Únik moči ve 23 letech

Anonymní
13.1.20 01:41

Unik moci v mladi?

Ahoj, je mi celkem trapne a nevim kam se obratit, asi pred mesicem jsem jela v buse, bus najel na rigol a ja citila ze mi ukapla trosku moc, curat se mi nechtelo, pak se mi to stalo v kine kde jsem se zasmala a zase jen maly curek, pak s kamaradkou na kafi, kdy jsem se rozesmala, potrebu jsem nemela… normalne chodim curat nekolikrat denne a neni to tak ze bych se musela kroutit abych to udrzela. Koupila jsem si brusinkovy caj, ty vlozky. Za tyden se mi vraci pritel z pulrocniho erasmu a me je taak trapne… zadne gyn potize nemam, Delal mi i test moci, vzdy ten unik nastal pri prudcim skubnuti. A je mi 23

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1161
13.1.20 01:43

Doktor, ujištění se, zda je vše ok, a jinak pravidelné pití a močení, a posílení svalstva. Zkusila bych nějakého fyzioterapeuta a celkově bych se snažila posílit břišní svalstvo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5985
13.1.20 01:49

Mrkni na cviky pánevního dna a v posteli buď často nahoře ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 05:17

Mě se tohle stávalo až po porodu sice, ale pomohly na to Venušiny kuličky. Nosila jsem je každý den na posílení pánevního svalstva, pp týdnu 100% zlepšení, problémy vymizely úplně do měsíce a ještě se zlepšily i jiné věci :lol: Pokud máš výsledky u dr v pořádku, tak bych opravdu zkusila posílit pánevní dno :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9601
13.1.20 07:19

Taky jsem s tím měla problémy už v mládí. U mě to tedy bylo spojené s hyperaktivním měchýřem. Chodila jsem i na rehabilitace na pánevní dno - poslali mi z urologie, ale když řekneš třeba na gyndě, tam ti to taky vypíšou. Nabo obecne cvičit pánevní dno, alespoň stahovat a povolovat svaly, můžeš v pohodě i při sezení ve škole, když se to naučíš dělat správně, nikdo nepozná že cvičíš :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11309
13.1.20 09:55

Primárně začni posilovat svaly pánevního dna. Pokud neděláš žádný sport, který by zahrnoval dostatečně různorodý pohyb dolní poloviny těla, tak je holt máš ochablé a klidně i v mládí.

Kromě toho, že to potřebuješ ze zdravotních důvodů, tak to dost vylepší i prožitek při sexu - u obou.

A teda začni si pěstovat i nějaké sebepřijetí a sebeúctu, aby ses nehroutila s drobného, jednorázového úniku moči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 10:18

Taky se mi stávalo už okolo 20 let. Myslím, že to bylo proto, že jsem dřív opakovaně trpěla na silné záněty močových cest. Stačilo kýchnutí, smích, prostě to, u čeho dojde ke stahům svalstva. Velmi výjimečně se to stane dodnes, paradoxně se zo zlepšilo po porodu - před porodem jsem cvičila s Aniballem, možná proto (tuším, že jsou u něj i varianty cvičení pro ženy mimo těhu).

Zkus si najít kegelovy cviky, možná se přeci jen pobav i s doktorem pro jistotu, něco k posílení panevniho dna je myslím i na stránkách Hartmann. A nedělej si z toho tak moc, já už mám tedy vztah na jiné úrovni, ale stalo se mi to i na rande, a to ne úplně malinko, naštěstí po cestě domů. Partner mě rozesmál, já měla v sobě 4 deci vína, to je hned - on to vzal úplně v pohodě, jen trochu vtipkoval, ví, že s tím mám prostě občas problém.

Jinak jsem si všimla, že u mě pomáhá držet si ledviny v teple (jak je chladno, hned je to horší) a pila jsem i urologické čaje, sem tam zobu preventivně brusinky.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama