Úřad práce v dnešní době

Anonymní
29.10.20 20:23

Úřad práce v dnešní době

Chystám se za evidovat na úřad práce, taky po ukončení nemocenské, mi nic jiného nezbývá. Ale jak to funguje na úřadu práce dnes v téhle době?
Na úřadu už jsem byla před x lety, kdy tam byla šílená buzerace od ženských za přepážkou. Chápu od čeho tam jsou a proč tam jsem já. Ale už od první chvíle mě posílali všude možné, jen aby se mě zbavili, že mám nějaké zdravotní omezení je nezajímalo.

První věc jak velká je výše podpory, když jsem odešla ze zaměstnaní dohodou a kdy ji posílají na účet?
Za druhé dokáži v tuhle chvíli pochopit, že člověk chce pracovat, ale spoustu firem je zavřených? Dávají mu tedy čas, aby si našel něco sám a nebo hned dávají doporučenky na volné místa?
Pracovat chci, nechala jsem si vylepšit životopis, zdokonalují se v práci s wordem a excelem. Mám posláno několik životopisů a slíbeno, že se ozvou jen co je vláda otevře. Tedy co ještě udělat víc aby si člověk našel práci sám, takovou která ho bude bavit. A ženská za přepážkou to pochopila a dala mu čas. :mrgreen:
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73597
29.10.20 20:52

Nikdo tě nenutí se na UP hlásit, můžeš si zaplatit zdravotní a v klidu hledat a nikdo po tobě nebude nic chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12724
29.10.20 21:23

Ja se registrovala v kvetnu, ted to v ramci omezeni nejspis bude stejne. Vsechno jsem zasilala emailem, kdyz neco chybelo, zavolali mi, byli prekvapive prijemni. Pak jsem tam jednou musela dojet to vsechno podepsat osobne, pani se jen zeptala, co a jak, ja rekla, ze hledam, odkyvala a bylo. Pak jsem tam byla jeste jednou, v lete, kdyz se to uvolnilo, a to mi jen rekla, ze.pro me nic nema, ja ze furt hledam…a napotreti mi uz jen zavolala, ze hodne ty osobni navstevy omezuji. Nikam me za celou dobu neposlali, praci jsem si nakonec nasla. S vyplatou neporadim, v tom se nevyznam, ale to prvni vyplaceni trvalo dost dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8849
29.10.20 21:26

Já byla na ÚP před pár lety, asi 3 měsíce. A nenabídli mi ani jedno místo - když jsem řekla, že mám tři malé děti a potřebuji zkrácený úvazek, nechali mě být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
29.10.20 22:09

Ono není tolik míst kam by posílali, spíš se zeptá kde ses ptala sama, dřív volná místa vytiskla, teď už se spíš předpokládá, že si to má každý možnost najít sám. Podpora byla při ukončení pracovního poměru dohodou 40% z platu 5 měsíců, to je asi pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5382
29.10.20 22:22

Myslím, že teď to tak žhavé nebude. Míst je málo a i osobní schůzky se hodně omezují, takže bys v tomhle směru mohla mít „klid“. Já tam byla před 2 roky po rd asi 4 měsíce, kdy zaměstnanost byla velká. A bylo to šílený, chodila jsem i 2× týdně na schůzku, 2× do měsíce jsem dostala i žádanku na pracovní místo, kam jsem se musela jít hlásit. Pak mě chtěla posílat i na pracovní místa, která neodpovídala mému vzdělání. Jako mazec. Jsem ráda, že už tam nejsem, neslyšeli ani na to, že hledám malý úvazek, nakonec jsem našla sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.10.20 13:22

U nás se zaboha nejde dovolat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie