Usínání během dne u dospělého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.18 12:25
Usínání během dne u dospělého

Ahoj, potřebuji uklidnit.
Už půl roku me trápí časté usínání během dne. Projevuje se to třeba tak, že spím třeba 5 hodin denně a fungují normálně a pak přijde náhlá ospalost, kdy to opravdu nemohu ovládat a usínání třeba i když si s někým povídám. Mám malé dítě a tohle usínání mi dělá velký problém. Další problém je, že kdyz když se začnu smát, neudrží se na nohou. Podlamují se mi kolena a než, se přestanu smat tak se sesunu k zemi.Je to velmi nepříjemné. Hledala jsem si na internetu, čím by ti mohli být. Nasla jsem Narkolepsii. Píšu tam, ze narkoleptici musí do důchodu a nemají možnost kit ridicak, kvůli tomu se mi k doktorovi opravdu nechce. Zatim je tohle usínání převážně večer, není to zas tak časté, ale přesto se bojím, že by ti mohli být tenhle syndrom. Máte někdo zkušenosti s takovým problémem?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5443 příspěvků 27.10.18 12:32

A co zkusit spát dyl jak 5 hodin? Já kdybych spala 5 hodin budu usínat během dne i za chůze. Dřív mi to taky stačilo, ale co mám dítě, jsem věčně ve střehu a potřebuju prostě spánku trochu víc :nevim:

Halamka
Závislačka 3647 příspěvků 1 inzerát 27.10.18 12:32

Nebo se potřebuješ prostě jen pořádně vyspat přes noc.
Nemyslím, ze bys měla narkolepsii a měla bys hned pomýšlet na id,. Jsi prostěostě nevyspala.

cecetka
Kelišová 7356 příspěvků 27.10.18 12:36

Spat jen 5 hodin je opravdu malo. Proc to nejde dele? A co si treba po obede zdrimnout s ditetem?
Mas proste spankovy deficit.

Jana206
Nadpozemská drbna 26490 příspěvků 27.10.18 12:47

Kdybych spala denně 5 hodin,tak spím ve dne i ve stoje. Potrebuji 8 az 9 hodin. Kdyz jsem mela miminko,které se v noci budilo,resila jsem to tak,ze jsem sla spát ve dne s dítětem,pla­novane.. Naštěstí to nebylo casto,deti mi velmi brzy spaly celou noc.

Tamtama
Extra třída :D 11779 příspěvků 27.10.18 12:49

Je to normální, spím taky těch 5 hodin (někdy i míň) a jsem schopná usnout uprostřed věty. :lol:

Jana206
Nadpozemská drbna 26490 příspěvků 27.10.18 12:51

A pokud nemůžeš v noci usnout,pravdě­podobně trpis poruchami spánku,může to být i priznakem deprese.

Místo googleni vzácných diagnoz si nacti neco o spankove hygiene a zajisti si odpovidajici podminky pro spanek. Pred spankem by se nemelo např.pracovat u pc,hledět do mobilu ani na tv.

Jana206
Nadpozemská drbna 26490 příspěvků 27.10.18 12:53
@Tamtama píše:
Je to normální, spím taky těch 5 hodin (někdy i míň) a jsem schopná usnout uprostřed věty. :lol:

Můj muž spí taky tak málo,ale po příchodu z práce vetsinou hodinu az dvě spí. Je nastaveny jako sova,vecer neusne,ráno musí do práce. V noci se učí,studuje,nekdy se podívá na nějaký film nebo si zahraje hru.Spí tsk tvrdě,ze kolem nej mohou deti běhat.

Verun83
Echt Kelišová 8756 příspěvků 33 inzerátů 27.10.18 13:10

Kdybych mela spat 5h denne. Tak za par dni padnu a uz nevstanu. Proc nespis dyl?

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 27.10.18 13:20

Tak spi víc, taky většinou spím málo, 5-6h a pak to někdy musím dohnat, bud tak 2× týdně vytuhnu odpoledne nebo jdu spát dřív, byť nerada, jsem sova.
K tomu řízení, ty máš řidičák? Pokud ano, tak bych šupajdila k doktorovi, co když opravdu narkolepsií trpíš a je jen otázkou času, kdy vytuhneš za volantem a někoho zabiješ?

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 27.10.18 14:29

Hele, běž k doktotovi, pošle Tě do spánkové laboratoře, bez toho se to nedá diagnostikovat. Může a nemusí to být narkolepsie.
Je to fakt důležité diagnostikovat nebo vyloučit. Už pro Tvou vlastní bezpečnost. (Vaření, řízení auta…). I kvůli bezpečí Tvého dítěte. Pokud by se narkolepsie potvrdila, bylo by potřeba nasadit léky, udělat systémová opatření a popřípadě terapie. Pokud se nepotvrdí, budeš klidnější a budeš potřebovat naučit spánkovou hygienu.

stock
Echt Kelišová 7960 příspěvků 27.10.18 14:34
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji uklidnit.
Už půl roku me trápí časté usínání během dne. Projevuje se to třeba tak, že spím třeba 5 hodin denně a fungují normálně a pak přijde náhlá ospalost, kdy to opravdu nemohu ovládat a usínání třeba i když si s někým povídám. Mám malé dítě a tohle usínání mi dělá velký problém. Další problém je, že kdyz když se začnu smát, neudrží se na nohou. Podlamují se mi kolena a než, se přestanu smat tak se sesunu k zemi.Je to velmi nepříjemné. Hledala jsem si na internetu, čím by ti mohli být. Nasla jsem Narkolepsii. Píšu tam, ze narkoleptici musí do důchodu a nemají možnost kit ridicak, kvůli tomu se mi k doktorovi opravdu nechce. Zatim je tohle usínání převážně večer, není to zas tak časté, ale přesto se bojím, že by ti mohli být tenhle syndrom. Máte někdo zkušenosti s takovým problémem?

Nebyla jsi ockovana proti „svinske“ chripce-vakcinou Pandemrix?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.18 14:43

Tak tyhle stavy jsem mela,když mi stoupla hladina cukru (jsem diabetik)a chvílí trvalo, než jsem správně vychytala jídelníček..
Nech si zkontrolovat cukr..

ka2ka
Extra třída :D 12935 příspěvků 1 inzerát 27.10.18 15:41

něco podobnýho jsem měla když mi nefungovala štítná

jannina1
Závislačka 4110 příspěvků 27.10.18 19:46
@stock píše:
Nebyla jsi ockovana proti „svinske“ chripce-vakcinou Pandemrix?

Co je s ní?To je nějákej driák?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >