ÚP- vyřazení

1.7.15 21:33

ÚP- vyřazení

Dobrý den, mám takový problém a to sklerózu - zapomněla jsem že mám jít na pracak :-( Zjistila jsem že se mnou začne správní řízení a nejspíš vyřazení z evidence. A teď k menu dotazu, budeme se brzy stěhovat a tak sem se chtěla zeptat jestli to vyřazení z evidence bude platit všude nebo jen na tom pracaku kde sem byla předtím vedena a na novém se budu moci zaregistrovat znovu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

144
1.7.15 21:42
@LibuskaS píše:
Dobrý den, mám takový problém a to sklerózu - zapomněla jsem že mám jít na pracak :-( Zjistila jsem že se mnou začne správní řízení a nejspíš vyřazení z evidence. A teď k menu dotazu, budeme se brzy stěhovat a tak sem se chtěla zeptat jestli to vyřazení z evidence bude platit všude nebo jen na tom pracaku kde sem byla předtím vedena a na novém se budu moci zaregistrovat znovu?

Všude v republice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3523
1.7.15 21:43

@LibuskaS Pokud Tě vyřadí z evidence, je to obecně z ÚP (na lokalitu se nehledí). Znovu registrovat se můžeš po půl roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
1.7.15 21:56

Hl. si nezapomeň hned platit zdravotní ať ti to nenaskáče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
1.7.15 22:00

@LibuskaS jj bude to platit na všech UP v ČR ;)

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
26.1.19 01:14

Ahoj, prosim anonym pac tu mam zname a nechci at ti vi...... Sou pak blbe reci ale k veci… V rijnu lonskeho roku me vyradili z UP pac sem nedolozila doklad od mudr. Mam penize na „preziti“ a chlapa ktery penize neresi. Mela sem zdravotni potize ruzne vysetreni atd takze sem to fakt neresila a nyni sem se dovedela ze si musim sama platit zdravotni, jinak penale jak hrom. Muze me prosim do teho nekdo zasvetit jak to je??? Kamarad mi jen rekl ze do dnešního dne sem dluzna 30 tis 8o 8o 8o jako to ze do prace chci jit ale zdravotne „nejsem ok“ ale chci jit to asik na uradech nezajima, ze?? PS:snad uz me v pondělí vezmou i s moji unavou :,( (sem stale unavena malatna, motani hlavy, pry psychika proto chci do prace zmenu) :roll: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
3829
26.1.19 01:36
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim anonym pac tu mam zname a nechci at ti vi...... Sou pak blbe reci ale k veci… V rijnu lonskeho roku me vyradili z UP pac sem nedolozila doklad od mudr. Mam penize na „preziti“ a chlapa ktery penize neresi. Mela sem zdravotni potize ruzne vysetreni atd takze sem to fakt neresila a nyni sem se dovedela ze si musim sama platit zdravotni, jinak penale jak hrom. Muze me prosim do teho nekdo zasvetit jak to je??? Kamarad mi jen rekl ze do dnešního dne sem dluzna 30 tis 8o 8o 8o jako to ze do prace chci jit ale zdravotne „nejsem ok“ ale chci jit to asik na uradech nezajima, ze?? PS:snad uz me v pondělí vezmou i s moji unavou :,( (sem stale unavena malatna, motani hlavy, pry psychika proto chci do prace zmenu) :roll: :srdce:

Ano, pokud že vyřadí musíš si zdravotní pojištění platit sama a na pojišťovnu se přihlásit jako osoba bez zdanitelných příjmu. Zdravotní pojištění si platíš abys mohla čerpat péči, přece nečekáš že na ty vyšetření chodíš zdarma… :think: že seš nechala vyřadit sis zavinila sama. Měsíční pojistné je 1803Kč od ledna, dojdi na pojišťovnu ven potvrzení o vyřazení z up cos dostala a zeptej se na to tam kolik dlužíš, od října to 30 tis nebude to kamarád docela přehání. Ale je pravděpodobné že penále tam už mít budeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.19 04:23

Od rijna do prosince zaplatíš tarif za loňský rok cca 1650. Od ledna letošního roku těch 1803. Penále tam mít velké určitě nebudeš. Únava je v zime docela běžná neboť není tolik slunce, chce to buď vyrazit někam na par dni za sluncem nebo aspoň do solaria plus fyzická aktivita sport.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19273
26.1.19 07:35

@kristyn.g no a pokud chodila po vysetrenich,nemela by je zaplatit,kdyz nemela pojisteni? Treba to myslel ten kamarad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29447
26.1.19 07:46

@vokishka To si nemyslím,nejsme v Americe,zdravotní pojištění je ze zákona povinné a musí ho uhradit.Nutná vyšetření jí musí poskytnout za každých okolností

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71407
26.1.19 07:51
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim anonym pac tu mam zname a nechci at ti vi...... Sou pak blbe reci ale k veci… V rijnu lonskeho roku me vyradili z UP pac sem nedolozila doklad od mudr. Mam penize na „preziti“ a chlapa ktery penize neresi. Mela sem zdravotni potize ruzne vysetreni atd takze sem to fakt neresila a nyni sem se dovedela ze si musim sama platit zdravotni, jinak penale jak hrom. Muze me prosim do teho nekdo zasvetit jak to je??? Kamarad mi jen rekl ze do dnešního dne sem dluzna 30 tis 8o 8o 8o jako to ze do prace chci jit ale zdravotne „nejsem ok“ ale chci jit to asik na uradech nezajima, ze?? PS:snad uz me v pondělí vezmou i s moji unavou :,( (sem stale unavena malatna, motani hlavy, pry psychika proto chci do prace zmenu) :roll: :srdce:

Ale to je tvuj problem, zes neplnila podminky a vyřadili te, tak proc by je to melo na urade zajimat, kdyz ty nejsi ochotna plnit svoje povinnosti. Tak si ted proste to zdravotni budes muset doplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6271
26.1.19 08:13

Zdravotni pojisteni vzdycky nekdo musi platit, to je proste povinna pojistka. Zamestnavatel, stat nebo poplatnik. Pokud nejsi zamestnana ani nejsi v evidenci up ani nepecujes o dite nebo o osobou blizkou, musis si to platit sama. Budes to muset doplatit, dojdi si to vyridit co nejdriv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2301
26.1.19 08:22
@Anonymní píše:

penále můžeš zkusit vyřešit, že napíšeš na právní odd a požádáš o jeho prominutí, doložíš důvody či požádáš o splátkový kalendář

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.19 08:29
@Anonymní píše:

Ne, to ze chces jit, nikoho nezajima, stacilo jen dolozit potvrzeni od doktora, ktery jsi mimochodem mohla poslat i postou, nebo po nekom jinym, oni by to na ÚP přijali. ;) Měla jsem tu „čest“ dělat na ÚP a podobných exotů, co se nechali vyhodit z evidence pro takovou kravinu, jsme tam měli hafo. A pak se ještě vztekali, co si to dovolujeme je vyřazovat. Nesplnils podmínky? Smůla. Přitom při vstupu do evidence jsi o tom musela být poučena, jak je to s dokládáním různých potvrzenía dokladů. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
14780
26.1.19 08:41
@Tarjei píše:
Zdravotni pojisteni vzdycky nekdo musi platit, to je proste povinna pojistka. Zamestnavatel, stat nebo poplatnik. Pokud nejsi zamestnana ani nejsi v evidenci up ani nepecujes o dite nebo o osobou blizkou, musis si to platit sama. Budes to muset doplatit, dojdi si to vyridit co nejdriv.

Těch kategorií státních pojištěnců je víc, a všechny jsou uvedeny v zákoně o veřejném zdravotním pojištění, § 7 odst. 1. Pokud není pojištěnec zaměstnaný´, tak se má sám starat, jestli patří do některé z těch kategorií a pokud ne, je samoplátcem. V každém případě to má ale oznámit zdravotní pojišťovně.

Víc už k tomu asi psát nebudu, protože když jsem včera jedné cilce napsal (na její repliku „dítě ze školky ohlašovat nebudu a sama si zdravotní pojištění taky platit nebudu“), že by na ni zdravotní pojišťovna mohla poslat exekutora, tak prej vyhrožuju. Nevyhrožuju, já toho exekutora posílat nebudu.

Příspěvek upraven 26.01.19 v 09:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama