Reklama

Únos 2 měsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kateři97
Povídálka 13 příspěvků 09.02.17 18:58
Unos 2 měsíčního dítěte

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli má přítel právo odvést 2 měsíční miminko když kojim. Už několikrát mi takto vyhrožoval že mi ho odveze pryč (po každém hádce mi takto vyhrožuje). Bojím se že mi ho zebere. Právě jsme se rozešli a opět mi říkal že si ho vezme a že ať si nemyslím že bude bydlet semnou. Kdyby mi ho zebral mohla bych na něj zavolat policii? Pomohli by mi ho dovézt zpět? A po únosu myslíte že by ho už nemohl dostat? Vůbec nevím co mám dělat :/ hrozně se o malého bojím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Reakce:

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 09.02.17 19:02

Řekla bych, že hodně záleží na rodinných podmínkách - jste manželé? Případně je napsaný přítel v rodném listě malého?

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 09.02.17 19:03

Je uveden RL?

kateři97
Povídálka 13 příspěvků 09.02.17 19:04

Nejsme manželé a ano je v rodném listě dítěte, ale je možné že by mi ho vzal když kojim? Myslím že na to nemá právo ne?

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 09.02.17 19:05

@kateři97
Přijde mi, že mluvíš o dítěti jako věci :nevim: A děláš že tato „věc“ patří jen tobě.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2356 příspěvků 09.02.17 19:05

Má stejná práva jako ty.

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 09.02.17 19:06

Já bych radila co nejrychleji upravit soudně, teprve potom máš právo cokoliv vymáhat, do té doby má na dítě stejný nárok jako ty

jkra
Generální žvanilka 24043 příspěvků 09.02.17 19:06
@zvidavajanca píše:
@kateři97
Přijde mi, že mluvíš o dítěti jako věci :nevim: A děláš že tato „věc“ patří jen tobě.

To je prehnany. 2 mesice po porodu je rozhozena a mimo. Ma strach.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 19:07

Zase jedna která s chlapem nevydržela ani do tří měsíců dítěte, jak to děláte? není to trochu škoda? buď ráda že má aspoň zájem, nech si to soudně vymezit, pokud kojíš tak by neměl být s prckem nikde daleko.
Mě by jen zajímalo jak by bylo tobě a jak by ses chovala v afektu ty, kdyby ti někdo nechtěl dovolit být s dítětem, uvědomuješ si že ho třeba miluje stejně jako ty?

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 09.02.17 19:08

Nejsem právnička, ale myslím, že Tě jen citově vydírá - podle mě není možné matce sebrat dítě jen tak - obzvláště pokud ho kojí, ale zda by zakročila policie, to fakt netuším.

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 09.02.17 19:08

V tom případě, má na dítě úplně stejné právo jako ty, rodiče jste oba dva. Jediné co můžeš dělat, je nechat styk upravit soudně.

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 19:09

@kateři97 Je to jeho otec a má stejná práva jako ty, tedy i kdyby ho někam vzal, není to únos, přestože se ti to třeba nelíbí. Ani kojení na to nemá vliv. Bezohlednost není únos. Vy dva, pokud jste se rozešli, se zkuste domluvit na svěření dítěte do péče, výši výživného, kontaktu druhého rodiče s dítětem - nejlépe samozřejmě bez pomoci úřadů, pokud to nebude možné, tak zajdi na OSPOD, obrať se na advokáta a podej návrh na úpravu styku s dítětem na soud. Ale nepočítej s tím, že mu zabráníš v kontaktu s malým, není k tomu důvod.

terinka4444
Hvězda diskuse 66603 příspěvků 09.02.17 19:09
@kateři97 píše:
Nejsme manželé a ano je v rodném listě dítěte, ale je možné že by mi ho vzal když kojim? Myslím že na to nemá právo ne?

pokud ti tímto vyhrožuje, tak podej okamžitě na soud předběžné opatření o svěření dítěte do své výhradní péče, s přesně danýma návštěma otce, odůvodni to vyhrožováním, potom můžeš volat policii.

terinka4444
Hvězda diskuse 66603 příspěvků 09.02.17 19:10
@Poštolka J píše:
Nejsem právnička, ale myslím, že Tě jen citově vydírá - podle mě není možné matce sebrat dítě jen tak - obzvláště pokud ho kojí, ale zda by zakročila policie, to fakt netuším.

nezakročila, dokud nebude mít soudně svěřené dítě do péče, nepomůže jí nikdo

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28524 příspěvků 09.02.17 19:11
@Doe_Jane píše:
Zase jedna která s chlapem nevydržela ani do tří měsíců dítěte, jak to děláte? není to trochu škoda? buď ráda že má aspoň zájem, nech si to soudně vymezit, pokud kojíš tak by neměl být s prckem nikde daleko.
Mě by jen zajímalo jak by bylo tobě a jak by ses chovala v afektu ty, kdyby ti někdo nechtěl dovolit být s dítětem, uvědomuješ si že ho třeba miluje stejně jako ty?

se náhle změnil, nechápeš to? :nevim: A selhala jim určitě antikoncepce.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama