Uřvané, nespokojené, protivné dítě.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 07:37

Uřvané, nespokojené, protivné dítě.

Maminky, prosim poradte co s nama… Jsem zoufala, vycerpana a naprosto znicena. Mame dva kluky, skolak a 2,5 letak. Skolak ma ADHD, poruchu pozornosti, byl a je narocne dite, ale oproti tomu mladsimu je to andilek. Mladsi me totalne nici, nevim jak jinak to uz v, jadrit. Samozrejme sve deti miluju nadevse, ale ta nepohoda doma, vsechno to nici…
Uz od narozeni byl hodne uplakany, trpel na brisko, muselo se ho porad nosit, jinak rval… :roll: Nepomohlo ani kdyz se zacal plazit, lezt po ctyrech, ani chodit. Vecnw nespokojeny, vyzadujici pouornost, hracky ho zacaly zajimat az nekdy v roce a pul, kdy se nam diky tomu trosku ulevilo, protoze ho slo najednou necim zabavit. Ja se cele ty dva roky ujlidnovala tim ze cim bude vetsi, tim to bude lepsi a prejde to, bude si umet hrat organizovaneji, pujde se s nim domluvit, bude partak se starsim brachou… Houby. Je to cim dal horsi!!
Zacne to uz rano, vstava s knucenim, hodne brzo, doslova si vyknuci mliko… Pak si chvili v, drzi hrat nebo pobihat kolem, ale je potichu. Chodime se starsim do skoly, jezdime autobusem nebo pesky, ale stale mame kocar, protoze je to daleko, ale alespon vydrzi v klidu, i dost ujde. Pokud jdeme sami, v pohode, pokud se k nam nekdo cestou prida, uz se predvadi, pobiha, poskakuje, vesi se mi o ruku, o kocar, neposloucha… Takhle to je kdykoli jdeme ven, ale byl a je takovy i ten starsi, je hodne impulzivni a vadi mu vice lidi… V obchode byva vetsinou hodny, ale musim mu dovolit vlastni kosik a zabavit ho tim ze pomaha s nakupem… Musi mit neustalou pozorbost, vsude a porad, jinak se urve ze retezu a zacne mi vyvadet, behat, skakat, vsude lezt… Nejhorsi je kdyz se k tomu prids jeste starsi, ale toho jde ukorigovat, a to ma diagnozu… :roll: Behem dne je protivny, uknukany, porad po nas neco chce, kdyz potrebuju neco udelat, mam ho nknstop za zadkem, ve vsem skodi. Starsimu vsechno bere, nechce pujcovat, snazime se v, svetlovat, vysvetlovat, neustale diskuze porad dokola, vetsinou teda veci vyresime, ale ubere mi to tolik energie ze yi rikam kde ja ji vubec jete beru. Neposloucha…kdyz se neco rekne, rve nebo knuci, omila to porad dokola. Kdyz reknu at neco nedela, schvalne jde a udela to kdyz se nedivam. Vk ktere veci muze a ktere ne, schvalne je dela, sleduje nase reakce… Nejhorsi je aktualne to, ze po nas zacal rvat! Uz se s nim docela domluvime, mluvi celkem hezky, ale on neumi mluvit v klidu, ale vsecko rve nebo knuci. Kdyz neco chce, rve jak na lesy… Porad ma s necim problem, vsecko musi byt podle nej, jinak rve, vzteka se. Ja udelala tu chybu ze jsem mu zacala hodne ustupovat, chaoejte, radsi ustoupit, nez pomilionte ten den vysvetlovst, diskutovat a stejne si udela po svem nebo zacne rvat. Ted vim jaka to byla chyba, protoze se to s nim jeste zhorsilo. Tak jsem zass pritvrdila, ale efekt to ma ten, ze je u nas rev uz imrvere nonstop od rana do vecera. Se starsim si umi hrat i hezky, ale chce to aby hk starsi hodne korigoval, vydava u toho hodne energie aby ho udrzel v klidu a v tom pozitivnim, bez jeceni, kradeni hracek, vztekami se… Jsme z nej doma vycerpani uplne vsichni. Muz je od povahy totalni klidas, v zivote ho snad nikdy nic nerozhodilo, bere vse tak jak je, ale nas maly z neho doma pomalu dela take nervaka a to me hodne mrzi a stve… :roll: Snazime se nekricet, resit vse v klidu, i treba mezi sebou, aby videl ze to jde bez rvani… Ale kdyz me pomilionte ten den nastve, tak samozrejme kricim i ja, tezko s takovym ditetem nenechat se vynervovat. Nebijeme ho nejak denne, ale parkrat uz na zadek dostal, kdyz hodne prestrelil, efekt jak jinak nez zadny. Zabaveni hracky nepomaha. Nepomaha nic. Ani kdyz zvysim hlas, ani kdyz jsem potichu a ignoruju. Pak jsou tady noci kdy by si clovek alespon trochu odpocinul, ale noci jsou snad jeste horsi nez pres den. Neustale sebou hazi, kope kolem sebe, budi se snad dvacetkeat za noc, je zavisly na mleku, ktere se nam podarilo na nejaky cas odbourat, ale pak byl nemocny a opet v noci vyzaduje i 2× mleko, vzbudi se a rve, jak o zivot, neustale sebudi a usina, rano vstava po pate…
Proste nevim jak na neho. Nejvice se bojim toho co z nej vyroste. Aby z nej nebyl vecne nespokojeny clovek co si furt stezuje, v horsim prioade alkoholik nebo agresor :zed: Venku se snazime byt co nejvic, mame velkou zahradu, chvili se zabavi na piskovisti, trampoline, ale vetsinu casu jen hleda co by kde vyvedl, lozi po plotech, kope do stromecku, kytek… Ted pres zimu chodime ven min nez v lete, ale i tak jsme 2× denne na prochazce tim ze chodime se starsim do skoly, Stavime se na hriste, a pak zahrada… Chodili jsme do detske skpiny, ale neslo to, musela jsem prestat chodit i kdyz mame zaplaceno, vecne tam pobihal, lezl kde nemel, predvadel se, deti nepustil pred sebe, pak se k nemu zacaly pridavat dalsi deti a ja vycitila ze jim to tam narusujeme… Neumim si predstavit jak to bude ve skolce, pujde od zari, neumim si predstavit jak to snnim zvladnou ucitelky v kolektivu dalsich deti…
K psychologovi jdeme v breznu, diky brachovi s diagnozou nas vzali jeste pred tretim rokem, ale necekam od toho nic co bych sama nevedela, spis mi jde o to mit papir do skolky, pripadne asistentku… :oops: kDyby byl jen hyperaktivni, na to jsme si zvykli u starsiho, ale nejhorsi je ta jeho nespokojenost a rvani a neposlouchani… Hlidaci babicku mame jen jednu, obcas nam pohlida, ale popravde takove ditko nekomu sverit, clovek pak ma stejne obavy…
Treba mi nekdo poradi neco kloudneho, kdyz uz tak jsem se alespon vypovidala… Sama se snazim si uvedomovat co delam spatne, je fakt ze ja jsem taky od povahy spis netrpelivy clovek, ale toto je uplny extrem. Snazim si s nim vyjit, hledat ten spravny smer vychovy, ale neda se to. Hodne veci pochyti od starsiho, treba to pobihani, poskakovani, ale nervak starsi nikdy nebyl. Kdyz jsme pak vsichni doma, je to hruza, protoze nam uplne nici doma atmosferu a je kvuli nemu dusno, jsme nastvani. Rikam si zda toto muze byt opravdu povahou, nebo neco delame spatne my, anebo toto muze byt take znak Adhd..?
Dekuji kdo si tento sloh precetl, snad to bude dost srozumitelne, pisu to za pochodu a snazim se vzpomenout si na vsechjo co je treba.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.1.22 07:39

Abych jen nekritizovala, naopak musim maleho pochvalit, ze se behem jednoho dne naucil byt bez plenky, v tomto je velice sikovny. Take v samoobsluze, umi se sam obleknout, najist se, dokonce pomaha i starsimu, ktery je v tomto zase pravy opak.

• Citovat
  • Nahlásit
973
4.1.22 07:54

To musí být hodně náročné. Máš někdy možnost si odpočinout?
Zkusili jste nějaké homeopatika nebo cokoliv na uklidnění? Dětské čaje, heřmánek, relaxaci (jakoby třeba ho položit a dělat, že mu po těle leze mravenec, ať zavře oči a vnímá jen ten dotek…)?
Přijde mi podle toho popisu noci, že je hodně neklidný, že i on sám neví, co s sebou, možná při dalším záchvatu ho spíš obejmout, konejsit, zklidnit a až pak řešit tu situaci? Třeba si ho natulit na sebe a zpívat? Já vím, zní to strašně asi, ale můj syn když takto vyvádí (volá o pozornost), tak chce přesně tohle, dát mu ji v dobrém… On je teda 4-lety a když pekelně zlobí a já se zeptat, co se děje, proč to dělá, tak mi říká, že potřebuje potulit. Teď mluvím o tom běhání, vriskani, netolerovala bych bití bráchy, ničení věci atd., spíš o tom psychickém neklidu, co ho žene do „akce“.
Držím palce, ať najdete řešení. Já bych začala fakt téma cajama, zklidnění, relaxační činnost (stříhání nuzkama je prý uklidňující, plastelína…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
4.1.22 08:29

Ja si myslim, ze vam by mohl hodne pomoct ten psycholog, vzhledem k tomu, ze jedno dite s adhd uz mate, podle popisu je skoro jiste, ze to neminulo ani mladsiho, coz asi vite, jen bych rekla, ze bude mit tezsi formu. Tenhle vek je nejhorsi, bude to chtit pevne nervy a vydrzet do vysetreni. Vychova je samozřejmě dulezita, ale u techle deti vydate tisicinasobne vic energie, aby byl videt nejaky efekt proti „obyc“ detem a stejne jsou na tom hur nez vrstevnici, coz lidi, co to nemají doma nechapou, coz je hrozne demotivujici. tak aspon :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 08:36

Mam doma totez :roll:…mas pravdu, ze nam to taky z taty kludase udelalo nervaka a ja si kolikrat pripadam na pokraji nervoveho zhrouceni. Nejdou s nim delat zadne aktivity, vsude skodi, cilene. Kdyz s nim nekam mam jet mhd, jsem z toho vzdy na prasky, protoze nedovede sedet na miste, na lidi vyplazuje hazyk, me kolikrat boucha… 8o…fakt sileny, kdo nezazil, nepochopi…nasi pratele bam skladaji pokliny, ze takove dite by nezvladli.
Nam pomohla skolka, zaplatili hsme soukromou, protoze ve statni by to asi neslo. Ucitelka na nej byla pripravena, rikala, ze si vyskakuje, ale dari se jim ho pomerne kocirovat. Mne se neskutecne ulevilo, ze mam aspon chvili klud :oops:.
Jinak doma, nesmus ustupovat, to je cesta do pekel. U nas je furt rev, protoze se snazim byt dusledna, malej dokaze rvat treba i hodinu hystericky, kdyz mu neco nedovolim, takze na nas chodi i sousedi… :?…ale neda se nic delat. Psychologa jsem zvazovala, ale detska rikala, at pockam, co udela skolka…a je fakt, ze ve skolce to neni sice zadny milacek, ale da se to s nim, takze ja porad doufam, ze to bude lepsi a lepsi…za me je nejdukezitejsi duslednist a hodne pohybu venku, aby se vybila energie…monentalne ma 4 roky…

• Citovat
  • Nahlásit
2006
4.1.22 08:42

Mozna nejake adhd, psycholog by urcite mohl pomoci (kdyz nic jineho, tak aspon na vylouceni diagnozy). Jinak jedine zkusit premyslet o tom, jak to udelat, abys mela TY kde nabrat energii, jinak se zblaznis. Mas je, predpokladam na krku oba vetsinu tydne v kuse, dalo by se to napr nejak zaridit aby si je oba na cele jedno odpoledne bral tatinek? Urcite by ti to pomohlo. Nemuzes nalevat z prazdneho poharu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8845
4.1.22 08:50

Domluv si rovnou i psychiatra, možná by pomohla medikace, dětem s adhd to často dokáže ohromně pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 09:20

@řeřicha dekuji za komentar a moc hezkou radu. Popravde me tohle vubec nenapadlo! Urcite zkusim vic objimat, uvidime jestli tim pujde predejit alespon nekdy… V alternativni medicine se moc nevyznam, priznavam, s homeopatiky zkusenost nemam temer zadnou, to chce spis najit nekoho kdo tomu rozumi a nechatvsi poradit, ze? Relaxace, jak pises, no neumim si predstavit ze by u toho vydrzel lezet, sedet v klidu, on se possdi a za vterinu je uz jinde a drzet ho u toho nasilim by zase melo uplne opacny efekt. Uklidnuju jakoby pred spanim. Starsi mi od dvou let nespal, ten mival s usinanim problem (dikybohu uz z toho vyrostl), mladsi zase vydrzi lezet a usnout, ale povidam pohadky, zpivam, hladim po zadech, po vlasech, houpu ho… Treba i v noci kdyz nemuze usnout, chodi casto k nam do postele, a to mam jeho postel hned vedle sebe, skoro celou noc se me drzi za ruku, ja uz mam dost znicene zada, takze s nama ho celou noc spat nenechavam a ani nechci…On kdyz se chce pres den pritulit, tak si o to umi rict, vezmu ho na ruce, pphoupu, pomazlim, popusinkuju, myslim ze te lasky takhle ma dost, ale i tak zkusim co radis… :srdce:
@Zoui dekuji :kytka: ANo, jsme objednani, bohuzel musime vydrzet do brezna. No stejne tomu zase tak moc nedavam, nam ani u starsiho ten psycholog nepomohl, dal diagnozu, poradil, promluvil si s nami, ale treba terapie nedela, termin zase az za rok, nevim, a to mame nejlepsiho psychologa v kraji.. :roll:
@Liberalissima ANo, ja s tou diagnozou pocitam, tim jak mame starsiho, tak to v nem od narozeni vidim a jsem s tim smirena. Ale asi to bude opravdu tezso forma, jde mi hlavne o tu skolku, se starsim jsme dlooouho hledali psychologa a kdyz uz nasli a vzali nas, tak jsme cekali na volny termin, takze diagnozu mu stanovili vlastne az v predskolnim veku a pani ucitelky z toho byly dost nestastne, protoze pry potrebuji papir, aby se mohly k tomu diteti chovat tak ja je treba (coz nechapu teda :nevim: ), takze proto jsem resila psychologa uz ted jeste pred nastupem do skolky, aby nam odpadlo alespon toto…
Ano, kluky mam vetsinou na krku ja, jak pises :mrgreen: Tatinek hodbe pracuje, je treba tyden co ho kluci nevidi vuvec, protoze chodi domu az vecer :( Ale zase pak treba si vezme volno kdyz muze, nebo konci driv, kdyz toho nema tolik, ale tech chvil je malo. Ale zase kdyz muze tak pomaha, on teda moc nechape diagnozu Adhd, je v tom takovy zatvrdly, podle nej proste zlobi jako vsechny deti :mrgreen: Ale vidi ze jsou narocni oba, pres rok je bere treba na odpoledne na kolo, nebo je vezme na zahradu… Babicka nam bere hlavne toho starsiho, protoze ten uz si o to rekne, ale pracuje, takze to nejde porad, spis kdyz si potrebuju neco zaridit, kdyz ma volno, treba prihedeme k ni na cele odpoledne a tak… Ja si obcas vyjdu s kamaradkou, nebo si zajdu sama sna ten nakuo, ale popravde to b, clovek potreboval pauzu alespon na tyden :mrgreen: Ve chvili kdy je clovek zpatky, zase to na nej hned padne. Nejhorsi je ze jsem hodne pribrala, tim jak nemam energii, cpu se cokoladou, tam kosticku, tam dve… Premyslela jsem ze bych s nema zkusila nejaky sport, ale jen dostat se s nema ven je nadlidsky ukol a myslim si, ze jediny kdo by z toho byl unaveny, jsem ja… Starsimu nedela problem vyslapat na kole misti kopce, domu se vrati v plne sile a jeste skace na trampoline 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 09:22

@Tarjei dekuji za radu, ale primo leky nechci, ne v takovem veku. Starsi bere Eye q, hodne mu to pomaha udrzet pozornost ve skole, ale mladsi mi to nepozre, ani v jidle… :?

• Citovat
  • Nahlásit
342
4.1.22 23:02

Zkuste psychosomatika. Hledat problém ne v dítěti, ale v rodinných okolnostech a ve vás, rodičích jako osobnostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat