Umělé oplodnění a lesbický pár

Anonymní
17.5.21 12:50

Umělé oplodnění a lesbický pár

Ahoj,
měla bych takový dotaz. Může jít lesbický pár do centra asistované reprodukce a nechat si oficiálně udělat umělé oplodnění? Tím myslím aniž by to napsali na nějakého chlapa.

V okolí se vyskytl takový případ a proto mě zajímá, jestli to jde takhle legálně nebo si to „zařídili“ jinak. Samozřejmě jim to přeji a nic proti tomu nemám (aby to nevyznělo blbě). Jen by mě to zajímalo :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
100
17.5.21 13:01

V ČR to momentálně legálně nejde.

Myslím ale, že nějaká centra spolupracují s klinikami v zahraničí, kde to legální je (např. Rakousko). A pak část terapie probíhá v ČR (hormonální stimulace), ale ostatní v zahraničí (punkce, oplodnění, transfery). To legální asi je, ale je to taková šedá zóna no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
17.5.21 13:01

Tak když tě to zajímá, tak si to vygoogli. Nebo o čem chceš diskutovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
17.5.21 13:04

@Čičorečka vygooglit si může každý úplně všechno, ale stejně je tu 5 nových příspěvků každou minutu. Tohle píšete pod každý?
Paní zajímá, jestli nemá někdo stejnou zkušenost. Pokud ji nemáte, vůbec se nemáte proč ozývat 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
17.5.21 13:07
@Asiina píše:
@Čičorečka vygooglit si může každý úplně všechno, ale stejně je tu 5 nových příspěvků každou minutu. Tohle píšete pod každý?
Paní zajímá, jestli nemá někdo stejnou zkušenost. Pokud ji nemáte, vůbec se nemáte proč ozývat 😊

A kde v tom příspěvku čteš, že paní zajímá, kdo má stejnou zkušenost? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
17.5.21 13:14

@Čičorečka použila jsem rozum? 😃 už jste tu někdy četla odpověď na jakýkoli dotaz, který nebyl z vlastní zkušenosti? Jo, nemyslím si 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
17.5.21 13:22

Vím, že to nějak „na tajňáka“ jde - klinika neprověřuje, jestli a jak moc jste skutečně partneři. U pár slečen jsem to už zaznamenala, a fandím tomu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9189
17.5.21 13:26
@Asiina píše:
@Čičorečka použila jsem rozum? 😃 už jste tu někdy četla odpověď na jakýkoli dotaz, který nebyl z vlastní zkušenosti? Jo, nemyslím si 😃

Domyslenim věci podle svého a odpovidanim na věci, které člověk vědět nepotřebuje či nechce, tak to je podle tebe „použít rozum“? :D tak to jo

Jinak u nás stačí sehnat chlapa, který na klinice bude hrát partnera a vyplní papíry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
17.5.21 13:27
@Asiina píše:

Ano, četla. To, že má někdo informace, neznamená, že je to jeho zkušenost. Že vím, že za alkohol za volantem se odebírá řidičák, neznamená, že jsem si tím prošla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32905
17.5.21 13:37
@Anonymní píše:
Ahoj,
měla bych takový dotaz. Může jít lesbický pár do centra asistované reprodukce a nechat si oficiálně udělat umělé oplodnění? Tím myslím aniž by to napsali na nějakého chlapa.V okolí se vyskytl takový případ a proto mě zajímá, jestli to jde takhle legálně nebo si to „zařídili“ jinak. Samozřejmě jim to přeji a nic proti tomu nemám (aby to nevyznělo blbě). Jen by mě to zajímalo :)

Ne, tady dvěma holkám ofiko mimino neudělají. Musí si pořídit loutku, co tam půjde odkývat, že je partner.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32905
17.5.21 13:38
@Čičorečka píše:
Ano, četla. To, že má někdo informace, neznamená, že je to jeho zkušenost. Že vím, že za alkohol za volantem se odebírá řidičák, neznamená, že jsem si tím prošla.

Anonymní tě pěkně péruje :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
17.5.21 13:51
@Russet píše:
Anonymní tě pěkně péruje :P

Mně je jasný, že se mnou komunikuje zakladatelka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 14:00
@Čičorečka píše:
Mně je jasný, že se mnou komunikuje zakladatelka :lol:

Já jsem zatím psala jenom první příspěvek. Klidně si to můžete ověřit u admina ;)
Jinak se ptám zkrátka na zkušenosti a těch kdo o tom má nějaké podvědomí. Myslela jsem si, že to asi tady není povolené a nikde na oficialnich stránkách určitě nebudou psát „jak se to dá obejít“.

• Citovat
  • Nahlásit
2557
17.5.21 17:54

Pochybuji, ze by to šlo. Kamoska s partnerkou si zařídily toho muže :lol: ale myslím, ze holky můžou být rady, ze nezkoumaji jeho spermiogram, ještě aby musely hledat neplodného :zed: :lol: :mrgreen: takhle stačí najít aspoň nějakého :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.21 18:00
@Semtex píše:
Pochybuji, ze by to šlo. Kamoska s partnerkou si zařídily toho muže :lol: ale myslím, ze holky můžou být rady, ze nezkoumaji jeho spermiogram, ještě aby musely hledat neplodného :zed: :lol: :mrgreen: takhle stačí najít aspoň nějakého :palec:

Chlap prokáže dobrotu, tj. daruje spermie. Pak bude platit jako mourovatý. Protože registrovaná partnerka neznamená, že ona, tj. ta druhá v páru než ta co otěhotní, je otcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat