Umožnit dítěti bydlení u příbuzných?

Anonymní
2.9.20 18:02

Umožnit dítěti bydlení u příbuzných?

Ráda bych znala Váš názor.
Dcera nyní nastoupila na SŠ daleko od našeho bydliště a bydlet má na internátě.
V dojezdové vzdálenosti od města, kde dcera bude studovat bydlí s rodinou moje bývalá švagrová/ex mého bratra/.Rozvedeni jsou asi 12 let. Se švagrovou jsme měly v době jejich manželství pěkný vztah, po rozvodu se to pokazilo a od té doby je vztah na bodě mrazu. Ještě asi rok po jejich rozvodu jsem to zkoušela nějak slepit, ale druhá strana neměla zájem, tak jsem to vzdala. Léta spolu tedy již nemluvíme. Obě strany ale máme děti v podobném věku a nejsou to jenom sestřenice, ale i výborné kamarádky. Přestože spolu se nebavíme shodly jsme se s ex švagrovou na tom, že vztah dětí budeme podporovat a to se daří. Děti se vzájemně navštěvují a v tomto směru není žádný problém.
Nyní ex švagrová přišla s návrhem, že naše dcera nemusí být na internátě a může po dobu studia bydlet u nich. Švagrová je znovu vdaná a s mužem mají v pěstounské péči 2 maličké děti, žijí ve středně velkém domě. Dcera by o to velice stála, ale já z toho mám obavy a ne úplně dobrý pocit. Důvody-zdá se mi bezohledné hodit jim na krk další dítě a to i přesto že je to nápad švagrové a dost mě k tomu přemlouvá. Přijde mi to takové divné i vzhledem k tomu, jaký je vztah nás dvouch-00prd. Nemohu se zbavit dojmu, že si to všichni malují příliš na růžovo a neuvědomují si možná úskalí takového soužití.
Navíc dcera na tom intru nyní bydlí na pokoji se svojí spolužačkou a kamarádkou ze ZŠ a přijde mi i tak nějak vůči této dívčině nefér se na ni vykašlat a odstěhovat se. Pokud by dcera u nich začala bydlet a neklapalo to, mohl by být problém se na internát vrátit a bojím se toho aby se nepokazily vztahy mezi sestřenicemi a náš neutrální vztah sa švagrovou nezklouzl do něčeho horšího…
Přistoupili byste na tento návrh, nebo nechali dceru na internátě?
Prosím o anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19170
2.9.20 18:07

Ne, nepristoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
759
2.9.20 18:12

Nechala bych ji na intru, asi bych to cítila jako ty. Přeci jen je to trochu zodpovědnost, a zvlášť, když nemáte úplně dobrý vztah. Jde i o jídlo, dohled na studium taky trochu musí být… Mám dceru taky na intru, a jsem ráda, že tam mají trochu nějaký režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18509
2.9.20 18:14

Ne, bydlet bych jí u sestřenice nenechala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
2.9.20 18:16

Dcera nemuze za spatne vztahy dospelych. Zamyslela bych se, jak bych to cele videla v situaci, kdy by napriklad slo o tvou sestru, se kterou bys vyborne vychazela. Zmenilo by to tvuj postoj? nebo by ty ostatni duvody stale prevazovaly rozhodnuti k NE?
Mne rodice pustili v 16 na rok (nakonec rok a pul) do USA k pratete, kterou nikdy nevideli :) jsem jim za to vdecna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15889
2.9.20 18:17
@Anonymní píše:
Ráda bych znala Váš názor.
Dcera nyní nastoupila na SŠ daleko od našeho bydliště a bydlet má na internátě.
V dojezdové vzdálenosti od města, kde dcera bude studovat bydlí s rodinou moje bývalá švagrová/ex mého bratra/.Rozvedeni jsou asi 12 let. Se švagrovou jsme měly v době jejich manželství pěkný vztah, po rozvodu se to pokazilo a od té doby je vztah na bodě mrazu. Ještě asi rok po jejich rozvodu jsem to zkoušela nějak slepit, ale druhá strana neměla zájem, tak jsem to vzdala. Léta spolu tedy již nemluvíme. Obě strany ale máme děti v podobném věku a nejsou to jenom sestřenice, ale i výborné kamarádky. Přestože spolu se nebavíme shodly jsme se s ex švagrovou na tom, že vztah dětí budeme podporovat a to se daří. Děti se vzájemně navštěvují a v tomto směru není žádný problém.
Nyní ex švagrová přišla s návrhem, že naše dcera nemusí být na internátě a může po dobu studia bydlet u nich. Švagrová je znovu vdaná a s mužem mají v pěstounské péči 2 maličké děti, žijí ve středně velkém domě. Dcera by o to velice stála, ale já z toho mám obavy a ne úplně dobrý pocit. Důvody-zdá se mi bezohledné hodit jim na krk další dítě a to i přesto že je to nápad švagrové a dost mě k tomu přemlouvá. Přijde mi to takové divné i vzhledem k tomu, jaký je vztah nás dvouch-00prd. Nemohu se zbavit dojmu, že si to všichni malují příliš na růžovo a neuvědomují si možná úskalí takového soužití.
Navíc dcera na tom intru nyní bydlí na pokoji se svojí spolužačkou a kamarádkou ze ZŠ a přijde mi i tak nějak vůči této dívčině nefér se na ni vykašlat a odstěhovat se. Pokud by dcera u nich začala bydlet a neklapalo to, mohl by být problém se na internát vrátit a bojím se toho aby se nepokazily vztahy mezi sestřenicemi a náš neutrální vztah sa švagrovou nezklouzl do něčeho horšího…
Přistoupili byste na tento návrh, nebo nechali dceru na internátě?
Prosím o anonym.

Osobně bych především nedala dítě na školu s nutným bydlením mimo domov  – ale když už tato situace nastala, tak ne, na bydlení u bývalé švagrové, se kterou navíc nemám dobrý vztah, bych nepřistoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 18:20
@BohunkaP píše:
Osobně bych především nedala dítě na školu s nutným bydlením mimo
domov  – ale když už tato situace nastala, tak ne, na bydlení u bývalé švagrové, se kterou navíc nemám dobrý vztah, bych nepřistoupila.

Dcera si školu vybrala sama bez jakýchkoliv tlaků z mojí strany. Není to tak že bych jí já dala na internát…

• Citovat
  • Nahlásit
4855
2.9.20 18:22

Nepřistoupila bych na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4855
2.9.20 18:24
@BohunkaP píše:
Osobně bych především nedala dítě na školu s nutným bydlením mimo domov  – ale když už tato situace nastala, tak ne, na bydlení u bývalé švagrové, se kterou navíc nemám dobrý vztah, bych nepřistoupila.

Tak deti si snad už v dnešní době vybírají školy samy ne? Já chtěla na veterinu, a tolik jich v ČR není abych si dovolila dojíždět z domu. Navíc Intr byl super, dost člověka naučí hospodařit s penězi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1916
2.9.20 18:24
@BohunkaP píše:

Já byla na intru od čerstvých čtrnácti let a bylo to naprosto bezvadný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
2.9.20 18:28

Tak ono, když bude chtít dělat problémy, tak je bude dělat i na internátě, tam se také občas dějí věci, má mamka tam roky pracovala. Co se týče učení, je tam pravidelná doba, kdy se mají učit, ale když nechtějí, jejich problém, nikdo nad nima nestojí. Jsou přece staré dost, aby věděli, že se učí pro sebe. Má ségra byla v tomhle věku byla půl roku v Kanadě na studijním pobytu, letěla sama s dvěma přestupy, úplně sama do úplně cizí rodiny. Píšeš, že vztahy s dcerou ex švagrové mají holky dobré, možná by stálo za to zapracovat na dobrém vztahu i vy, tohle by mohla být dobrá příležitost, určitě bych to dovolil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929
2.9.20 18:33

Já bych s dcerou probrala, jak se věci mají.

1. V případě problému, kam by šla?

2. Jak by se řešilo jídlo, kolik byste jim přispívali? A kde by jedla, co by si kupovala případně sama a co měla u nich? A jak by se podílela na přípravě jídla?

3. Jak by pomáhala v domě s úklidem?

4. A co prádlo, nákupy a další věci?

5. Měla by svůj pokoj, nebo kde by tam přebývala?

6. Byla by ochotna pomáhat po škole s mrňaty? Protože na to by taky jiste došlo dříve nebo pozdeji.

Mne vychází stále lip ten internát, tam jsou věci dané a spoustu toho řešit netřeba. I kdyby vztahy byly dobre. A u nich preci muže i přespat, když bude chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14434
2.9.20 18:34

Klidně bych to vyzkoušela - na intr se může vrátit vždycky. Třeba právě proto, abyste si ty vztahy mezi sebou dočistily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.20 18:38

Ať se holky navštěvují, ale nic na stálo. Ušetříte si spoustu problémů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11876
2.9.20 18:39

Chapu dobre, ze by musela dojizdet, kdezto intr je v miste?
Trvala bych na internate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama