ÚP NEBO NE

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 20:43

ÚP NEBO NE

Po těžším prodělání covidu a delší neschopnosti mi bývalý zaměstnavatel agenturní sdělil, že musím chodit na noční směny, které jsem ve smlouvě neměla, navíc jsem byla po nemoci oslabená, takže jsem jednoduše odešla a byla jsem vedená na úp asi necelý měsíc. Poté si našla novou práci, bohužel to bylo náročné a tak jsem opět odešla už po týdnu a nahlásila se na úp, kde jsem byla zhruba stejnou dobu vedená a do třetice šla do další fabriky, ale ač jsem se snažila jak jsem mohla, nadřízená si na mě vyloženě zasedla neustále mě šikanovala, fyzicky to byla náročná práce s nočními směnami a do toho ona, dlouhodobě bych ji stejně nevydržela v mém věku.
Opět jsem tedy skončila s tím, že si hned něco najdu a na úp nepůjdu, ovšem obešla jsem dost pohovorů a zatím jediné kam by mě vzali do Kauflandu za pult a to se mi zdálo, že nezvládnu kvůli zdrav, stavu, ráda bych byla zaměstnaná nejpozději příští měsíc nemůžu být 2 měsíce bez práce, ale to bohužel dopředu nevím.
Tak ted řeším zda jít na poslední chvíli na úp, když možná nárok na podporu mít nebudu, protože zítra uplyne 30dní od ukončení zaměstnání do kdy se tam člověk je povinný evidovat i kvůli pojištění, ale zda mi vyplatí zpětně podporu, to se domnívám, že nikoliv a možná další měsíc nastoupím do práce, aspon bych chtěla, hlavně musím. Jak se tam na mě budou úřednice dívat, když je to během krátké doby třetí místo kde jsem skončila. Je dost formulářů k vyplnění..Ono je tedy obecně známo, že v těch fabrikách je šikana a pokud člověk neskončí sám, je stejně vyhozen zvlášt přes agenturu. Otázka tedy zní zda tam jít či ne, poku už nárok na podporu nemám za dobu co jsem tam nebyla vedená, těch 2.500,– cca na zdravotní pojištění obětuji. Zpětně ji asi nevypláci. Hlavně neomarodit. Pohovorů mám dost domluvených.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2146
18.10.21 21:07

Dívat se nebudou nijak… Je to jejich práce vás zaevidovat… Záleží jak moc je jisté že už příští měsíc mít práci budete… Zda by jste eventuálně zaplatila jen zdravotní za 1.mesic je to na zvážení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79632
18.10.21 21:52

Žádná registrace do 30 dnů kvůli zdravotnímu není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6447
18.10.21 21:57

Tak ÚP rozhodně.
Nicméně zlob se na mě nebo ne, ale pokud brouzdáš po fabrikách, tak tam se směnuje téměř vždy.
Možná by to chtělo navštívit doktora a dát se zdravotně do kupy. Ve své podstatě jsi okamžitě měla být v PN.
Také na mě pusobis, že se dost vymlouvas-jak jako hodně papirování (na ÚP nejsi jen skrz vyplácení podpory), pritom víš, že práci potřebuješ, takže na tyhle projevy pozor, protože to tak vůbec nemusí být.
Pokud tedy nemáš v hlavě - ber to prosím bez urážky, tak pravděpodobně jiná, než manuální práce nepadá do úvahu a to jaksi potřebuješ být zdravá. A být jen tak bezprizorne není úplně dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
23.10.21 19:29

Jestli chceš být registrovaná na ÚP, je na tobě. Neni to povinnost, ani nutnost, pokud si živobytí dokážeš zafinancocat, treba z úspor nebo brigád. Mě by tedy zajímalo, co máš za zdravotní stav, že nemůžeš jít v kaufu za pult.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 20:07

up nebo ne

Ted nemůžu nikam. musim doufat že mě vezmou i po terminu 30ti dni na. Zjistili mi bursitidu v rameni ruka me boli i v noci. nesmin nic zvedat a mam léky které zatim nepomahaji na příští kontrole mi daji asi obstřiky a možná budu muset na operaci. Léčba je pry zdlouhava..Uz nebudu moci nikdy vykonávat těžkou práci. toh jsem si totálně zničila zdravi Tak ted hledam kam nastoupím. nyni mè doktrrka stejně nepustí neprojdu vstupní prohlídkou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat