Usíná bez odříhnutí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eliae
Povídálka 18 příspěvků 23.04.19 18:20
Usíná bez odříhnutí

Ahoj, mám takovej dotaz. Máme doma dvoutýdenní holčičku, ale nejsme schopný ji nechat odříhnout.

Bohužel se mi nevytvořilo mlíko, takže krmíme Nutrilonem 1 z lahvičky, ale malá nám pije, pije… A najednou se jí zavřou oči a spinká a nikdo není schopný ji probudit, takže si prostě nekrkne.

A pak samozřejmě škytá, chvilku po tom, co jí uložím, někdy ze spaní, někdy jí to i probudí, a někdy si pak dokonce i trochu ublinkne. Nějaká rada, jak ji udržet v bdělým stavu, respektive jak ji do něj zase navrátit, když už jednou usne? Zkoušeli jsme na ni mluvit, hladit, lechtat, houpat, trochu drkat… Nic, maximálně si povzdechne a spí dál…

Hodně jsem tu četla rady dát na bok, kdyby si ublinkla, ale toho se dost bojím, aby se mi pak nepřekotila na bříško a nebyl z toho problém…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kristynka22
Kecalka 486 příspěvků 23.04.19 18:27

Také to řeším, malé jsou 3 týdny, je na UM a odkrkne si tak u jednoho, dvou krmení z 8 co má za den :D Usíná mi taky a i když neusne, tak jí to prostě nejde. Někdy to je ok, někdy má brutální škytavku, někdy ublinkne ale neřeším to, děti ublinkávají skoro všechny. Jinak v porodnici mi říkali, že nemám nechat odkrknout přes rameno, jen držet ve svislé poloze a ani nebouchat po zádech, no doma jsem vyzkoušela přes rameno jako se to vždycky dělávalo a to se jí občas krknout podaří… Jinak dávám na bok, pokud mi neusne tak jí třeba půl hoďky mazlim a položím až pak, a to už mi po takhle dlouhé době neblinkala.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1366 příspěvků 23.04.19 18:39

Nase taky usne u jidla. Proste ji logicky das hlavu na rameno a nechas odrihnout, ne? To zvladne i ze spanku (zvlada to tak moje druhy dite, tak myslim, ze to zmakne kazdy)

Gvendolínka
Kecalka 206 příspěvků 23.04.19 18:44

Mám taky skoro měsíční holčičku a ne vždy si odkrkne. Když pár minut nic, zkusím na chvilku položit a pak zase vzít na rameno. Někdy se zadaří a pokud i tak ne, dám na bok a zabalím do zavinovačky, mám takovou tu zavazovací ještě po nás, ze které se nepřetočí :potlesk:. Kolikrát se mi stalo, že si nekrkla, tak jsem ji položila na bok a po chvíli řev, tak jsem ji zvedla, krkla si a spala dál. Tak ji to asi tlačilo.. :lol:. Ale taky se stává, že si nekrkne a ublinkne.

1mila2
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 23.04.19 18:46

Nedavam odkrknout uz druhe ditko a zatim obe zijou. Obcas si krkne po probuzeni, ale nijak to nehrotim. U prvniho jsem davala odkrknout a vetsinou se poblil :roll:

lolink
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 23.04.19 18:59

Ani jedno jsem nenechavala, boleni bricha nemel ani jeden. Poresily si to sami.

Lifka
Kecalka 358 příspěvků 23.04.19 19:00

Ahoj mám dvě děti a ani jedno mi po kojení neříhlo spíše vyjímečně.

Petula306
Kecalka 327 příspěvků 23.04.19 19:03

Moje takhle usíná u prsu. Nebudím, prostě si neříhne. Kdyby jí to vadilo, dala by to najevo. Spí často na boku, dobře ji zabalím nebo dám něco za záda a položím tak půl bok/půl záda a ještě se neotočila.

Bubla_Bučková
Kelišová 6313 příspěvků 23.04.19 19:05

Přidávám se… Přes rameno ho nosit jsem neuměla, respektive ne správně :roll: nosit dlouho nevydržím, mám artrozu v ruce. Párkrát si ublinknul, ale v pohodě, malé množství a tak jsem se na to vyprdnula a v noci teda už vůbec. Bolení břicha jsme neznali, mám Omneo Nutrilon, na bok jsem ho nedávala a taky žije :mrgreen: :nevim:

bobda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 23.04.19 19:14

Naše malá si taky normálně nekrkla, tak mi doktorka poradila, že si ji mám položit zadickama na me a narovnat ji. Tak si krkla vždy i při spaní. Cca po prvním měsíci se naučila odkrkavat uz normálně.

stonožka12
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 1 inzerát 23.04.19 20:33

Malá si neodříhne skoro nikdy a taky usíná u prsa. Pokud se bojíte ublinknutí ve spánku, pořiďte si monitor dechu.

Eliae
Povídálka 18 příspěvků 23.04.19 21:48
@Micaella22 píše:
Nase taky usne u jidla. Proste ji logicky das hlavu na rameno a nechas odrihnout, ne? To zvladne i ze spanku (zvlada to tak moje druhy dite, tak myslim, ze to zmakne kazdy)

No, kdyby to zvládala, tak to sem přece nepíšu… :(

Eliae
Povídálka 18 příspěvků 23.04.19 21:49
@stonožka12 píše:
Malá si neodříhne skoro nikdy a taky usíná u prsa. Pokud se bojíte ublinknutí ve spánku, pořiďte si monitor dechu.

Ten máme, jenže mně jde o to, aby ta situace pokud možno vůbec nenastala, ne, abych měla pojištěno, že se to dozvím, když už nastane…

ugluk
Hvězda diskuse 46266 příspěvků 23.04.19 21:56

První dítě si neodříhlo téměř nikdy, evidentně to nepotřebovalo. Teprve u druhého konečně chápu, co je to odříhnutí :lol: Přitom dělám vše stejně. To, že občas trochu ublinknou, je úplně normální, blbé by bylo, kdyby klopili všechno a často. Pokud dávat na bok, tak se dá napolohovat a vypodložit proti přetočení.

Bubla_Bučková
Kelišová 6313 příspěvků 23.04.19 21:57

Já teda zas nevím jestli mám jenom štěstí, ale než jsme nasadili ten nutrilon, tak množství blinknuti bylo vždy cca polévková lžíce a u leze na zádech jakoby vyletělo z pusinky případně bylo vidět najednou bílo v puse a vyteklo to ven :think: někdy ublinkne i po krknuti…tak nevím, možná mám jenom štěstí :oops:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama