Úřad práce a případný nástup do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 08:08
Úřad práce a případný nástup do práce

Ahoj, zdravím. Jsem na ÚP půl roku a včera mě přijali do nové práce. Jen se ještě neví, zda to bude od února nebo od března. Měla bych to vědět během pár dní. Dnes jdu na schůzku na ÚP a nevím, co jim říct? Jelikož jsem tam déle, jak 5 měsíců, tak aby mne neposílali někam s doporučenkou. Prosím o radu. Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lesni.skritek
Kecalka 120 příspěvků 08.01.19 08:12

Ahojky, normálně řekni, že od března nastupuješ a kdyžtak půjdeš pro vyřazení z evidence dřív „kvůli okolnostem“ :)

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 08.01.19 08:12
@Anonymní píše: . Dnes jdu na schůzku na ÚP a nevím, co jim říct?

Pravdu.

Hanka1
Extra třída :D 13836 příspěvků 08.01.19 09:21

Az budes mit podepsanou pracovni smlouvu, tak kopii poslus na pracak a o nic vic se uz pak starat nemusis..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 14:27
Úřad práce

Zdravím holky, mám na vás velkou prosbu, která mě strašně trápí. Byla jsem od října na neschopence a ukončila se mi na konci roku. 2.1 jsem však od Mistra dostala dovolenou v práci které jsem potřebovala a říkal mi že se mi neprodlouzi smlouva, tak jsem si mezitím co jsem měla dovolenou hledala praci a jak jsem si ji našla tak jsem mistrovi říkala jestli ukončíme pracovní poměr k 9.1. 2019 a on že ano že si mám zajít na personální že už to hlásil, tak já tam Přijdu 9.1. A oni mi to dali jako konec k 2.1. Říkám. Jim. Co to má být že jsme byli domluveni jinak a co. Teď mám dělat s úřadem práce atd atd. No nebavili se semnou že se mi to stejně ani neprodlouzi že už to musím podepsat. V pondělí se jdu hlásit na pracak, tam dostanu kartáč proč jdu tak pozde přitom mi to neuvěří že jsem to podepsala až toho 9.1. Celkem velký podraz co mě trápí. Myslíte si že když by mi ta práce nevyšla a evidují se hned v pondělí na UP že dostanu podporu? Prosím moc o radu děkuji :( :( :(

eumedon
Extra třída :D 13976 příspěvků 12.01.19 21:58
@Anonymní píše:
Zdravím holky, mám na vás velkou prosbu, která mě strašně trápí. Byla jsem od října na neschopence a ukončila se mi na konci roku. 2.1 jsem však od Mistra dostala dovolenou v práci které jsem potřebovala a říkal mi že se mi neprodlouzi smlouva, tak jsem si mezitím co jsem měla dovolenou hledala praci a jak jsem si ji našla tak jsem mistrovi říkala jestli ukončíme pracovní poměr k 9.1. 2019 a on že ano že si mám zajít na personální že už to hlásil, tak já tam Přijdu 9.1. A oni mi to dali jako konec k 2.1. Říkám. Jim. Co to má být že jsme byli domluveni jinak a co. Teď mám dělat s úřadem práce atd atd. No nebavili se semnou že se mi to stejně ani neprodlouzi že už to musím podepsat. V pondělí se jdu hlásit na pracak, tam dostanu kartáč proč jdu tak pozde přitom mi to neuvěří že jsem to podepsala až toho 9.1. Celkem velký podraz co mě trápí. Myslíte si že když by mi ta práce nevyšla a evidují se hned v pondělí na UP že dostanu podporu? Prosím moc o radu děkuji :( :( :(

Já tomu vyprávění nějak nerozumím: Ty jsi měla pracovní smlouvu na dobu určitou, nebo na dobu neurčitou, Podle toho „říkal mi že se mi neprodlouží smlouva“ na dobu určitou. A když tedy na dobu určitou, tak do kdy? A co ti dali podepsat? Co jsou to za data to 2.1 a 9.1. a co za listinu?

Zuzyna1922
Nováček 5 příspěvků 13.01.19 08:18
@eumedon píše:
Já tomu vyprávění nějak nerozumím: Ty jsi měla pracovní smlouvu na dobu určitou, nebo na dobu neurčitou, Podle toho „říkal mi že se mi neprodlouží smlouva“ na dobu určitou. A když tedy na dobu určitou, tak do kdy? A co ti dali podepsat? Co jsou to za data to 2.1 a 9.1. a co za listinu?

Ano, na dobu určitou a po nemocenské by se mi neprodlouzila, tak jsem si chtěla mezitím hledat práci a Mistr mi dal od 2.1.2019 dovolenou ať si vyberu volné dny protože by se mi to neproplatilo. Z práce se mi ozvali a tak jsem se domluvila s Mistrem že ukončíme pracovní poměr ke dni 9.1.2019 on mi řekl že ano že to je vše na personálním domluvené, přijdu na personální a tam ukončeno k 2.1.2019 a já tam byla u nich to podepsat 9.1.2019… Říkám te paní co to má znamenat, že jsme byli domluveni úplně jinak, a ona že jsem neměla nic odpracované tak to dali k 2.1.2019 a já že jsme to s Mistrem měli nahlasene jako dovolenou a že mám končit dneska 9.1.2019. Proč mi to neřekli, co teď mám dělat s pracakem atd? Vůbec se semnou nebavili že to museli upravit na tenhle datum. Tak jsem byla naštvaná a Mistr mi pak řekl že on o tom nerozhoduje. Kdybych věděla že mi to dají takhle tak si žádné volno co jsem měla neberu. Ted když se v pondělí evidují na úřadu práce, tak jestli od nich dostanu podporu? Já se v tady v tom vůbec nevyznám protože jsem na úřadu práce byla jen jednou a to 14 dní takze jsem neměla nic odpracované ani nárok. Na pracáku mě zabijou a tohle mi neuvěří přitom mám veškeré hovory i konverzace s Mistrem proč tomu došlo takhle :(:(

Titty
Echt Kelišová 8172 příspěvků 13.01.19 08:33

@Zuzyna1922 já myslím, že se nic neděje, že jsi nic neprošvihla. Registrace na pracáku není povinná, tak co by tě zabíjeli. ;)

Zuzyna1922
Nováček 5 příspěvků 13.01.19 08:37
@Titty píše:
@Zuzyna1922 já myslím, že se nic neděje, že jsi nic neprošvihla. Registrace na pracáku není povinná, tak co by tě zabíjeli. ;)

A podporu mi uznaji? Mám odpracovano už 3 roky. U nás na pracáku jsou tak urvane baby, na 14 dní jsem se sla evidovat po škole a ona z toho mi dělala přednášky že jsem mladá, nepracuji že práce je úplně všude ale že člověk nechce atd. přitom to nebyla pravda a já práci hledala a chtěla a dokonce jsem místo mého oboru administrativy šla do fabriky…

Titty
Echt Kelišová 8172 příspěvků 13.01.19 08:40

@Zuzyna1922 s podporou nevím, záleží jestli na ni máš nárok (odpracovaná doba).
A tu dovolenou ti přece proplatit musí, pokud ti na ni v průběhu zaměstnání vznikl nárok, to nemůžou jen tak říct, že se jim to nechce platit.

Titty
Echt Kelišová 8172 příspěvků 13.01.19 08:42

@Zuzyna1922 koukám, že jsi byla rychlejší, já než to tu naťukám… V tom případě si myslím, že bys podporu měla dostat.

Zuzyna1922
Nováček 5 příspěvků 13.01.19 08:46
@Titty píše:
@Zuzyna1922 s podporou nevím, záleží jestli na ni máš nárok (odpracovaná doba).
A tu dovolenou ti přece proplatit musí, pokud ti na ni v průběhu zaměstnání vznikl nárok, to nemůžou jen tak říct, že se jim to nechce platit.

To jsem jim také říkala že jsem měla normálně nahlášenou dovolenou a žádné neplacené volno. To bych si ani nedovolila a prostě se semnou ani nebavili a že to museli udělat takhle. Tak si říkám super…to mi měli říct hned a ne po týdnu že mi změnili datum přitom jsem každý den byla v kontaktu s Mistrem.. A Oni mi to napíšou jako konec k 2.1.2019 a teď co pracak atd… :( děkuji za menší uklidnění, já už se bála že prostě na pracáku mi zavřou dveře a nazdar, že jsem přišla pozdě a že mi timoadem podporu nedají

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 13.01.19 09:06
@Zuzyna1922

Stále to motáte. Měla-li jste pracovní poměr na dobu určitou skončil vám uplynutím sjednané doby, leda by jste se dohodli jinak. Ale na dohodu musí být dva, jestliže jste podepsala skončení pracovního k 2.1., tak vám skončil 2.1., takže tady vám nikdo neporadí, termín nahlášení na ÚP jste prostě prošvihla.

Zuzyna1922
Nováček 5 příspěvků 13.01.19 09:11
@Luboš P píše:
Stále to motáte. Měla-li jste pracovní poměr na dobu určitou skončil vám uplynutím sjednané doby, leda by jste se dohodli jinak. Ale na dohodu musí být dva, jestliže jste podepsala skončení pracovního k 2.1., tak vám skončil 2.1., takže tady vám nikdo neporadí, termín nahlášení na ÚP jste prostě prošvihla.

Já to nechtěla podepsat chtěla jsem tam aspoň datum kdy jsem tam byla když už mi to takhle udělali. Rozhodně bych si schválně nenechala prosvihnout pracak a nechodila do práce. Proto jsem chtěla vědět, zda se dá ještě na pracak evidovat.

eumedon
Extra třída :D 13976 příspěvků 13.01.19 09:13
@Zuzyna1922 píše:
Ano, na dobu určitou a po nemocenské by se mi neprodlouzila, tak jsem si chtěla mezitím hledat práci a Mistr mi dal od 2.1.2019 dovolenou ať si vyberu volné dny protože by se mi to neproplatilo. Z práce se mi ozvali a tak jsem se domluvila s Mistrem že ukončíme pracovní poměr ke dni 9.1.2019 on mi řekl že ano že to je vše na personálním domluvené, přijdu na personální a tam ukončeno k 2.1.2019 a já tam byla u nich to podepsat 9.1.2019… Říkám te paní co to má znamenat, že jsme byli domluveni úplně jinak, a ona že jsem neměla nic odpracované tak to dali k 2.1.2019 a já že jsme to s Mistrem měli nahlasene jako dovolenou a že mám končit dneska 9.1.2019. Proč mi to neřekli, co teď mám dělat s pracakem atd? Vůbec se semnou nebavili že to museli upravit na tenhle datum. Tak jsem byla naštvaná a Mistr mi pak řekl že on o tom nerozhoduje. Kdybych věděla že mi to dají takhle tak si žádné volno co jsem měla neberu. Ted když se v pondělí evidují na úřadu práce, tak jestli od nich dostanu podporu? Já se v tady v tom vůbec nevyznám protože jsem na úřadu práce byla jen jednou a to 14 dní takze jsem neměla nic odpracované ani nárok. Na pracáku mě zabijou a tohle mi neuvěří přitom mám veškeré hovory i konverzace s Mistrem proč tomu došlo takhle :(, :(

Ještě jednou se ptám:

• Co jsi tedy podepsala? 9.1.2019 jsi podepsala dohodu o ukončení pracovního poměru ke dni 2.1.2019?
  • A co ta nevybraná dovolená? Tu ti proplatí? Máš jak dokázat, že máš nevybranou dovolenou? Máš ji na mzdovém lístku?

Na ÚP tě nezabíjí, jen tě zařadí do evidence uchazečů dnem, kdy tam přijdeš, a ne dnem následujícím po ukončení PP: https://www.podnikatel.cz/…-prekvapeni/

@Zuzyna1922 píše:
Já to nechtěla podepsat chtěla jsem tam aspoň datum kdy jsem tam byla když už mi to takhle udělali. Rozhodně bych si schválně nenechala prosvihnout pracak a nechodila do práce. Proto jsem chtěla vědět, zda se dá ještě na pracak evidovat.

Nechtěla jsi to podepsat, a čím tě tedy přinutili, abys to podepsala?

Nikdy nepodepisuj antedatované listiny! Ke svému podpisu vždy připoj aktuální datum, i kdyby kolem lítaly hromy a blesky!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >