Proč jsem unavená?

Anonymní
13.10.19 16:51

Únava - z čeho

Někdy na mě padne strašná únava. Taková únava, že jsem ráda, když se doplácám do postele. Udělám jen to, co je nutné k dětem. Snažím se vypozorovat, z čeho to je. Samozřejmě je to nějaký pohyb. Není to ale taková ta únava z běžného pohybu, sportu, ale větší. Není to ale pokaždé. Nejsem si jistá, ale mám pocit, že největší únava je z toho, když stojím. Chůze mě tak neunaví, ale postávání - např. na nějaké akci, kde se stojí, když čekám na dítě. Mám potíže se zádama, tak si spojitost s tím. Přijde mi ale zvláštní, že bych byla tak unavená ze stání. :nevim: Má někdo nějakou radu či zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32
13.10.19 17:14

Takové podobné příznaky měla kamarádka s klíšťovou encefalitidou. V létě měla klíště, žádná vyrážka ani jiné příznaky, pouze únava. Kolem Vánoc zašla na popud rodiny k lékaři, kde ji zjistili tuto chorobu. Rozhodně to ale nemusí být encefalitida, může to být například běžná podzimní únava :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17004
13.10.19 17:53

Zkoušela jsi vyšetření u lékaře? Může to být nedostatek železa, hořčíku, špatná fce štítné žlázy… Je toho určitě mnohem víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.19 17:55

@Sarka.951 Podzimní únava to není. Ani klíšťová encefalitida. Mám to už strašně dlouho. Nemám to tak často. Většinou to bylo po nějaké větší akci, kdy jsme vyrazili na delší výlet. Teď jsem právě vypozorovala, že to mám po stání. Tento týden dvakrát. To už mi přijde dost. Je teda fakt, že mě 2 týdny dost bolí celé dolní končetiny.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16007
13.10.19 18:57

1, potřebuješ lékařské vyšetření a vyloučení závětnějších příčin.
Zítra - nohy ně nemají co bolet dva týdny v kuse.

2. pokdu se nic nenajde, tak holt bude potřeba optimalizovat práci se zdroji energie (jídlo, spánek adekvátní množství pohybu, aby si člověk zlepšoval kondici, ale nevysyloval se, aktivní realxace) a jejich výdejem.
Pro začátek to chce určitě fyzioterapeuta a pravidelným cvičením opravit ta záda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat