Nenahlášený pracovní úraz - mohu mít z toho problém?

Anonymní
22.1.21 22:21

Uraz problem

Po tydnu v nove praci se mi stal uraz ktery se stal v arealu firmy pred odpo smenou, mela jsem 2 svedky, vedoucimu jsem to nenahlasila, ale ty 2 svedkyne to vsem rekli a stezi jsem odpracovala smenu. Druhy den jsem byla u dr. a od te doby marodim. Je mozne ze ted kvuli tomu ze jsem to nenahlasila budu mit problem?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6485
22.1.21 22:37
@Anonymní píše:
Po tydnu v nove praci se mi stal uraz ktery se stal v arealu firmy pred odpo smenou, mela jsem 2 svedky, vedoucimu jsem to nenahlasila, ale ty 2 svedkyne to vsem rekli a stezi jsem odpracovala smenu. Druhy den jsem byla u dr. a od te doby marodim. Je mozne ze ted kvuli tomu ze jsem to nenahlasila budu mit problem?

No tak obrala jsi se o docela dost peněz, protože by si jinak byla doma za 100% platu. Ve zkušební době te po 14 dnech marodeni můžou propustit, nejsem si jistá jestli když se jedná o pracovní úraz tak jsi proti tomu chráněná. A pokud budeš mít nějaký trvalý následek tak dostaneš taky prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7885
22.1.21 22:37

Úraz se má hlásit, vždy, vše se eviduje, nastavují se opatření, atd.
zaměstnavatel má určitě pojistku

problém může být ten, že pokud jsi to nenahlásila hned, můžou Ti tvrdit, že sis to udělala jinde a ne na směně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
22.1.21 22:41

Hned v pondeli volej do prace, ale mozna uz ti to neuznaji. Uraz se ma hlasit hned a nechat zapsat. Pokud ti ro neuznaji, prisla jsi o dost penez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
22.1.21 22:43

Problém je ten, že přijdeš o prachy, hlásila bych každý úraz. A Tvůj vedoucí se neptal co se Ti stalo, když to ostatní roztroubili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 22:49
@majdalenka20 píše:
Hned v pondeli volej do prace, ale mozna uz ti to neuznaji. Uraz se ma hlasit hned a nechat zapsat. Pokud ti ro neuznaji, prisla jsi o dost penez.

Oni uz mi volali, nevim co potrebovali, nechci se s nikym dohadovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 22:50
@toma0105 píše:
Problém je ten, že přijdeš o prachy, hlásila bych každý úraz. A Tvůj vedoucí se neptal co se Ti stalo, když to ostatní roztroubili?

Neptal se.

• Citovat
  • Nahlásit
6485
22.1.21 22:55

Tak ty jsi sen každého zaměstnavatele :roll: Já jsem nahlásila i když jsem si zatrhla nehet do krve. Nikdy nevíš co se z toho rozjede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
22.1.21 22:55

Vlastne to ani nechces resit, tak zbytecna diskuze, se rozluc s penezma za nahradu pri PN a bolestnym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12068
22.1.21 22:59

Tak jestli se jí to stalo před směnou, tak by se to ani jako pracovní úraz brát nemělo, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 23:06
@iiiv píše:
Tak jestli se jí to stalo před směnou, tak by se to ani jako pracovní úraz brát nemělo, ne?

To prave nevim jak se posuzuje kdyz to bylo v arealu firmy.

• Citovat
  • Nahlásit
2183
22.1.21 23:13
@Anonymní píše:
Oni uz mi volali, nevim co potrebovali, nechci se s nikym dohadovat.

Jako žes jim nevzala telefon?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 23:26
@Moringa píše:
Jako žes jim nevzala telefon?

Nevzala.Mela jsem strach.

• Citovat
  • Nahlásit
14177
22.1.21 23:44

Takže se to stalo před směnou, tj. ne v pracovní době, chápu správně? Pak nevidím problém, taky bys jim nehlásila kdybys uklouzla cestou z/do práce např., resp. asi ano, pokud bys byla následně na neschopence, ale chápeš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15306
22.1.21 23:45
@Anonymní píše:
Nevzala.Mela jsem strach.

Ty si tele. Jestliže se stal úraz v areálu firmy cestou do zaměstnání, ihned si to měla hlásit, byl by to pracovní úraz. Takhle ses vlastní blbostí připravila o dost peněz. Navic můžou ukončit pracovní poměr a to, že jim nebereš telefony ti to nevylepsi.
P. s. ještě mě napadá, co si řekla doktorovi? A co on vyplnil v pn? Protože jestli on zaškrtnul pracovní úraz a účetní to začala řešit, tak zjistila, že ty si nic nehlasila.. to by mohl být problém a muselo by se to řešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat