Podnikání se značkami - jak to udělat legálně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NicaMari
Povídálka 36 příspěvků 07.01.19 15:41
Podnikání se znackami

Ahoj maminky, mela bych dotaz ohledne podnikani. Nemuzu se nikde docist jak to je, kdyz bych chtela zacit podnikat. Presneji kdyz chci vyrabet neco, co obsahuje veci jinych znacek. Priklad treba darkove kose obsahujici ruzne znacky. Jestli potrebuji nejake opravneni prodavat tu a tu znacku, nebo je to jedno. Napriklad kosik pro babicku a v ni pyzamo zn. F&F k tomu placnu treba tricko H&M atd. Je mozne to takto prodavat, nebo se s danou znackou musim nejak domluvit? Diky za reakce zkusenejsich… :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
luci5
Závislačka 4052 příspěvků 3 inzeráty 07.01.19 15:57

Z práce vím, že pokud chcete distribuovat dál jakoukoliv cizí značku zboží, musí být k tomu smlouva a samozřejmě domluva. Určitě bych se bála jen tak prodávat dál.

páájaa2
Kecalka 475 příspěvků 07.01.19 16:14

Nemyslím si. Pokud prodáváš originál zboží, tak do „košíku“ můžeš míchat co a jak chceš. Spousta eshopů nakupuje různé značky ve velkoobchodech a pak je dál prodávají, žádné svolení mít nemusí. A o aktuálních cenových akcí tě bude informovat tvůj dodavatel nebo zastoupení. :think:

luci5
Závislačka 4052 příspěvků 3 inzeráty 07.01.19 16:17

@páájaa2 Přes dodavatele ano, já ale pochopila, že paní půjde do HM, Tesca a podobně a nakoupí si věci sama tam.

polga
Ukecaná baba ;) 1597 příspěvků 07.01.19 16:38

@luci5 Já bych řekla, že to i takto klidně může udělat. Jenom na tom asi moc nevydělá. Pokud koupí pyžamo jako koncový zákazník, tak je pak jejím majetkem a ona ho může klidně dál přeprodat.
Naopak tím, že nakoupí v originálním obchodě jako koncový zákazník, má jistotu, že se jedná o originální zboží a získala ho z oficiálního distribučního kanálu (nebo od distributora, který zboží dává dál k prodeji se souhlasem výrobce). Toto je potřeba si hlídat u dodavatelů. A taky skutečnost, že zboží (byť originální) je určeno (ze strany výrobce) k prodeji v EU - některé značky si zboží na různé koncové trhy velmi selektují (speciálně oděvní řetězce).
Zástupce konkrétní značky bych kontaktovala pouze v případě, že bych potřebovala nějakým způsobem pracovat s jejich logem - uvádět ho jinde než tam, kde ho uvedl sám výrobce (tj. výrobky, visačky, další reklamní materiály).

páájaa2
Kecalka 475 příspěvků 07.01.19 17:39
@luci5 píše:
@páájaa2 Přes dodavatele ano, já ale pochopila, že paní půjde do HM, Tesca a podobně a nakoupí si věci sama tam.

No tak to už je snad úplně jedno, ne. Ale tím asi moc zisk generovat nebude.

luci5
Závislačka 4052 příspěvků 3 inzeráty 07.01.19 17:47

@páájaa2 Já jenom vím, že některé značky si další prodej hlídají. A když dám příklad např. značku Next, tak by se jim určitě nelíbilo, že někdo nakupuje jejich oblečení a pak si třeba otevře obchod a s marži ho prodává dál.

NicaMari
Povídálka 36 příspěvků 07.01.19 18:46

A kdyz bych treba kupovala dejme tomu hm, f&f, c&a ve sleve, zalezi na co narazim jako koncovy zakaznik a pak to nacpu do darkoveho kose, takze si s tim dam praci atd( nechci tady rikat primo o co se jedna, darkocy kos je jen prirovnani) a pridam marzi spis na tom baleni a napadu? Ja si myslim, ze nepotrebuji nejakou smlouvu ne? Spis kdyz budu mit stranky a chtela bych uvest co ten kos obsahuje,aby zakaznik vedel, ze se jedna o kvalitni zbozi, tak i v tomto pripade by nekdo vedel? Nebo brat vse pres dodavatele jednoho? Ti dodavatele se mi spatne hledaji…

NicaMari
Povídálka 36 příspěvků 07.01.19 18:48

Nebo kdyby nekdo vedel na koho se v tomto ohledu obratit, koho se zeptat?

NicaMari
Povídálka 36 příspěvků 07.01.19 18:53

A jeste holky takovy priklad- manboxeo jestli nektera znate… Taky pouzivaji ruzne znacky potravin whisky atd… Kdyby meli psat kazdemu tak to by bylo asi divny ne?

luci5
Závislačka 4052 příspěvků 3 inzeráty 07.01.19 18:55

@NicaMari Já tomu rozumím, ale pořád můžu napsat, že bych se se bála jen tak prodávat dál renomované značky. Pracovala jsem s dodavateli (domluvala ceny, podmínky apod.), takže vím, že není žádná sranda. Určitě bych se poradila a nejspíš a právníkem, nikdo jiný vědět nebude.

luci5
Závislačka 4052 příspěvků 3 inzeráty 07.01.19 18:57

@NicaMari Holky tady třeba můžou vědět, ale pořád je z portál emimino, kde nemůžeš mít jistotu, že je rada v pořádku.

NicaMari
Povídálka 36 příspěvků 07.01.19 18:59
@luci5 píše:
@NicaMari Já tomu rozumím, ale pořád můžu napsat, že bych se se bála jen tak prodávat dál renomované značky. Pracovala jsem s dodavateli (domluvala ceny, podmínky apod.), takže vím, že není žádná sranda. Určitě bych se poradila a nejspíš a právníkem, nikdo jiný vědět nebude.

S pravnikem, nebo nebylo by treba teda lepsi napsat primo dane znacce, kdyz uz bych nasla takovou, ktera rozsah toho co potrebuji bude mit a pak se s nimi i domluvit na uvedeni te znacky v popisku-to je pro ne preci dalsi plus ne?

luci5
Závislačka 4052 příspěvků 3 inzeráty 07.01.19 19:16
@NicaMari píše:
S pravnikem, nebo nebylo by treba teda lepsi napsat primo dane znacce, kdyz uz bych nasla takovou, ktera rozsah toho co potrebuji bude mit a pak se s nimi i domluvit na uvedeni te znacky v popisku-to je pro ne preci dalsi plus ne?

Tak zkusit napsat můžete. Jak nejlépe postupovat by ale opravdu poradil nejlépe právník přes obchodní právo.

eumedon
Extra třída :D 14216 příspěvků 07.01.19 20:22

Tož nevím, ale pokud to nebude výroba anebo distribuce padělků těch značek, pokud to tedy bude nákup originálního legálního zboží někde v maloobchodě, vkládání do dárkových košů a prodej s marží - ať líbí, nebo nelíbí, ale co jí může kdo říct?

Jo, kdyby chtěla slevu za distribuci, aby měla slušnou marži, tam by už musela dohodnout a dodržovat podmínky. Ale takhle? Co by porušila?

Nejsem právník, ale nevidím v tom nic proti ničemu.

Mám pochybnosti o podnikatelském záměru (že totiž bude mít dost zákazníků, aby ji to uživilo, nevidím tam přidanou hodnotu), ale pokud nepůjde o padělky, tak tam nevidím ani žádné porušení zákona.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >