Usínání - nechce se nechat položit

1493
24.5.07 11:56

Usínání - nechce se nechat položit

Ahoj,
tak si k vám jdu poprvé pro radu. Asi od 9 měsíců, kdy se syn (nyní téměř 11 měsíců) naučil stát, máme problém s usínáním. Když ho ukládám do postýlky, tak se nenechá položit jako dřív, ale hned se postaví a stojí v postýlce, nebo chodí dokola.

Nejdřív jsem ho zkoušela třeba 10× za sebou pokládat, ale bez efektu. Teď ho nechám být, řeknu mu, že jdu pryč, když nechce spinkat a odejdu. Hned, jak to řeknu, následuje řev. Chvíli ho nechám řvát, vrátím se k němu, položím ho, ale zase se nenechá. Tak znovu odejdu. Někdy se to ještě stejným způsobem opakuje a třeba 1-2× tam k němu jdu a zase se vracím už v delších intervalech. Vždy to ale skončí tak, že syn nakonec sám usne třeba v rohu postýlky. Potom ho přemístím spícího tam, kde má být.

Když se vzbudí v noci, tak se taky hned staví. Poprvé jsem ho od 2 do 4 hodin ráno asi 20× pokládala, ale další dny jsem ho nechala být. Nakonec se stejně vždy svalí na matraci a usne. Někdy ho spícího ještě přemístím, někdy ho nechám spát třeba na peřině tak, jak usnul.

Řešili jste podobný problém? Přejde to vůbec někdy? Moc díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17
24.5.07 12:46

Ahoj Deimosko,
zdravím Tě z Lbc -Rochlic. My zažili u našeho syna to samé, shodou okolností i v tom samém období. Trvalo to asi 3 měsíce, než se Davídek umoudřil a pochopil, že v postýlce se leží. Přešlo ho to, když začal běhat po bytě. Ze začátku jsem taky pořád pokládala a hned se zvedal. Často už byl mrzutý a brečel, ale položit se nenechal. Chvíli jsem to řešila tím, že jsem ho položila, měla ruku přez nožičky, aby nemohl vstát, a uhladila ho až usnul. Pro děti to je zas něco nového, když umí vstát a chodit okolo v postýlce a mají i větší rozhled. Takže vydrž a Lukáška to taky přejde. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7461
24.5.07 14:20

Ahoj, teď mame s Kacenkou to same. Ona proste stoji a bud se smeje nebo pak uz zacne rvat, ale jak ji polozim, tak se hned zveda na nohy. Pritom uz ma oci jako skvirky. Tak ji necham, ona se pak vetsinou sama svali a treba jeste breci, tak ji pak prijdu na chvilinku pochovat a polozim ji do spravneho koutku v postylce. A to uz vetsinou usne. Asi to chce ji rposte nechat chvilku stat a plakat, ona se tim unavi. A tim chvilku myslim opravdu chvilku, treba 2 minutky, na vyrvavani nemam nervy. :wink: Kdzy neprestane za chvilku plakat, vetsinou to nevydrzim a jdu tam. Ale v noci s n am teda zatim nezveda, jen pri usinani. Takze se mame asi na co tesit. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
24.5.07 16:56

U nás lautr to samé, bohužel chlapec neumí sám dolů :roll: . Jediná rada je dostatečně ho unavit, aby usnul jako když do vody hodí :lol: .
(Ono to ty děcka přejde, až jim to stání zevšední - teď je to pro ně nové, tak si užívají :wink: .)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
24.5.07 19:55

Už jsem samozřejmě zkoušela i metodu utahání - často si před spaním hrajeme na schovávanou. Syn mě hledá po bytě. Po ulezení trasy 20× z ložnice do obýváku a zpět (což je dohromady cca 200 metrů) bleskovou rychlostí je sice úplně vysílený. Jenže když mu pak dám trošku loknout vody, zas má energie na rozdávání. Takže se pak v postýlce staví a usne časem, až se sám svalí na matraci.

Včera byl taky dost unavený, protože odpoledne v kočárku nespal. Večer samozřejmě zase nešel položit, ale po mém odchodu z pokoje usnul sám na peřině cca do 5 minut.

Asi tomu nechám volný průběh a nechám ho v postýlce stát, dokud sám nespadne a neusne. Budu doufat, že ho to časem přejde. Třeba se tak naučí i usínat beze mě - to dřív nešlo. Když ještě poslušně ležel, musela jsem zůstat u něj, dokud neusnul. To už teď nedělám, když v postýlce stojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
25.5.07 01:07

Ahoj,
já holky taky uložím a jdu pryč. Někdy ještě dlouho slyším, jak si hrají v postelích, houkají na sebe, schovávají se pod peřinu a dělají baf, atd., ale nechám je. Jednou dokonce Klára hrdě hlásila, že podala Petíně všechno, co potřebovala, tj. další hračky, takže se do postýlky už skoro nevejde. Když usnou, tak je jdu jen přikrýt.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
25.5.07 07:58

Ahoj, já tohle ještě neznám, ale mám knížku Spánek malých dětí a tam o tom píšou. A děláte to podle nich správně. Prostě když se postaví tak stojí. Stejně ho nepřemluvíte aby si lehnul. A až usne tak ho přemístit. Časem to prý přejde :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
18.6.07 12:04

Ahojte vsichni, nase Anicka ma ten sam problem, od te doby co stoji, tak ji nemuzu v postylce uspat. Vase stesti je, ze se deti nakonec unavi a usnou, jenze ta nase ne a ne! Zkousim to treba 2hodiny, ale proste to fakt nejde. Nevim co s tim delat, strasne me to breceni unavuje, ale na uspavani na rukach je uz opravdu velka a hlavne tezka!
Jak nektera prijdete na nejake reseni, budu rada za odezvani.
Diky Peciaa :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
18.6.07 19:12

Peciaa: u nás trvá asi 1-1,5 hodiny, než syn nakonec usne, tak moc neporadím. Horší je to, když se vzbudí uprostřed noci a 1,5 hodiny stojí a řve. Zapřísáhla jsem se, že už ho v noci nenakojím, a tak ho prostě nechávám řvát, dokud sám nepřestane a neusne … takže jsme na tom asi podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama