Urodynamické vyšetření

Anonymní
2.2.15 21:01

Urodynamické vyšetření

Hezký večer všem, s ohledem na citlivost a intimitu tématu prosím o zachování a respektování anonymity. Je mi 38 let a cca půl roku mám problém s udržením moči. Když se mi začne chtít, musím jít okamžitě a už tak mám problém to stihnout. V práci mám WC přes chodbu, takže jsem tam okamžitě a i přesto mám vložku vlhkou. Přikládala jsem to tomu, že hodně piju, cca 4 litry vody denně + káva. Dnes jsem byla na gynekologii a dr jsem to konečně řekla. Uklidnila mě, že i v mém věku je toto už celkem normální. POdle toho, na co se mě vyptávala, se jedná o urgentní inkontinenci, nikoliv stresovou a doporučila mi urodynamické vyšetření.

Můj dotaz zní, absolvo´vala jste některá, bolí to, chce to neschopenku? Ocením veškeré další poznatky. Zítra jdu k praktickému lékaři, tak to tam probereme.

Všem moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
2.2.15 21:33

Byla jsem, vzala jsem si na ten den volno a dobre jsem udelala. Normalni cevkovani mi uz nevadi, to neresim vzhledem k castym navstevam urologie, ale pri plneni mocoveho mechyre tou tekutinou a predtim pri cystoskopii jsem brecela jak male dite, bolelo to priserne…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.2.15 21:36

Anonymní Zakladatelka - děkuji za příspěvek. Moc si mě nepotěšila, na netu jsem se dočetla, že to nebolí, ale osobní zkušenost beru víc než řádky na netu. Bojím, bojím

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.2.15 21:39

Je potreba myslet na to, ze to pomuze diagnostikovat jak resit tyto problemy dal, osobne se nedomnivam ze 38 let je nejaky normalni vek na inkontinenci (ne z hlediska doktora, ale z hlediska cloveka). Zalezi kde mas prah bolesti, mne nejvice bolelo ne samotne zavedeni ale jakoby ten pohyb te trubicky v mocove trubici

• Nahlásit
  • Citovat
8696
2.2.15 21:50

Mne to nijak zvlast nebolelo, je to teda neprijemny, ale zase ne moc dlouhy, dalo se to zvladnout.
Ja na tom vysetreni byla uz v nemocnici, zustavala jsem tam potom na zakrok, takze s neschopenkou neporadim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.15 21:53

Zakladatelka - tak samozřejmě, že diagnostika a nález řešení je pro mě priorita bez ohledu na bolest vyšetření i následnou. Já si taky připadala trapně v tomto věku, prostě jsem na to ještě mladá, a proto jsem i oddalovala to řešit, a i v reklamě na ty spec. vložky jsou důchodkyně :D, ale dle slov dr. to není v tomto věku nic ojedinělého, což mě samozřejmě povzbudilo a uklidnilo, nicméně trochu zarazilo, jak se hranice nástupu určitých nemocí posouvá tím horším směrem.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.2.15 21:54

@Titty i Tobě děkuji za příspěvek. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
3.2.15 17:29

Sice nejsem žena, ale absolvoval jsem to. Je to trochu nepříjemné - zasunování a vysunování trubičky z močové trubice trochu pálí. Dají tam však anestetický gel, tak se to dá vydržet. Sonda do rekta je příjemnější. Plnění je v pohodě…

Takže klid, volno na celý den není potřeba je to je pak ještě pár hodin cítit v té trubici jinak pohoda… Pak jsem šel zas do práce. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.15 19:03

@nahodnykolemjdouci I tobě děkuji.

PO konzultaci s praktickou dr. jdu nejdřív na ultrazvuk břicha, nelíbilo se jí totiž něco na pohmat, takže tím se začne a pak přijde na řadu ta urodynamika. Říkala mi, že je to šetrnější metoda než nějaká ta druhá. Všem vám děkuji za příspěvky a přeji nám všem pevné zdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
335
3.2.15 19:10

Je to naprosto nebolestivé vyšetření. Spíš trapné :oops:
Naplní Vám močový měchýř vodou, až budete cítit, že už to nevydržíte, jdete se vymočit :oops: vše probíhá v ordinaci. To je celé. Nic nebolí. Vše trvá cca 1/2 hod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
3.2.15 19:13

@Titty

neschopenka určitě není, není k tomu důvod. Je to nebolestivé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.15 19:52
@Lenon píše:
Je to naprosto nebolestivé vyšetření. Spíš trapné :oops:
Naplní Vám močový měchýř vodou, až budete cítit, že už to nevydržíte, jdete se vymočit :oops: vše probíhá v ordinaci. To je celé. Nic nebolí. Vše trvá cca 1/2 hod.

Jak probíhá vše v ordinaci? To se tam musím i vyčůrat? Kam? :zed: :zed: :zed: Tak to asi nedám, nedej bože abych měla kliku na doktora, před doktorkou možná, ale ani to si nejsem jistá.

• Nahlásit
  • Citovat
8696
3.2.15 20:39
@Anonymní píše:
Jak probíhá vše v ordinaci? To se tam musím i vyčůrat? Kam? :zed: :zed: :zed: Tak to asi nedám, nedej bože abych měla kliku na doktora, před doktorkou možná, ale ani to si nejsem jistá.

Ja sla normalne na zachod, byl hned vedle ordinace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 22:10
@Anonymní píše:
Anonymní Zakladatelka - děkuji za příspěvek. Moc si mě nepotěšila, na netu jsem se dočetla, že to nebolí, ale osobní zkušenost beru víc než řádky na netu. Bojím, bojím

Dobrý den, mohu se zeptat, zda jste na tomto vysrtreni nakonec byla a zda bolelo? Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
2766
11.2.20 06:14
@Anonymní píše:
Dobrý den, mohu se zeptat, zda jste na tomto vysrtreni nakonec byla a zda bolelo? Děkuji za odpověď.

Ahoj, sice nejsem zakladatelka, ale na urodynamickem vyšetření jsembyla už 3 krát. Mě to ani trochu nebolelo, ani nebylo ani trochu nepříjemné. Ale já hodně vydržím. Držím palce, kvůli čemu tam jdes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama