Reklama

Poraďte prosím, problém s vyprazdňováním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 12:33
Poraďte prosím, problém s vyprazdňováním

Zdravím. Manžel má přibližně 2 roky problém s vyprazdňováním. Chodí třeba 10× za den, ale vždy jen s,, malým bobkem,, i když cítí, že stále potřebuje, nejde to. Každé ráno sedí na záchodě třeba půl hodiny a vraci se třeba třikrát na záchod než vůbec odejde do práce. Doktor doporučil probiotika. Prý to může být stresem. Manžel nechce jezdit na dlouhé cesty, bojí se. Měl už takovou nehodu.. Probiotika to po nějaké době zmírnily, už nechodí tolikrát za den, ale stále ho to obtěžuje. Můžete doporučit něco, co by mohlo na tento problém zabrat? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 07.02.18 12:35

Nejaka lactulosa?? A urcite navstivit odbornika, nechat si udelat kolonoskopii at se zjisti, kde je problem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 12:38
@vertunka píše:
Nejaka lactulosa?? A urcite navstivit odbornika, nechat si udelat kolonoskopii at se zjisti, kde je problem.

Není lactulosa na zácpu? :think:

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 07.02.18 12:42

Může to být dráždivý tračník, ten kombinuje problémy ze špatné životosprávy a psychiku.

Já osobně jsem bojovala několik let s různými obtížemi, až se mi rozvinulo několik potravinových intolerancí. Vyřadila jsem problematické potraviny a mám klid, pokud nemám velký stres, jim stravu bohatou na vlákninu a dodržuji pitný režim.
Jakmile zhresim, hned to pocítím.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33136 příspěvků 10 inzerátů 07.02.18 12:53

Pokud má manžel takové problémy už dlouho, je na místě podrobnější vyšetření - gastroenterologie a imunologie, ať se tam nechá lékařem poslat.

Tunrida
Hvězda diskuse 47391 příspěvků 07.02.18 13:01

Mně se o hodně lépe vyprazdňuje, když si dám pod nohy synův stupeň a mám tak nohy výš.

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 07.02.18 13:58

Muži docela pomáhá pravidelně užívat Psyllium.

lapagerie
Kecalka 480 příspěvků 08.02.18 09:36

Psyllium si manžel taky chválí. Ale chce to pít opravdu pravidelně ráno nalačno. Na ojedinělé situace mě zabírá Fruktolax (je to přírodní projímadlo - ze švestek, fíků atd)

Loni dávali v Tv pořad s Cajthamlovou, kde jedním z témat byly i problémy při defekaci. Radila tam mmj právě ten stupínek, jak psala Tunrida - zlepší se poloha k vyprazdňování. A pokud nic nezabírá, tak vyšetření u dr.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 15:55

Omlouvam se za anonym, ale je to pro me celkem trapne :roll:
Taky mam problemy s chozenim na velkou, chodim sice katdy den, ale da mi to hodne prace, jako bych s*ala sutry, omlouvam se za ten vyraz, ale asi nejvic to vystihuje moji situaci. Skoro pokazde mi tece z konecniku i krev, tim jak mam tvrde bobky si asi doslova natrhnu pr… :,( kolikrat mam i strach na ten zachod jit, protoze to dost boli.Jim hodne ovoce i zeleniny, piju, jsem bezlepek, takze mouka a vyrobky z ni je tabu…Zkousela jsem ovocne stavy, psylium, lepicol, ale mam z toho jen nafoukle bricho.Uz fakt nevim, ma nekdo nejakou ucinou radu??

Coctailgirl
Kecalka 237 příspěvků 16.03.18 15:59

Mela jsem uplne stejny problem… jsem ted tehotna a bylo to snad jeste horsi, pak mi doktorka napsala zelezo a obrat o 360 stupnu… uplne mi to pomohlo… tak me to jen napadlo, ale mozna mas jiny problem :/

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 16:00

To vypadá, že máš řitní trhlinu. Měla jsem to taky. Pomohla mi lactulosa, změkčuje stolici. Užívat aspoň 14 dní v takové dávce, že je stolice hodně měkká. Pokud je to nedostatečné, tak lehké projímadlo. A žádné oříšky, ostré křupavé vločky, semínka, cokoli, co by mohlo tu trhlinu zase otevřít. plus sedací koupele v dubové kůře, stahují tkáně.
Jde o to, že jak to bolí, tak máš zatnutý svěrač a on si velice rychle zvykne být stažený a nemůže se potom uvolnit, i když už je vše v pořádku, a ty potíže jsou pak chronické.
Pokud ti do 14 dní nezabere ta lactulosa, tak bych zašla za proktologem.
 E.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 16:02

@Coctailgirl dekuju,zkusit muzu, za to nic nedam

Beaumont
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 16.03.18 16:02

Tak já poradím co radila dr mému synovi. Přidat zdravé oleje (klidně lžíci na jídlo =na provázání), hodně pít (vlažná voda), brát duphalac (lactulosa). Je to něco jako projimadlo (ale na změkčení stolice) na přírodní bázi. Strašně moc mu to pomohlo. A vynechat bílé pečivo, banány, hrušky, čokoládu apod.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 16:14
@Anonymní píše:
To vypadá, že máš řitní trhlinu. Měla jsem to taky. Pomohla mi lactulosa, změkčuje stolici. Užívat aspoň 14 dní v takové dávce, že je stolice hodně měkká. Pokud je to nedostatečné, tak lehké projímadlo. A žádné oříšky, ostré křupavé vločky, semínka, cokoli, co by mohlo tu trhlinu zase otevřít. plus sedací koupele v dubové kůře, stahují tkáně.
Jde o to, že jak to bolí, tak máš zatnutý svěrač a on si velice rychle zvykne být stažený a nemůže se potom uvolnit, i když už je vše v pořádku, a ty potíže jsou pak chronické.
Pokud ti do 14 dní nezabere ta lactulosa, tak bych zašla za proktologem.
E.

Dubovou kurz na to puzivam, teda mast. Dekuju za radu,vyzkousim.Ja uz jsem parkrat zkousela i projimadlo, ale ja mam ty streva asi ze zeleza, akorat se nafouknu a jinak nic, i saratici jsem pila :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 16:16

@Beaumont dekuju,zkusim tu lactulosu…oliv.olej si pridavam do vseho

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >