Dítě a problém se sousedkou

Anonymní
21.1.21 23:31

Dítě a problém se sousedkou

Dnes mě byla seřvat sousedka a já jsme z toho strašně špatná.

Bydlíme v bytovém domě a máme s manželem sedmiměsíčního syna. Syn je průměrně zlobivé miminko, umí být zlatý, ale také umí pořádně ječet, máme plovoucí podlahy, proto k Vánocům dostal koberec.

Poslední týden se syn naučil kopat nožičkama do koberce, má z toho radost a srandu a já alespoň stihnu doma něco udělat. Bohužel dnes přišla sousedka pod námi, že dítě pořád dupe, že to nemůže vydržet a ať s tím něco děláme že taky strašně řve a že ji to vadí. Jenže co dělat?

Už teď si s ním často hraju v dětském pokoji, pod kterým jsou sklepy, byly s ní problémy už z minula, tak se fakt snažím jí vyjít vstříc. Vyřvat ho fakt nenechávám, vždy se ho snažím co nejrychleji uklidnit, ale občas třeba potřebuji něco udělat, uvařit a tak ho nechám kopat nožičkama nebo si povídat na to koberci. Syn si teď pravda hodně rád výská, ale zkrotit prostě v sedmi měsících nejde!

Do budoucna se strašně bojím toho, že bude problém úplně se vším, co uděláme. Chceme i další 1 nebo 2 děti a časem se přesunout do vlastního, ale to je vidina tak za 5-10 let.

Jinak děti chci pak naučit, že se hlučet může v pokojíčku, ale že obývák je zóna klidu a neběhání.

Sousedce jsme řekli, že nevíme co s tím, a že mu to prostě nevysvětlíme, ale ona dál řvala, vyčítala nám taky, že vstáváme v šest, přitom syn vstává mezi sedmou a osmou a z ložnice (pod kterou jsou také sklepy) odcházíme nejdřív v osm, chceme být právě co nejtolerantnější. Já jsme pak nakonec řvala taky a byla z toho oboustrana hysterie.

No koberec jsme vypodložili druhým kobercem, synovi jsme řekli, že ho milujeme, manžel to pustil z hlavy, jenže mě to pořád trápí. Jsme ty špatní my? Nebo to jen ona přehání? Jak to bude v budoucnu? Co až se syn naučí chodit, házet hračky a tak?

Je vůbec nějaké řešení? (Kromě stěhování teda)

Děkuji všem co to dočetli až sem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10085
21.1.21 23:43

Odhlucnit podlahu!!
Kdysi nad nami sousedka mela plovoucku a podpatky na doma a bylo to hrozne.
Plovoucka jde polozit znovu, ne…? Musite dat pod to krocejovou izolaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 23:46

@Lucie_Sx byt není náš a majtel odmítá investice, přijde mu to zbytečné.

A když to není naše, tak do toho tolik investovat nechceme, myslíte že koberec nestačí? Je pravda že se z něj občas odkutálí pryč, ale rychle ho tam vracím.

• Citovat
  • Nahlásit
16
21.1.21 23:52

Podle mě ta sousedka si vždycky něco najde. Kor když říkáš, že jste s ní měli problémy už dřív. A jestli jde o starší mrzutou dámu, tak s ní asi nic neuděláte. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10085
21.1.21 23:55
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx byt není náš a majtel odmítá investice, přijde mu to zbytečné.A když to není naše, tak do toho tolik investovat nechceme, myslíte že koberec nestačí? Je pravda že se z něj občas odkutálí pryč, ale rychle ho tam vracím.

Plovoucku jste delali vy nebo tam uz byla?
Koberec rozhodne nestaci.
Jestli to tam takto uz bylo, tak sousedku odkaz na majitele bytu, at si to poresi spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 23:56

@Luckandlove je to paní mezi 40-50, asi bezdětná, žije sama.

Měli jsme s ní problémy, když na nás vylítla, že celý den hrozně dupeme, jenže my jsme byli většinu dne pryč, nakonec to byly děti o 2 patra výš, které slyšela, my ty hluky s manželem totiž moc nevnímáme, tak jsme si toho dřív nevšimli

• Citovat
  • Nahlásit
6392
21.1.21 23:58

Jestli dame vadí 7m miminko, nedovedu si představit co bude dělat až mu budou 2 a víc. Ano plovoucí podlahy jsou v bytových domech velké zlo. Ale je rozdíl jestli dělají randál dospělí v noci nebo malé dítě. Vyjádřila bych s ní pochopení, ale zdůraznila, že majitel nechce o odhlučnění ani slyšet, ale že by se budete snažit dát na inkriminovaná místa koberce apod. (samozřejmě dle vašich možností, ne podle té dámy). A víc nic. Paní je pravděpodobně v důchodu a klid přes den na spaní asi nepotřebuje, nebo snad chodí na noční a potřebuje přes den spát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 23:58

@Lucie_Sx s bytem jsme nic nedělali, podlaha už byla.

Ale díky za typ, zkusím znovu majtele a případně pak dokážu na majitele ji :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 00:07

@janickaIII já se právě bojím, že se to bude táhnout dál a dál, a o to mi přijde horší, že paní určitě není víc než 50 a celý den je v práci, teď teda pracovala dost z domova a prohlásila, že pod námi se skoro ani pracovat nedá… ale sny 4 hodiny denně spí a tak další 4 jsem s ním v jiném pokoji…

Zkusím ještě znovu pořešit s majiteli to odhlučnění, třeba je tento další incident trochu nakopne :)

• Citovat
  • Nahlásit
6392
22.1.21 00:13
@Anonymní píše:
@janickaIII já se právě bojím, že se to bude táhnout dál a dál, a o to mi přijde horší, že paní určitě není víc než 50 a celý den je v práci, teď teda pracovala dost z domova a prohlásila, že pod námi se skoro ani pracovat nedá… ale sny 4 hodiny denně spí a tak další 4 jsem s ním v jiném pokoji…Zkusím ještě znovu pořešit s majiteli to odhlučnění, třeba je tento další incident trochu nakopne :)

Muze mit nějaké problémy v práci. I chápu, že ji ten hluk při práci může vadit. Ono vážně není nic příjemného mít na hlavou neodhlucnenou plovoucku, slyšíš pomalu upadnout špendlík. Ale zase nemusí na vas ječet, ale může se prijit v klidu domluvit, jak si navzájem vyjít vstříc. Do téhle roviny bych se s ní snažila i bavit. Pokud bude prudit dál, pak ji poslat za majitelem. Ale ještě před tím, bych majiteli preventivně o této paní a jejích vylevech rekla. Ať je přípravný a až mu ona bude volat, ať neviní hned vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
22.1.21 00:17

Dáma si nejspíše na vás zasedla a té se nezavděčíte ničím :nevim: To je problém bytových domů, že je tam velkápravděpodobnost, ze můžete mít takovou super zamindrákovanou sousedku, které nejspíše vadí vaše šťastná rodina s miminkem, kterou ona možná nemá a nebo ani třeba mít nemohla :pankac:
Tak si žije zahořklý život.
Možná by nebylo úplně od věci se maličko rozhlížet po novém bydlení, protože by se to mohlo stupňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 00:21

@janickaIII tohle vše se snažím brát v potaz, taky mohla chtít třeba děti, ale nemohla nebo měla smůlu na partnery a skončila sama… ale nechci na sebe kvůli jejím kompexům nechat řvát. A v klidu jsem s ní zatím mluvila pouze jednou, když po nás chtěla, abychom si šli společné s ní stěžovat na ty dupajici děti, což jsme odmítli… nebudeme si stěžovat na něco co nás neobtěžuje že jo…

Uvidíme co majitele na to a podle toho budeme pokračovat :)

• Citovat
  • Nahlásit
16
22.1.21 00:25
@Luckandlove píše:
Dáma si nejspíše na vás zasedla a té se nezavděčíte ničím :nevim: To je problém bytových domů, že je tam velkápravděpodobnost, ze můžete mít takovou super zamindrákovanou sousedku, které nejspíše vadí vaše šťastná rodina s miminkem, kterou ona možná nemá a nebo ani třeba mít nemohla :pankac:
Tak si žije zahořklý život.
Možná by nebylo úplně od věci se maličko rozhlížet po novém bydlení, protože by se to mohlo stupňovat.

Tenhle emoji :pankac: tam samozřejmě být nemá a omylem jsem se překlikla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 00:25

@Luckandlove teď jsem o tom přesně psala :D

Blbý je, že lepší nájem za takový peníze na místě kde žijeme asi těžko :( jsme spokojený s lokalitou, manžel to má kousek do práce, spousta zeleně, jenom ta paní pod náma. Vzdávat se nám to nechce, asi se prostě jen budu muset obrnit a nepoustet si to tak l tělu, což mi právě moc nejde s proto tady blbí v diskusích :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
274
22.1.21 00:32

Tohle by mohlo pomoct: https://www.podlahy-binder.cz/…-prima-8-mm/ Dává se to pod koberec. Je to hrozně příjemný i na sezení na zemi, na cvičení, když dítě upadne, tak se tak nepraští… Bohužel to máme jen na chatě (kvůli teplu) a ne v bytě, kde by to právě dost pomohlo i sousedům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat