Má taková práce cenu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 10:21
Má taková práce cenu?

Ahoj, je mi 23 a při studiu na vš jsem si našla práci lektorky, jezdím vyučovat němčinu do firem (jsem silný introvert upozorňuju :D). Dělám to cca rok a jsem uplně psychicky vyčerpaná, během práce tam se mi rozjel dráždivý tračník, takže ráno průjmy. Když tam pak se studenty sedím, kručí mi v břiše, je mi na omdlení. Problém je v jedné firmě ten, že výuku za nic nemají, jsem jim ještě na obtíž. První měsíce tam byly fajn, lidi chodili, teď na to ale uplně kašlou, ja tam rano přijdu a jsem tam třeba 2h sama, nikdo tam nepřijde, je mi z toho do pláče. DOstali nařízení, že si totiž hodiny němčiny musí nadělávat, tak na to kašlou. Jsou tam i takoví zaměstnanci, kteří mají sami uroven C1 a spíš mě tam chodí školit. NEmluvím o vstávání na pátou ráno a celodenním dojíždení. Jediným východiskem je asi výpoved že? Horší je, že já jsem navíc dost citlivá a vše si beru, tak se bojím, že když si najdu jinou práci, zase z ní budu vynervovaná a nebudu schopná tam dojíždět. Díky za rady

Reakce:
Valerie83
Kecalka 309 příspěvků 06.01.19 10:26

s výukou ve firmách je to takhle často, nic si z toho nedělej. Evidentně na to navíc nemáš povahu a to dojíždění je taky nanic. Předpokládám, že to děláš na DPP, tak to se dá ukončit velice lehce :mavam:

Jana525
Kelišová 5830 příspěvků 06.01.19 10:28

Mela by jsi se naucit mit veci trosku u prdelky…tot ma rada. Teprve zacinas, sbiras zkusenosti, nemuzes po sobe chtit, aby jsi byla na zacatku kariery uplne dokonala. To, ze studujes Nemcinu na vysoke skole, jeste preci neznamena, ze umis dokonale mluvit. Ja ted chodila na kurs Spanelstiny a ucitel se to v podstate ucil s nama za pochodu. No a co, nikdo z toho nedelal vedu.
To s tou firmou, kde je to nebavi, je sice blby, ale neni to tvuj problem, ty za to nemuzes. a je chapu, ze jsou nastvani, kdyz to musi nadelavat.Byla bych na tvem miste rada, ze mam praci a muzu se zdokonalovat a sbirat zkusenosti.

kve-tinka
Kelišová 5269 příspěvků 06.01.19 10:39

Ja bych si to uzivala-sama 2h a mit to zaplacene :mrgreen: :lol: ale klidne odejdi, moznosti brigady mas bilion ;)

dana.dv
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 06.01.19 10:49

Ber to pozitivne-2h placene za nic :) Driv me mrzelo, kdyz to studenti neprozivali jako ja. Ted uz to nehrotim. Firmy jsou nejhorsi-namichane urovne ve skupine, porad nekdo chybi, odbihaji k telefonum..... Nekde zavedli povinny test po semestru, kdo mel podlimit, musel zpetne kurz doplatit ze sveho.

Natálka26
Kelišová 5933 příspěvků 06.01.19 10:53

Neber si to tolik. Vždyť o nic nejde. Já se upřímně moc nedivím, že ti tam nechodí, představa, že si budu muset napracovat další dvě hodiny by mě taky nelakala. Naopak když víš, že tam nechodí, tak bych si brala sebou knížku, učení, coooliv co chceš a 2 hodiny bych dělala něco pro sebe a ještě bych to měla hrazeny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 10:55

Ohledně němčiny ve firmě mám příběh z druhé strany.
Manžel je ve firmě, kde dostali benefit kurzy němčiny.
„Benefit“ spočíval v tom, že polovinu částky platili a když neudělai závěrečný test, tak celou.
Ale zároveň si museli celou tu tobu napracovat a pokud zrovna měli nějakou bojovku, tak od ni amožřejmě nemohli odejít se slovy, sorry, mám teď němčinu. takže jako bonus stres, jeslti vůbeec budou moci na ten kurs jít.
Manžel to zkusil. Vydržel to asi 3 měsíce, pak to vzdal. Prostě to nešlo sloučit dohromady, o pracovní době ani nemluvě. Ono je rozdíl, jestli jsi v prácu 9 hodin nebo 10 (mají hodinu na oběd) a pak teprve jedeš domu za rodinou (v našem případě to bylo i o tom, jeslti se s mladší uvídí hodinu nebo 2 než pujde spát… )
Takže si to tak neber… :hug:
S kolegy z Německa se dál domlouvá anglicky.
Takže se nediv, že ti tam lidi nechodí, oni by možná rádi, ale pokud mají podmínky nastaveny jako byly zde, tak to prostě nemůže fungovat.

Váš příspěvek
Reklama