Úřad práce - co si s sebou vzít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 18:12
Úřad práce- co si s sebou vzít?

Dobrý den, zítra jdu poprvé na úřad práce, co si mám s sebou vzít za doklady?
Zápočtový list…
Prosím o anonym. Děkuji.

Reakce:
TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 09.09.18 18:27

Kalhotky

eumedon
Extra třída :D 14589 příspěvků 09.09.18 18:53

Všecko podstatné pro zprostředkování vhodného zaměstnání. Pokud máte například zdravotní omezení, tak to musíte oznámit a nejlíp taky doložit lékařským posudkem.

Aspera
Generální žvanilka 22099 příspěvků 09.09.18 18:59

Veškeré vzdělání, i když máte vš, tak vzít i maturitní vysvědčení (to překvapilo mě). Pak zápočťák, občanku.

renduli
Závislačka 3304 příspěvků 09.09.18 19:06

Způsob ukončení prac. poměru (tj. výpověď, dohoda, sml. na dobu určitou).
Zápočtový list, potvrzení zaměstnavatele pro posouzení nároku na podporu - to lze doložit později, pokud to zaměstnavatel zatím nevystavil.
A doklad o vzdělání.
A pochopitelně doklad totožnosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 19:52

děkuji

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 18:42

Zdravím
Vím, že je možné být na úřadu práce a přitom mít brigádu na DPČ s výdělkem maximálně do půlky hrubé mzdy. To přesně splňuji. Můžu se jít na ÚP přihlásit? Jak to funguje, na ÚP mi asi dají nějaký papír ten donesu do zaměstnání a oni to nahlásí zdr, pojišťovně, tudíž nebudu muset doplácet pojištění, chápu to správně?

A co potom. Jak se kontroluje ten výdělek. Asi každý měsíc budu muset nějak dokládat. Z čeho se to bere z výplatnice, nebo je nějaký speciální formulář, který mi každý měsíc zaměstnavatel potvrdí?

Jak je to se sháněním práce? Budou mě někde posílat pro razítka nebo se obejdu bez toho? Jak často je přibližně třeba na úp docházet?

jak je to s registrací? Přijdu s vyplněním formulářem, který si vytisknu z jejich stránek a co dál? Budou chtít vidět dosažené vzdělání? Stačí kopie vysvědčení, někam si to zakládají? nebo jim stačí jenom ukázat originál? Asi budou chtít vidět smlouvu? Potřebuji ještě něco s sebou?

když se mě zeptají proč se hlásím na úp, mám říct rovnou, že kvůli tomu, že nebudu muset doplácet zdr.poj. A že tam potřebuji přečkat pouze 4 měsíce. Nebudou se na mě koukat skrz prsty?

A ještě jedna hloupá otázka je tedy možné se na úp přihlásit když mám již brigádu. Není to omezeno na opačnou situaci? Že nejdřív Úp a poté brigáda?

Omlouvám se za hloupé dotazy. A zároveň děkuju všem za odpovědi a případné rady.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1741 příspěvků 16.01.19 18:59

Normálně tam dojdi, že jsi nezaměstnaná a chceš se přihlásit. Nic o překlenutí 4 měsíců bych jim neříkala. Formulář jsem vyplňovala kdysi až na místě. Taky se nosí výpověď nebo potvrzení o zaměstnání pro účely podpory v nezaměstnanosti z předchozího zaměstnání. U nás nikdy nikoho nikam z ÚP neposlali, tady platí že si má člověk najít práci sám. A připrav se na blbé kecy, úřednice na ÚP za ně zřejmě berou příplatky :lol:

GabinkaCh
Závislačka 3661 příspěvků 16.01.19 19:42

Vtírnu se s dotazem.Hnali vás hned po konci rodičáku do práce?nebo zaregistrovali a dali podporu?

Váš příspěvek
Reklama