

Anonymni  03.11.03 19:41

Ahojky , já jsem byla též ve 20 týdnu na tomto ultrazvuku, řekl mi holčičku. Přála jsem si jí , ale jelikož to bylo vymodlené dítko, nevadil by mi ani chlapeček.Pan doktor řekl děvčátko. Prý kdyby mi v porodnici vnucovali kluka, nemám si ho brát, 100% by nebyl můj… přirození mi i ukázal bylo krásně vidět…Nejspíš budeš mít chlapečka ale miluj ho, budeš to jediný co v prvních letech svého života bude milovat, tatínka bude mít rád, ale tebe milovat, ty mi budeš dávat jídlo a budeš s ním celé dny, nebud smutná a raduj se z jeho zdravý… Bara

Anonymni  03.11.03 20:07

Zcela úplně tě chápu, já to mám úplně přesně jako ty, ale naopak. Je to zvláštní, ale utěšuji se těmi stejnými věcmi jako ty. Ale zase na druhou stranu, v dnešní době je pomalu zázrak otěhotnět, takže buďme rády. že jsou to obě zdravé děti. Karin se asi splnilo to co chtěla, že nedokáže pochopit tvoji (a vlastně i moji situaci). Moc ti přeji, aby ti to vyšlo, měj se fajn, zdraví Verča

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 03.11.03 20:12

Mě říkali, bude to kluk. Podle toho jak jsem vypadala, jaké bylo břicho, pocity a tak. Na UZ jsme si to říct nenechali a do porodnice jeli s přesvědčením, že si přivezem kluka. A narodila se nám krásná holčička.

Moje kamarádka čekala dvojčata, celé těhotenství jí doktoři podle UZ utvrzovali v tom, že to budou dva kluci a nakonec si velmi překvapení přivezli dvě holčičky. Ultrazvuk není stoprocentní a tak můžeš ještě doufat.

Nicméně se přikláním k názoru, že ať to bude holka nebo kluk, nejdůležitější je zdraví a na ničem jiném nezáleží. Miluj ho ať je šťastné a netrap se, kluci jsou přece taky fajn.

Držím palce.

Anonymni
Povídálka 26 příspěvků 03.11.03 20:19

Maš pravdu , splnilo se mi co jsem chtěla .Po pěti letech snaženi se mi podařilo donosit zdravé miminko,takže vašemu zklamání opravdu nerozumím. Karin

Anonymni  03.11.03 22:16

Ahoj,

nechci ti dávat zbytečnou naději, ale dvěma mým kamrádkám řekli v 20 tt kluka a obě mají holky, prý v případě že ti řeknou kluka je veliká možnost spletení se protože to může být pupečník, za to když ti řeknou holku tak je málo pravděpodobné, že by jí tam něco ještě narostlo.

Ale věřila bych asi stejně ultrazvuku - že je to kluk - nic si z toho nedělej vždyť bude přece tvůj a bude tě potřebovat a milovat stejně jako kdyby to byla holka!!! ;-)

Co by za to ty dvě zmiňované kamarádky daly kdyby to ten kluk tehdy skutečně byl, oni chlapce chtěly!!! :-D Jedna z nich dokonce hodinu po porodu dceru ani nechtěla :-| :-(

což je velmi smutné :-[ doufám že se s tím smíříš a přijmeš ho s láskou, protože děti (ať už kluci či holky) jsou tím největším zázrakem v životě ženy. ;-)

PS: Karin chápu tvé rozčarování, ale zkuz pochopit i ty ji vždyť jsme jen lidé kteří mají své touhy a přání. ;-)

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 04.11.03 10:25

Nechápu proč tady tak útočíte na mámu, která si jenom potřebovala trošku ulevit tím, že si posteskla, že si přála holčičku a nevyšlo jí to. Já bych taky chtěla holčičku s culíčkama jako panenku. Vím, že život není o tomhle, ale je to můj sen od dětství. Pokud to nevyjde tak budu taky trochu sklamaná, ale jen na takový ten první pocit.

Ne každý má problémy otěhotnět. Ona se do vás taky nenaváží, když ji vyčítáte vlastně svůj osud. Každý máme svoje sny a priority, které se stejně časem mění. Tak nebuďte prosím tak zlé. Třeba ji někdy pochopíte.

Kočulka

Anonymni  04.11.03 13:37

Podobne pocity som mala aj a musim povedat, ze ma velmi rychlo presli. Typovali sme s manzelom, ze to bude dievcatko a akosi som si inu moznost ani nepripustala a hops, na UTZ v 19 tt nam doktor ukazoval vyjicka a pindika. Chvilku som to rozdychavala a hovorila si, ze sa moze aj mylit. No netrvalo to dlho a ja som sa na synceka zacala velmi tesit, manzel bol velmi pysny a vsetkym sa chvalil, ze bude mat syna. No viem, ze sa bude rovnako chvalit, nech to bude cokolvek, hlavne zdrave a spokojne babetko. Cakali sme na otehotnenie vyse roka, tak aby som si teraz vyberala ci chcem to alebo ono, mi pride dost cudne. Este som si spomenula na jeden pripad, davali to v telke, nejaka zenska v Amerike mala uz neviem kolko synov a velmi chcela dievcatko. Dala sa umelo oplodnit a doktori dokonca vybrali /neviem podla coho/ spermiu, ktora mala obsahovat zenske bunky a hadaj co sa jej narodilo ? chlapec. Bola z toho taka hotova, ze sa na toho malickeho nedokazala ani pozriet a az neskor si k nemu nasla cestu a zacala ho mat rada. Bola som z tej zenskej dost rozcarovana, pretoze je velmi ubohe ak nieco take matka vobec spravi. Tak vidis, matka priroda je velka carodejka. Poobzeraj sa okolo seba, kolko zien je nestastnych, co nemozu otehotniet a radi by mali cokolvek a Ty si v pozicii, kedy by si si chcela vyberat. Prajem Ti, aby si mala rada to co nosis pod srdcom, lebo nikto nechce taku mamu, ktora ho nechce a to vedz, ze to male to citi. Zuzana

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 04.11.03 14:27

Milé dámy,

myslím, že nejsme z těch, které by měly právo odsuzovat někoho za to, že si přeje něco jiného než má. Ona se jen svěřila se svým trápením a navíc jen chtěla vědět jak moc spolehlivý je UZ. Vždyť to, že si přála holčičku a možná bude mít chlapečka neznamená, že ho zavrhne a bude nenávidět. Na potrat přece kvůli tomu nejde. Jen má odvahu o tom napsat, tak ji nechte. I já si holčičku tajně přála, přes všechny ty řeči o tom, že to bude stopro kluk, ale na miminko jsem se těšila tak moc, že mi bylo úplně jedno co to bude. I kdyby to byly trojčata. Proto jsme si to nenechali říct a těšili se na překvápko.

Zapátrejte ve svém nitru, kolikrát jste si přály být blondýny Vy co jste brunety, být štíhlé, Vy co jste silnější nebo ???.. Každý si někdy přeje mít to co nemá. A touha matky po holčičce mi přijde celkem normální stejně jako, když mnozí otcové touží po synovi.

Vám, které jste se léta snažily a vyšlo to, přeju hodně štěstí. Jen to berte tak, že máte v tomhle ohledu jiný pohled na svět a věc, která Vám přijde jako životně důležitá je pro ostatní běžná.

Takže nechte zlost za dveřma a těšte se ze svých malých starostí, na ty velké je času dost.

Pa Ariana

Anonymni  04.11.03 18:32

Martino a Karin-je mi líto, že jste tak dlouho čekali na miminko, ale kvůli tomu tady nemusíte tak útočit a vylévat si zlost? na mamce, která si tolik přeje holčičku! Já jsem si přála(přeju) tři děti, tři holčičky- (teď chlapeček+2dcery). Když mi ve 20tt sdělili, že nosím syna, tak jsem se trozbrečela-ALE byla jsem štěstím bez sebe, že je zdravý a v pořádku, nicméně to, že jsem si celá léta přála holčičku a sdělení doktora se mnou lehce zamávalo-chvilku jsem si pobrečela a pak jsem byla nejšťastnější na světě! Narodil se mi krásný a zdravý syn a já ho miluju víc než svůj život! Proto si myslím, že nadávat tady mamince, která si tolik přeje holčičku je naprosto bezpředmětné!!!

A tobě maminko, přeju, aby se ti narodila krásná a hlavně zdravá holčička! Vím, že pokud se ti narodí syn, budeš ho milovat stejně jako by to byla holčička, ne-li víc :-D Hodně štěstí!

Laura

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 04.11.03 20:07

Milá Martino,

reaguji i když ta odpověď patřila Kočulce. O tom to právě je, že Ty sis prožila něco, co bych nikdy nikomu nepřála. Prošla sis opravdu hroznými zkušenostmi. Plně Tě chápu a upřímně ti gratuluji k poslednímu vydařenému pokusu. To změnilo Tvůj pohled na svět a když si to tak promítneš určitě bys byla ráda, kdybys měla jen tu starost jestli to bude holka nebo kluk.

Moje švagrová má chlapečka a ve třech letech mu zjistili genetickou poruchu ? osteogenesis imperfecta (křehké a lámavé kosti). Doktor, který o této diagnóze téměř nic nevěděl jí řekl natvrdo, že její dítě do pár let zemře. Celá rodina jsme si tenkrát, je to sedm let, prožili učiněné peklo. Naštěstí se ukázalo, že to není zas tak hrozné a že se s tím za jistých podmínek dá žít. A já se bála, že moje miminko to bude mít také. Celé těhotenství nás sledovali na genetice. Proto jsem se soustředila jen na to zdraví. Nedokážu si představit horší věc než je přijít o dítě. Proto se také na spoustu banálních věcí dívám jinak než ostatní, kteří se s žádnou hrůzou nesetkali. Jak se říká: ?Zdraví si člověk začne vážit až v momentě, kdy o ně přijde.? A tak je to se vším.

Ale to, že si spousty maminek přejí holčičku a zpráva o chlapečkovi je v prvopočátku rozhodí, opravdu není žádná katastrofa. Mateřský cit je velmi silný a tohle překoná.Kdyby tak život přinášel jen tohle.

Nebuď proto zatrpklá a přej ostatním jejich radost, vždyť i Tobě se jí dostalo.

A.

Anonymni  04.11.03 20:11

Milé dámy ! Myslím si ,že ani karin ani martina si nemusí na nikom vylévat zlost, obě už svoje zlatíčka mají! Mnohé píšete ,že jste pohlaví dítěte rozdýchali prakticky ihned .Ale z toho dotazu vyplývá ,že po více jak deseti týdnech je tak zklamaná ,že si nenechala pohlaví potvrdit nebo vyvratit ! A to opravdu svádi k debatě o tom zda bude své ditě milovat stejně i když to bude chlapec .Ja se snažím věřit, že to byla jen nemotorně položena otázka.Snad ani nejde milovat ditě méně ,protože nemá pohlaví které jsem si vysnila . Beata

Anonymni  04.11.03 23:54

Ahoj holky!

To jsem tedy nečekala, že to některé z Vás vezmou takto ve zlém.Já přece v žádném případě netvrdím, že budu mít kluka méně ráda než holku.Jen jsem si prostě přála mít holčičku(mám sedmiletého kluka a jsem moc ráda,že ho mám a moc ho miluju.)Asi jsem si tu holku moc vsugerovala a vysnila a opravdu jsem měla pocit, že je to jistě holka.Takže v tom 20 týdnu mě to překvapilo.Ale samozdřejmě se těším stejně tak i na kluka,bude přece můj.Chtěla jsem jen vědět, jaké máte kdo zkušenosti z UT v tom 20tt.Nic víc.Každopádně díky za každý Váš názor.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

VIDEO: Konec zpocených prsů, slibuje nový kousek prádla obdařeným ženám

Nový kousek dámského prádla Ta-ta towel vyvolává velkou diskusi. Zatímco ženy... číst dále >

Reklama