UM kolik stojí + výbavička

3.7.13 15:53

UM kolik stojí + výbavička

Ahoj maminky,
pomalu plánuju 2. dítě, zvažuju, zda ho finančně utáhneme, a tak mám pár otázek.
Ze zdravotních důvodů nebudu smět kojit, miminko bude tedy od narození na UM. Chci se zeptat, na kolik měsíčně mě UM přijde? Cena UM (konkrétně Nutrilon) v nejbližších obchodech je cca 200 Kč za 400g a 350 Kč za 800g. Ale netuším, jak dlouho to 400g balení vydrží? Kterou značku UM napoprvé zkusit (když mi jde i o cenu)?

Pak mám dotaz trochu mimo téma UM - kolik měsíčně budou stát papírové plenky? (Už si nepamatuju, jak to bylo kdysi u syna.)

A třetí dotaz - zpět k tématu - co všechno si mám nakoupit pro přípravu UM? Tj. jakou „výbavičku“? Kolik jak velkých lahviček a saviček? Doporučujete k tomu dokoupit ohřívač lahví, sterilizátor (jaký? klasický nebo do mikrovlnky?), termo tašku na lahvičky, případně jiné příslušenství?

Děkuju za odpovědi.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1332
3.7.13 16:03

Nekojím vlastně skoro od začátku… nejdřív jsem měla dvě lahvičky Tommee Tippee - 150ml a 260ml, ale synovi se z nich dobře pilo jen první dva měsíce, pak jsme přešli na lahvičky MAM antikolikové - mám tři lahvičky 260ml a jednu 330ml. Tenhle počet lahviček mi naprosto vyhovuje. Do těch Tommee Tippee dělám synovi š´távu/čaj na pití přes den, MAM mám jen na mléko/kaši.

Sterilizátor ani ohřívač jsme nekupovali. Normálně nalijeme kojeneckou vodu a dosypeme příslušný počet odměrem mléka, protřepeme a dáme ohřát do mikrovlnky. S tím, že pokud někde cestujeme, tak máme s sebou v termosce teplou vodu. A vyhovuje nám to, bez problémů cestujeme jednou za dva měsíce 700km tam a pak zase zpět a do toho několikrát měsíčně 150km tam a pak zase zpět…

Jen máme navíc termoobal na lahvičky, když jdu jen tam se projít, nebo do centra, do školy, abych netáhla termosku, tak mám jen udělané mléko v tom obalu.

Ad krabice mléka:
My používáme od narození Sunar Nutra Defense HA, naprostá spokojenost, teď budeme přecházet na dvojku. Vychází to průměrně na tech 5krabic měsíčně, někdy víc, někdy míň, podle toho jak pije. Samozřejmě ze začátku pije málo, než se miminku roztáhne žaludek… ten Sunar normálně v obchodě stojí taky okolo 350,– za velkou krabici (obyčejný má 800g, HA 600h), ale když to hodíš do Heuréky, dá se koupit okolo 260,– v těch nejlevnějších eshopech.

K plínkám - ač je to teprve 6 měsíců, nepamatuju si ze začátku spotřebu plínek, teď, od těch 4-5 měsíců nám balík plínek vydrží týden a půl (myslím okolo 80ks v balení), ale to už jsou velikost 3. Ty menší myslím byly balení na týden, možná ještě méně, ale rychle se to upraví a těch plínek menších velikostí je v balení víc.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18273
3.7.13 16:10

Ahoj, tak jednorázovky kupujeme v akcích a vychází to tak 800 za měsíc, malý dost kadí a čůrá ( kadí i pětkrát denně).

UM jsem koupila na začátku sunar, sunar nutradefense, nutrilon, nic mu nesedělo, ted je na hipp bio combiotic (měl od 1 do 3), to nás vyšlo na začátku tak 400 týdně, jak začal s příkrmama, tak 600 za měsíc (dvě porce denně, po 180 ml, občas nějaká navíc k jídlu). Klidně začni i s levnějšíma UM, nemyslím si, že by zrovna nutrilon byl nejlepší… Každému miminku sedí jiné :)

Flašky jsem měla na začátek dvě Avent, kolem 130 ml měly objem, pak jsem přešla postupně na MAM a ty jsem měla 4 velké (260 ml objem). MAM jsou samosterilizační v mikrovlnce, aventky jsem vyvařovala klasicky. Termoobal na lahvičky jsem koupila až v zimě v DM.

Podívej se tady na recenze a podle toho se rozhodni, já se tím taky celkem řídila. :mavam:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1521
3.7.13 16:12

@motyl-modrasek ahoj já ti to střelím jen tak od oka, musím letět, ale tak do roku a půl jsem měla přibližně 1.000Kč měs v plenách a 1.200 UM. Je pravda že moje malá dlouho pila jenom UM, s jídlem dělala problémy, tak to může být i méně. Značky jsem vyzkoušela skoro všechny, nejdéle jsme byli na Nutrilonu a pak kvůli ceně na Hami. Plenky jsem kupovala jen v akcích, převážně Huggies pak Tesco zelené. :kytka:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2948
3.7.13 16:16

Mala jen pleny a umele 2000,– mesicne - Sunar a plenky. Sunar jeden tydne v akci za 200,– a do toho plenky. Nejdriv jsme meli Huggies a pak pleny a Alberta.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11341
3.7.13 16:16

Nutrilon jsem měla na prvních 5 měsíců a krabici 800g měl na týden. Přesně :) takže mě UM vyšlo na 1400 měsíčně. Co se zavedli příkrmy tak je to míň, ale jsme na Sunaru od 6 měsíce.

Papírové pleny, když nakupuješ v akci, tak vyjdou balení na 200 Kč a my máme necelé 3 balení na měsíc.

Na přípravu UM mám jen kartáčn na lahve, 2 dudlíky, 2 lahvičky (125ml a 250ml) a kojeneckou vodu a od 3 měsíců používám obyč modrou vodu, někdy i z kohoutku když prostě dojde. Ohřívač lahví, sterilizátor a ani termo tašku jsem nikdy neměla a taky jsem to zvládla v pohodě. Takže asi tak. Vodu ohřívám v mikrovlnce, od 3 měsíců nepřavařuju a když jdu ven, tak si dám do lahvičky úplně vařicí vodu a do skleničky dávku UM a vyrazíme, mezitím to vychladne na vlažno a pak pije, až když má hlad, chuť. :)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.13 16:20

Ahoj, já kupuju mléko Babylove z DM a jsem s ním spokojená. Spotřeba byla ve 4. měsíci, než jsem začala prikrmovat, asi 5 krabic měsíčně. Předtím i potom míň. Veškerá moje výbava jsou 2 velké láhve Avent, 1 menší Tomee Tippee na šťávu (ale ta je hrozně blbá, dostala jsem ji, sama bych si ji nekoupila), sterilizátor do mikrovlnky, kartáček na láhve, speciální saponat bez parfému, obyčejná plastová doza na uchování mléka (měla jsem už předtím) a termoska (taky jsem měla).

  • Citovat
  • Nahlásit
12658
3.7.13 16:21

Tak za mna flasky tommee tippee :-D mali obe deti, piju z nich stale..
dcera bola na beba ha, ta je hodne draha, syn je teraz na babylove z dm a ziaden problem a cenovo super.. :-) plienky tiez dm, povodne bol na huggies. takze na babylove by som povedala ze je to na mesiac tak 500 (150 za 600 g) a s kuponmi mas este obcas zlavy :-) ja to robim ak ze za mesiac nazbieram tak na jeden kupon na zlavu 15 % na cely nakup :-)) takze to sa potom oplati kupit naraz :D

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8071
3.7.13 16:21

Jen ze zvědavosti, zatím jsem nikdy UM nepoužívala: To tu kojeneckou vodu fakt nepřevařujete? Všude se píše, že se má převařit. A používání vody z kohoutku je OK? Nehrozí dusičnany? A mlíko v termosce - nemůže se to zkazit? Není to vůbec rejpání, vážně mě to zajímá, kdybych přestala kojit, jestli se to dá takhle praktikovat, vypadá to děsně jednoduše. A lahve vyvařujete jak často?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2948
3.7.13 16:22

Jo a flasky mam z DM z 80,– takove siroke. A vodu jsem kupovala Dobrou vodu a prevarovala

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1332
3.7.13 16:24

Jo a ještě jsem zapomněla na tu sterilizaci - v šestinedělí jsme pečlivě dodržovali - nejdřív vymytí lahvičky přípravkem NUK na lahvičky a pak jsme zalili vařící vodou. Po šestinedělí jsme vodou zalévali tak jednou za den večer, jinak vždycky myli tím NUKem. No a teď vařící vodou zaléváme a necháváme odstát podle potřeby, kdy už nám přijde, že bychom mohli…

Jinak jsou na to bezva ty MAM lahvičky antikolikové - dají se rozšroubovat i dno, takže se to nádherně vymyje :-)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
3.7.13 16:24

@motyl-modrasek
ono tak jak se vsim se i tady da usetrit (pokud nema ditko problem a nepotrebuje treba HA mliko). rozdil v cene mezi Sunarem a Nutrilonem je dost velky. to same lahvicky. nekdo ma 2 obyc z DM, nekdo velkou sadu znackovych. dal se da utrati za termoobaly, termosky, davkovace suseneho mlika, obaly, sterilizatory atd. no mase mamy bez toho prezily ;)

ja jsem se v nekterych vecech rozjela (lahvicky), neco jsem proste nemela (sterilizator), protoze mi to prislo zbytecne. dneska bych toho koupila jeste min.
ale je lepsi mit vzdycky rezervu, treba takove probioticke kapicky a specialni mlika vytahnou hned rozpocet i o 3tis mesicne (meli jsme to tak prvnich par mesicu)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1332
3.7.13 16:25
@Cuarentena píše:
Jen ze zvědavosti, zatím jsem nikdy UM nepoužívala: To tu kojeneckou vodu fakt nepřevařujete? Všude se píše, že se má převařit. A používání vody z kohoutku je OK? Nehrozí dusičnany? A mlíko v termosce - nemůže se to zkazit? Není to vůbec rejpání, vážně mě to zajímá, kdybych přestala kojit, jestli se to dá takhle praktikovat, vypadá to děsně jednoduše. A lahve vyvařujete jak často?

Ne, přímo mi naše Dr. hned na první návštěve kladla na srdce, že nepřevářet… ničemu to u našeho mrňouse nevadí, resp. jsem si nevšimla…

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
avinka
3.7.13 16:26

Hele myslím si že nemusíš mít to nej UM ;) moje kamarádka zůstala sama se třema dětma kupuje od narození své třetí dcery jedno z levnějších UM udělá stejně užitku, malá nikdy nemarodila a je zdravá a chutná jí to ;). Plenky kupuje ale pampersky, tam na kvalitě potrpí ale v 1,5 roce počítá že malá bude chodit na nočník naučila to tak všechny děti má tvrdou výchovu, tím pádem odpadne další položka, jinak měla krabici vždy na týden mléka. A pleny si dělala zásoby během těhotenství ;) na vše byla sama a zvládla to, tak neměj strach ;)

  • Citovat
  • Nahlásit
K-Black
3.7.13 16:29

@Cuarentena vodu jsem převařovala i tu kojeneckou, tak dva měsíce :nevim: potom už jen ohřívala, ona se prý totiž převařovat vůbec nemusí 8o mléko do termosky jsem nikdy nedělala, přijde mi to ekl :poblion:
Lahve jsem vyvařila u posledního asi 5×, jednou když jsem je koupila a pak párkrát při používání, omývala jsem je jarem a štětkou, a vypařila v horké vodě.

@motyl-modrasek Nutrilon je jedno z nejdražších UM, plus plenky počítej tak 3000 měsíčně. Lahvičky jsem měla obyčejné Tesco, jen savičky takový nějaký antikolikový, byli měkčí než ty co byli u lahviček, osobně si myslím že než na tipu lahvičky záleží na tipu savičky :nevim: jo a dávkovač mléka, taková blbost ale na cestování super :palec: zase obyč. z Tesca nebo nevím, stálo to snad 40 korun :nevim:

  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat