Umíte lékařský výsledek přeložit pro laika?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 16:09
umíte to přeložit pro laika?

Dobrý den, dnes jsem si vyzvedla magnetickou rezonanci. Jedná se mi o to, že už 4 měsíce nemůžu sedět ani ležet, prášky nepomáhají. Neuroložka doporučila objednání do Motola, mají tam ale volno až v březnu. Může se můj stav nějak zhoršit dle nálezu?
olistéza L5 I. stupně. Bulgingdisk L5/S1 o 2mm přesahující S1- vede k absolutní stenotizaci páteřního kanálu v tomto prostoru. Kraniálně se prapagující herniace disku L5/S1, bez tlaku na kořeny, s tlakem na durální vak vlevo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

swat
Kecalka 380 příspěvků 07.02.18 16:17

Máš vyhřezlou plotýnku :think:

lampicka11
Závislačka 3424 příspěvků 5 inzerátů 07.02.18 16:22

Taky to tak vidím. Tlačí to to na nerv

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 07.02.18 17:29

Výhřez plotýnky a taky posun obratle..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 17:38

Paráda…a to jde narovnat jen operací? Nebo jsou i jiné možnosti?

swat
Kecalka 380 příspěvků 07.02.18 17:54

Intenzivní fyzioterapií třeba, ale všechno je individuální. Z jedný lékařský zprávy se nedá nic usuzovat.

Lentilkaa2
Kecalka 165 příspěvků 13 inzerátů 07.02.18 21:24

Jsem laik, Dornova metoda by nepomohla? Mne po uraze vratila vyhrezly (vylezly z osy) krcni obratel.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34276 příspěvků 08.02.18 06:14
@novakova.t píše:
Taky to tak vidím. Tlačí to to na nerv

netlačí

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34276 příspěvků 08.02.18 06:20
@Anonymní píše:
Dobrý den, dnes jsem si vyzvedla magnetickou rezonanci. Jedná se mi o to, že už 4 měsíce nemůžu sedět ani ležet, prášky nepomáhají. Neuroložka doporučila objednání do Motola, mají tam ale volno až v březnu. Může se můj stav nějak zhoršit dle nálezu?
olistéza L5 I. stupně. Bulgingdisk L5/S1 o 2mm přesahující S1- vede k absolutní stenotizaci páteřního kanálu v tomto prostoru. Kraniálně se prapagující herniace disku L5/S1, bez tlaku na kořeny, s tlakem na durální vak vlevo.

nezdá se mi, že výhřez pouhé 2mm způsobil absolutní stenózu kanálu, asi je to spolu s tou listézou. Každopádně to s těmitovo vágními informacemi a pouhým závěrem popisu, který mměl jistě nejmíň půl A4 textu na emiminu abolutně nejde rozebírat, záleží naprosto zásadně na tvém klinickém stavu. Jak dlouho to trvá, co jsi už zkusila, jestli máš kořenový syndrom, s nebo bez motorického deficitu, nebo spinální klaudikace, nebo tě „jen“ bolí záda. Na základě pouze tohoto nálezu bych doporučovala tlumit bolest (mnoho rlzných způsobů včetně kaudálního bloku) a cvičit, ev, zkusit vyztuženoý bederní pás.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42562 příspěvků 08.02.18 06:20

Posunute obratle a plotenka se celkove vyklenuje (neni to vyhrez), ale je tim padem - kombinaci obojiho -hodne uzky paterni kanal.

Uz to mate urcite dlouho a do brezna to pocka. Sporty bych neprovozovala, coz asi ani nedelate.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 08:29

@blumen
Máte pravdu, noha mě bolí od září, ale až poslední měsíc to vygradovalo:-(
Nemůžu sedět a ležet…masakr. Bolí půlka zadku a obrovská tah přes celou levou nohu až k prstům.
Obvodní mě nejdřív poslala k psychiatrovi, že je to věc psychiky. Další měsíc neuroložka zase že mám hodně cvičit.
Až včera jsem si vyzvedla tu rezonanci. A absolutně vlastně nevím, co můžu a nemůžu, když mě noha bolí furt.
Dnes jsem se objednala na Homolku, jdu tam koncem února.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 08:31

@Pudloslava
Ano, byla toho skutečně skoro celá A4.
Ale nic moc jsem se právě nedozvěděla, takže samozřejmě mě napadají jen ty nejhrůznější scénáře. Nevědomost je mor…:-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 08:41

@Pudloslava
V našem zdravotním systému, má výhodu člověk, který je z oboru nebo má v oboru někoho známého. My blbci, co nemáme ani šajnu o medicíně a výrazech z ní jen paběrkujeme co kde kdo trochu přiblíží.:-)
Mám vůbec k obvoďákům neg. přístup, mámu posílala obvodní půl roku na rehabilitace, kvůli bolesti zad a dva měsíce na to jí zjistili rakovinu plic.
Velký obdiv lidem, kteří se v medicíně trochu vyznají a nejsou odkázaní na odhady doktorů..

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34276 příspěvků 08.02.18 10:43
@Anonymní píše:
@blumen
Máte pravdu, noha mě bolí od září, ale až poslední měsíc to vygradovalo:-(
Nemůžu sedět a ležet…masakr. Bolí půlka zadku a obrovská tah přes celou levou nohu až k prstům.
Obvodní mě nejdřív poslala k psychiatrovi, že je to věc psychiky. Další měsíc neuroložka zase že mám hodně cvičit.
Až včera jsem si vyzvedla tu rezonanci. A absolutně vlastně nevím, co můžu a nemůžu, když mě noha bolí furt.
Dnes jsem se objednala na Homolku, jdu tam koncem února.

hle jestli chceš nějaké vyjádření, tak vlep celý popis MR a celou zprávu neurologa. na tu Homoli jdeš na NCH, nebo na neurologii? hlavně si hlídej čůrání, kdyby to neteklo samo, tak někam zajdi hned.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42562 příspěvků 08.02.18 11:30

A tady u nas pri takovem nalezu davame pacientum rovnou i CD-rom s obrazky vysetreni, aby se na to dalsi odborni lekari mohli sami podivat. On ten popis ne vzdy vse rekne. Kdyztak se da urcite vyzvednout a pak predat dal tem na Homolce. Muzou zazadat i sami, ale to pak trva vse dyl.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Matka Daisy Lee je ve vážném stavu v nemocnici. Její dcera se těší na veřejnou soulož!

Uplynul přesně měsíc od požáru v bytě příbramské političky Aleny Ženíškové,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >