Upovídané dítě! Máte? Co pomáhá?

601
11.4.20 15:24

Upovídané dítě! Máte? Co pomáhá?

Zdravím všechny maminky,
mám doma hrozně roztomilou a šikovnou holčičku, budou jí 4 roky, ale ta tu pusinu prostě nezavře! I venku na procházce.. Na vše se ptá, nebo všechno komentuje, a ani hrát si sama dlouho nevydrží. Ráda si s ní hraju např puzzle nebo lego-kde se tvoří, ale to ji moc nezajímá, ona mi raději vrazí do ruky nějakou figurku a řekne větu z které mi už běhá mráz po zádech: „Hraj za tohle!“. Miluje divadlo na všechny způsoby, převlékaní a hraní si na něco, např. na pejska, kdy jí udělám culíky jako uši a prostě je pár hodin pejsek. Je to chvilku roztomilé ale jen do doby než musím něco také udělat (dom. práce..). Jakmile jí ale zaměstnám aby mi jako pomáhala např. vytřít balkon nebo pověsit prádlo, tak u toho mluví a mluví a mluví.. takže buď musím mluvit já za hračky a ona samosebou také (vždy jde o nějaký příběh), nebo mluví ona. A když náhodou nemluví konečně nikdo a já si sednu na zadek, okamžitě začne dělat HoPa! Skáče na sedačce, na posteli aby na sebe upozornila a ptá se „Budeme si hrát“? Někdy se mi chce zařvat „Ne! Nebaví mě si pořád hrát!!“. Jen ji řeknu vždycky „Ja si jen chci vypít kafíčko, a odpočinu si jo? A ona "Tak dobře“, ale skáče po celou tu dobu dál nebo zpívá nebo mluví! Tak jí říkám, aby si v klidu chvíli hrála třeba s mašinkama, nebo s tím hradem pro panenky, nebo si malovala, nebo modelovala…, ať si vybere. A ona zase, že si chce hrát se mnou, že ji to samotnou nebaví. Kde jedině nemluví je, asi na chvíli na kole. Ale to i tak se zastavuje, otáčí se na mě a ptá se, mě na něco na dálku. Někdy mám dojem, že mi opravdu už přeskočí. Máte to někdo podobně? Naši třeba občas pohlídají, ale už nejsou nejmladší a dcerka je dost vyčerpává.. Potřebovala by už tu školku, ale nevím, jak to do září doklepu :zed: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6092
11.4.20 15:27

@TeriiTerii Ty píšeš o mé dceři :mrgreen: mám totiž úplně to samé. Jen má dcera je o něco starší, naštěstí manžel funguje není vše na mě.

Příspěvek upraven 11.04.20 v 15:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16143
11.4.20 15:27

Co rict no :nevim: mas dite a ne plastovou panenku, kterou polozis na místo a ona tam potichu lezi nez si na ni zase vzpomenes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1314
11.4.20 15:30

Buď ráda za to, jaká je. a nesnaz se ji změnit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6092
11.4.20 15:30

@Kriss Tina Tak jsou děti které se zabaví na delší dobu sami :nevim: a člověk o nich ani neví…a pak jsou takové. A je to dost náročné. A že dítě není plastová panenka? co to je za odpověď? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
11.4.20 15:31

Zkusila bych to naopak, já bych se jí pořád na něco ptala :lol:.. Možná, že bys to měla vysvětlit. Nejlepší je podle mě s dětmi mluvit na rovinu, popovídat si o tom :think: Ale asi s tím nic moc neuděláš, asi je to prostě období. Překousla bych to a holt bych si s ní povídala, hrála na bobříka mlčení :lol:.. Anebo zkusit obracet otázky tak, abys nemusela moc odpovídat a odpovídala si sama (a co si myslíš ty? Apod.)..

No těžko říct. Vidím to jinak, protože děti zatím nemám. Ale zkušenost s dětmi ano a teda mně osobně tohle nikdy nevadilo :nevim:

Náhodou mi přijde krásný, že je komunikativní a objevují se u ní rysy ;)

Příspěvek upraven 11.04.20 v 15:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
11.4.20 15:31
@Annabela11 píše:
@TeriiTerii Ty píšeš o mé dceři :mrgreen: mám totiž úplně to samé.

A kolik je tve dceri? :-)) zajimalo by me, jak to udelat aby ji „bavilo“ si chvili sama hrat. Nic jineho uz fakt nedelam a rikam si, ze bych snad uz mohla rovnou nastoupit do skolky jako pani ucitelka :roll: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
567
11.4.20 15:33

Ano! Naprosto přes kopírák. :mrgreen: Nezabaví ho nic. Teda jo, na chvíli třeba vystřihování nebo lego, ale musím u toho být a neustále mluvit. :roll: Klidně mu dám kýbl s vodou na balkon, ať si chvíli cáká, nebo sype do toho hlínu a „vaří“ a co myslíš? Do vteřiny je kýbl vylitý, rozšlapaný po půlce bytu a já mám zase půl hodiny co uklízet. :nevim: Už jsem dost rezignovala. Chodíme na 3/4 dne ven, ať si přeskakuje potok v lese a raději mluvíme o nových podnětech v přírodě než po tisícé „a proč nemůžu skákat po postýlce, a kdy už si půjdeš hraaaat?“ :zed: Na druhou stranu mi připadá ve srovnání s některými vrstevníky tak o rok napřed, takže jsem ráda, že je tak šikovný a neřešíme neustále nočník a žvatlání. Pevné nervy! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601

@Janule84 to neni vubec spatny napad, diky zkusim :palec: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6092

@TeriiTerii Dceři bude tento rok 5let. Zabavi je na nějakou dobu jen její telefon jinak fakt nic…Přeji pevné nervy. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
11.4.20 15:34

@Kriss Tina ne! Opravdu? To by me nanapadlo! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16143

@Annabela11 tak syn se zabavi sam, ale taky u toho pořád mele, vlastně jeste vic, než když si s nim hraju já. S tim prostě musí člověk počítat, děti mluví, chtějí pozornost, zvlášť jedinacci, kteří si nemají s kym hrat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324

No asi takhle, já prostě obcas vypnu a jen kyvu… Popřípadě mám dětí víc, tak si hrají spolu… A jinak asi nestat dětem pořád za zadkem no… První si často hrála sama, protože jsem jí řekla maminka má práci, teď nemám čas si hrát… A tak to prostě bylo…jasně občas mi visela na noze, nebo řvala, ale to tak ve 2 letech, pak to pochopila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
11.4.20 15:36

@TeriiTerii zažila jsem ve školce situaci, kdy mi takové dítě řeklo, že už mi nechce odpovídat anebo odešlo pryč a stačilo mu to. A pak jsem zažila situaci, kdy jsem se zeptala otázkou „a proč myslíš? A co si o tom myslíš ty?“ a dostala jsem odpověď, kterou bych zřejmě řekla asi taky. Podle mě děti kolikrát odpověď ví, jenom se prostě ptají… Nevím proč, chtějí více pozornosti? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3278
11.4.20 15:38

Ehm, to pises o nasi holce? :D Mame do puntiku doma to stejne.. Vykecanou diru do hlavy, kdyz uz nevi, co by mlela, tak aspon zpiva nebo prednasi nejakou pohadku :zed: Nedelame nic no, taky si neumi hrat minutu sama :nevim: Nekdy uz to manzel vecer nevydrzi a zarve, at je chvili klid, ale to vede akorat k revu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama