Upínání autosedačky

1077
25.9.05 09:25

Upínání autosedačky

Tak teď jsem z toho zmatená. Budeme v nejbližší době kupovat větší autosedačku, zatím máme vajíčko. Jak tuto větší autosedačku upevním do auta? Máme favorita a na zadním sedadle jsou klasické bezpečnostní pásy. Všude píšou že upevnění je pomocí 3-bodových pásů auta. Ale my máme 2-bodový. Nebo jsem něco nepochopila?
Ivulka + Elča 6m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

107
25.9.05 09:55

autosedačka . upevnění

Ahojky, my taky kupovali nedávno autosedačku po vajíčku.. Vajíčko jsem si jednoduše dala vedle sebe na přední sedadlo a přetáhla ho klasickým bezp. pásem který jsem měla v autě (octavie).. Nevím na jaký princip fungují různé autosedačky, ale tu co jsme si koupili my je Concord, a má dvě části, spodní plastovou kterou položíš na sedadlo auta a podle obr. protáhneš bez. pásy podle toho zda jí dáváš do směru nebo protisměru.. Obsahuje totiž kojeneckou vložku takže jí pouzívám místo vajíčka, protože nesedíme a vybrané autosedačky (Maxi cosi a chicco) se mi zdály moc ostré v sedu.. no a když upevníš pásy nacvakneš na to vrchní díl autosedačky a dítě už upevníš do autosedačkových 5ti bodových pásů.. Je to trošku zdlouhavější metoda, my máme s manželem každý své auto a já jí mám stále upevněnou vpředu abych na kluka viděla a mohla s ním komunikovat atd. a když někam jedeme s manželem, přendavujeme sedačku do jeho auta, protože má vetší a pohodlnější Saab.. Omrkněte to v prodejně, my si ji dokonce mohli i vyzkouset na parkovišti dát do auta jak nám bude vyhovovat, než jsme si ji koupili, myslím že je to asi i běžný postup, musí vyhovovat, bude na dlouho.. :o))

Andrea a Jáchym 8 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
752
25.9.05 09:57

Ve Favoritu jsou klasické = tříbodové pásy.To znamená, že mají 3 body, nahoře, dole a u zapínání. Dvoubodové jsou takové ty, co jsou uprostřed, což znamená, že jdou jenom kolem pasu a né přes rameno. Doufám, že jsem to popsala pochopitelně.

Takže se vůbec neboj. Máte v autě klasické pásy a autosedajda se bude upína úplně stejně jako vajíčko, akorát po směru jízdy.

Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
25.9.05 12:05

Ve favoritu jdou větší sedačky bez problémů, akorát je vhodné sedačku třeba u krmu do auta vyzkoušet. Při výběru mi prodavačka říkala, že například Chicco Zenith měl problémy v Octavii.
Jinak se vždy informuj, jaké připevnění k sedačce je potřeba, třeba mě by to nenapadlo a tu jsem si uvědomila, že třeba Renault Espace může mít na zdních sedačkách autosedačku pouze s dvoubodovým připevněním (jen přes boky - tříbodové je přes trup a boky).
Gabča a Barča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
25.9.05 13:05

Taky doporucuji radeji sedacku u obchodu vyzkouset. Nektere auta maji kratke pasy a mela jsem tam problem dostat i polohovaci vajicko. Sedacka pro vetsi mimi, kterou mame zase spatne sedela ve Felicii a v Octavce je uplne supr.

Pasy myslim dobre vysvetlila zuzka.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama