Únava 23 měsíců po porodu

46
29.6.07 13:48

únava

Ahojte maminky,
od porodu se cítím stále unavená…a to uz ubehlo 23 mesicu!!! Nejdriv jsem to svadela na to ze s mimcem jsem stale byla v jednom kole, jen jsem kojila, odsavala mlicko, prala, zehlila, varila, pak se z miminka stalo neposedne a navic nespave batole, nyní téměř ve 2 letech prospí tak 1 noc v tydnu bez probuzeni (asi od 8 do 5hod), jinak se budi v 2×-4×, takze ted to svadim na to. Uz se unavena budim, boli me ruce, nohy, mota se mi hlava,mam casto opary, afty… Mate nekdo podobnou zkusenost? Myslite si, ze to opravdu muze byt jen z nevyspani a z behani kolem ditete? nebo uz jsem si za tu dobu mohla zvyknout a normalne fungovat? diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

354
29.6.07 13:54

Ahoj Dadas,

zkus si skočit za obvodním doktorem na krev, můžeš být třeba anemická (málo železa), to může způsobovat únavu. Co vitamíny nebo nějaký přípravek na celkovou detoxikaci těla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
29.6.07 13:57

dadas: co mi to jen připomíná…? Aha, už vím - mě :-D
Na takové nevyspání se asi nedá zvyknout, si myslím. Nevím, jak to máš ty, mě se nedaří usnout ani když zrovna malej spí. To železo je dobrý nápad, to si chce ověřit (ale nezačít si ho přidávat bez testů, nadbytek taky nedělá dobrotu) - ale základ je se vyspat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
29.6.07 14:09

Ahoj, určitě si zajdi ke své mudře a nech si nabrat krev na všechny možné testy - od toho, kolik máš železa až po stav štítné žlázy, tuky, cukry - cholesterol… aslo atd.. prostě, ať víš - na čem jsi. POdle toho uvidíš, zda jít na imunologii, endokrinologii - prostě tam, kde ti pomůžou.
Ale pozor - já bojuju od porodu už pět měsíců s angínama, virozama, oparama…a výsledky krve jsou super - nic mi podle toho nechybí.-)) a stejně sem pořád nemocná. Takže někdy to chce fakt jen ten spánek :lol: a na ten si s prckama asi musíme pár let počkat:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
29.6.07 16:49

AHOJ,
nemas poruchu stitne zlazy, ty priznaky by sedely na tzv. hyperfunkci a to se musi lecit, dojdi si na testy k dr., budes z toho moudrejsi.
Co se tyce te unavy, jeden jeji puvodce je taky vir EB v jatrech (ale nijak se to neleci, bohuzel), nekdy se z nej vyklube i mononukleoza, je potreba to tez hlidat.
Mam s tim bohate zkusenosti, te unavy se nelze zbavit :cry: :cry:

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.6.07 19:15

Ahojky dadas -
jelikož máme docela náročné děťátko (jako milujem ji, to je bez debat - ale zapřáhne nás, pusinka, dokonale :lol: ) - ale byla a stále jsem (2,5 roku) stále hodně unavená, ale ne až tak jako Ty…
Já teda zdravotní potíže nemám, ale unavená se taky ráno budím - ale to mi bylo řečeno, že je to „psychická únava“, pod což se mohu podepsat…
ale nebolí mě ruce a nohy, ani opary a afty nemám..
Já si to teda občas dělám sama, jsem strašně aktivní (a malá je po mně) a ráda bych stihla asitak tisíc věcí za den a pokud možno najednou a nedokážu moc zvolnit…
Zkus si ještě naordinovat nějaký multivitamín - mně to pomáhá.
Ale kamarádka (bezdětná) má štítnou žlázu (hypofunkci, nedostatečnou) a vím, že když jsme byly ještě studentky, tak nám občas třeba řekla, že s náma nemůže na výlet, protože je strašně unavená. Pořád jsme si myslely, že je prostě líná a že si vymýšlí, ale nakonec jí zjistili tu štítnou.
Ježiš ale tím nechci říct, že máš v nepořádku štítnou žlázu!!
ale možná Ti opravdu něco chybí v těle, nějaká blbost, maličkost - no prostě holky mají pravdu, že testy by Ti neuškodily…
a když vyjdou v pořádku, tak si pak můžeš akorát „oddychnout“ a holt se dávkovat vitamínama a jaksi „uspořádat“ svůj odpočinek.
Já se někdy musím nutit a říkám si „teď proboha chvíli nic nedělej!!!!“ :lol:
/pardon že jsem anonymně ale nějak mě to nechce přihlásit/
pitrisek

• Nahlásit
  • Citovat
235
14.7.07 13:59

ahoj,
taky jsem se v tvem popisu uplne videla :)
moje dvouleta dcera je hyperkineticka, coz znamena, ze ma vic energie nez normalni deti (neco jako hyperaktivita, jen se dokaze soustredit).
Takze jsem od jejiho cca rok a pul strasne unavena, navic se jeste porad v noci budi, tak se nevyspim. Doktorka mi na to rikala, ze jedina moznost je vic odpocivat a zapojit manzela. Naopak mi rozmluvila lazne, ze kdyz clovek najednou vy:,–(i a prestane cokoliv delat, tak se pak uz nerozbehne :P
Takze summa summarum: vysvetli manzelovi, jak hodne jsi unavena, a domluv se s nim, aby se treba vic staral o domacnost a vic byl doma.
Ditulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
14.7.07 20:54

Radulka :arrow: Hyperfunkce šť.žl je naopak, co tazatelku trápí :wink: Ona má únavu, to by spíš sedlo na hypofunkci šť.žlázy :wink:
Ale chce to rozbor krve, pokud vše ok, tak nějaké vitamínky a spááánek 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
14.7.07 21:28

Ahojky,

tak já na tom byla stejně… Pavlík nebyl nikdy spavý přes den a já měla tendenci při jeho krátkých odpočincích hned něco dělat, protože jsem měla dojem, že jsem doma úplně neschopná… 8O V noci se budil často skoro do roku a půl… Byla jsem úplně vyřízená.

Pomohlo mi až opravdu důsledně chodit po obědě spát s ním (a on najednou začal taky spinkat déle) a ráno si přispat.

Ten spánkový deficit jsem dospala skoro na den na Pavlíkovy 2.narozeniny.

Už vím naprosto jistě, že jsem tenkrát dělala chybu. Měla jsem spát, kdy se dalo. Byla bych daleko klidnější a nepřenášela tak svou nervozitu dál.

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14091
5.8.12 12:56

Ahoj taky bych měla podobný dotaz…
Poslední týdny jsem jak přejetá, neřekla bych že mám nedostatek spánku. Spím minimálně 8h denně což bych řekla, že jde někdy spím i déle.
Přes den jsem strašně unavená, ospalá, třeba zrovna teď mě i pálí oči a nejradši bych je zavřela a spala :roll: Vždy jsem byla energická, ano ráda jsem si pospala, ale celodenní únavu jsem nikdy nepociťovala :think: Potřebovala bych s tím něco dělat, ale nějak netuším co :?: poslední dny jsem dost protivná a náladová, ale nějak nevím jak z tohohle začarovaného kruhu vyjet a ven? Ještě bych dodala, že občas mám i dny kdy se cítím dobře, od rána uklízím mám pocit, že létám, ale těch je poslední dobou zatraceně málo… co by semnou mohlo být? je to snad normální? :think: :?: děkuji všem za reakce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1304
5.8.12 13:30

Podle mě máš spánku dostatek - příčinu únavy bych hledala jinde.
Může to být cokoliv - nevyvážená strava, problémy - finanční, partnerské, psychické, může to být i počínající nemoc… to ti asi nikdo neřekne přesně proč seš tak unavená… těhotná nejsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14091
5.8.12 13:38

@Sisulík těhotná nejsem…
No vidíš psychické probléby by to být mohli tohle mě teda zrovna nenapadlo… Já už jsem se bála nějaké nemoci :roll: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1304
5.8.12 20:52

@werunkaw123
Ona někdy ta psychická únava při problémech je horší o to, že se z ní člověk nevyspí jako z fyzické :nevim:
Nicméně možná bych- pro klid duše k Dr zašla minimálně at ti vezme krevní obraz jestli nemáš málo železa a červenejch krvinek atd ..za to nic nedáš a bude klid aspoň v tomto. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
5.8.12 22:36

A nebo by to mohla být EBvirózu, která způsobuje únavový syndrom. Měla jsem tuto virozu aktivní snad dva roky a byla jsem strašně unavená. Dr. nechá udělat rozbor z krve, ale je potřebu mu říct o to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2972
5.8.12 22:39

@werunkaw123 Mám to stejně, mám dvouleté dítě a k tomu studuji VŠ, tak jsem to přičítala tomu, ale teĎ jsem poslední zkoušku odložila na leden a nejsem schopna se zregenerovat. Jsem prostě pořád s dítětem, a myslím že bych potřebovala prostě od něj vypnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama