Patří toto do symptomů Eresky?

Anonymní
12.1.20 09:41

Patří toto do symptomů Eresky?

Děvčata, má starší sestra (35let,2 školní děti)si stěžuje na píchání v kloubech trvající chvíli ale hlavně pořad jinde(nevím, jak to popsat-stěhující se)jsou dny to cítí jen večer, nebo ráno. Ale už cca tři měsíce, do toho ji bolí krční páteř při úklonu do stran, má i úplně tuhé trapézové svaly+neurologické potíže(křeče, trnutí, napjaté svaly, a minule ji viditelně tepalsval na lokti)Obvodní doktor je dělal krevní testy, odeslal na neurologii, tak jí odeslali na rezonanci mozku, elektródy na hlavu(neznám ten odborný název)a naposledy ultrazvuk žil a tepen na krku.Ona je, chuděra, vystrašená, že se jedná o rozt. sklérozu nebo jiný možný morybundus.Ja už tady přelouskala pár diskuzí ale nevím, moudrá teda nejsem…tak prosím o radu ty, které to zažily nebo mají třeba v rodině. Anonymitu plně chápu, sama ji pro citlivé téma dávám. Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10445
12.1.20 09:57

Počkala bych na výsledky vyšetření, když si neví rady sami doktoři, tak to tady asi těžko někdo vyřeší. Co ti pomůže, že někdo napíše, že to ty příznaky být mohou, nebo naopak, že nejsou a u sestry bude opačná diagnóza :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 10:03
@Aduš8 píše:
Počkala bych na výsledky vyšetření, když si neví rady sami doktoři, tak to tady asi těžko někdo vyřeší. Co ti pomůže, že někdo napíše, že to ty příznaky být mohou, nebo naopak, že nejsou a u sestry bude opačná diagnóza :nevim:

Ony ty všechny vyšetření jsou negativní, tzn. dobré(klepu to)jen jsem se dočetla, že někdo eresku měl i přes tyto tři výsledky, jen jsem jí třeba chtěla ulevit…nějak pomoci ať ji to tolik nedeptá, ať si třeba zkusí u neurologa vyžádat ještě nějaká možná jiná vyšetření. Zní to asi hloupě, neumím to popsat :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 10:11

Tak RSka se odhalí magnetickou rezonanci a lumbální punkci. Prvotní symptom je někdy že při předklonu hlavy je takový výboj jako elektrický proud v páteři. Klouby nebolí. Bolí končetiny jako kdyby nebyli tvoje. Nebo oči jako za očima. V lebce. Neříkám že to nebude jiný neurologický onemocnění ale Rs spíš ne. Každopádně každý jsme originál a tak se nemoci projevují u každého jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 10:24
@Anonymní píše:
Tak RSka se odhalí magnetickou rezonanci a lumbální punkci. Prvotní symptom je někdy že při předklonu hlavy je takový výboj jako elektrický proud v páteři. Klouby nebolí. Bolí končetiny jako kdyby nebyli tvoje. Nebo oči jako za očima. V lebce. Neříkám že to nebude jiný neurologický onemocnění ale Rs spíš ne. Každopádně každý jsme originál a tak se nemoci projevují u každého jinak.

Dekuji za reakci :kytka: :srdce:,rezonanci mozku už má-tam je vše v pořádku, lumb. punkce je ten mozkomisni mok, asi? to jí nedělali…řeknu ji o tom předklonu.

• Citovat
  • Nahlásit
3057
12.1.20 11:07

Co se tyka RS, tak nejlepe bych pockala na rezonanci mozku, kde by pripadne videli loziska. Pokud uz vysledky jsou a nejsou pozitivni, muze se jeste delat rezonance patere, zda nejsou loziska tam. Mam docela dost problemu neuro. ktere se se mnou tahnou co pamatuju, korunu tomu nasadila neuroborelka, priznaky typicke pro RS, loziska na mozku nejsou. Stadium neuroborelky uz mi vylecit nejde. Jeste bych u dcery uvazovala nad lumbalkou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 11:17
@shadowbabe píše:
Co se tyka RS, tak nejlepe bych pockala na rezonanci mozku, kde by pripadne videli loziska. Pokud uz vysledky jsou a nejsou pozitivni, muze se jeste delat rezonance patere, zda nejsou loziska tam. Mam docela dost problemu neuro. ktere se se mnou tahnou co pamatuju, korunu tomu nasadila neuroborelka, priznaky typicke pro RS, loziska na mozku nejsou. Stadium neuroborelky uz mi vylecit nejde. Jeste bych u dcery uvazovala nad lumbalkou :think:

Dcerku mám maličkou, tohle téma se týká mě ségry…Nicméně moc dekuji za reakci :kytka: :srdce:,rezonance mozku je negativní, naprosto čistý. Aha, takže můžou být nějaké ložiska jen na míše? predpokladam, ze tohle zase musí doporučit na neurologii, že? test na boreliozu ji dělal obvodní lékař, byl negativní. Tak tím to asi nebude…a tys měla konkrétně jaké příznaky?

• Citovat
  • Nahlásit
3057
12.1.20 12:27

Pardon, uz vidim, segra :) Ano RS se muze hledat i jinde, nez v mozku. Tres, bolesti kloubu, caste „tahani“ tela doprava, rozmazane videni…ono je toho hodne a bohuzel kazdy muze mit priznaky odlisne. Nejsem si jista, zda rezonanci doporucuje jen neuro, ja sem v peci kliniky a pravidelne dochazim na kontroly a delava se rezonance. Ale resila bych to fakt spis pres neuro, je problem, ze to nebyva videt a tak mohou jini lekari casto nabit dojmu, ze pacientovi nic vazneho neni nebo si primo vymysli. Doporucuju fakt pozadat o tu lumbalku, tam si myslim zjisti laborka mnohem vice, nez pouze z krve. Mame neuro v rodine, byly sme s maminkou i na genetice na klinice, protoze obdobne potize byly zjistneny jiz u dedovo maminky a proste se to se mnou tahne od mladounkych let :roll: drzte se holky, muze to trvat i dele, hlavne, at je brzy lepe a podari se zjistit potiz / diagnozu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 12:37

A ja mam rs 24 let, rekla bych ze jsou horsi nemoci. A ty vyboje pri predklonu hlavy jsem nikdy nemela.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat