Usínání půlročního miminka

27.4.20 08:42

Usínání půlročního miminka

Zdravím, jdu si pro radu/zkušenost/názor. Syn je od narozen zvyklý usínat večer u kojení. Kvůli bolestem bříška to nešlo jinak. Přes den je naučený na kočárek (tak do těch 2-3 měsíců usnul i přes den u kojení). Samotné uspávání mně osobně nevadí, ráda ho uspím, jenže za posledních tak 14 dní se z uspávání (večer) u kojení, které dohromady zabralo tak max 25minut (najedl se a pak ještě trochu dudlat a usnul) stala odyssea na 45 - 60 min. Vykoupu ho, je unavený a chc jíst, nakojím, skoro už spí, pak najednou otevře oči, je jak tryskomyš, za půl hodiny už řev, že chce zas spát, jenže to už vyloženě nejí, ale spíš to prso cumlá, je v polospánku, v něm se přisává a odtrhává dokud neusne. Přes noc se budí tak 3×, resp. začne sebou šít a jedině prso ho zas uspí. Dnes jsem zkusila počkat, zda neusne znovu sám, ale furt sebou mlel, hledal prso, když narazil na rameno, tak začal pusinkou cumlat do rameno, takž jsem mu to prso dala a opravdu jedl, ne že by jen dudlat. Tak si říkám, zda nehledám problém tam, kde vlastně není, že má prostě hlad.

Omlouvám se za chaotický proud vědomí. Abych to ujasnila. To noční kojení mi nevadí. Ráda bych vyřešila to noční uspávání, které se tak protahuje a má tři různé etapy (kojení, aktivita, dudlání v polospánku). Ráda bych taky vyřešila uspávání přes den v kočárku… to taky nepůjde do aleluja. Vyřvat ho nechat nehodlám, spíš by mě zajímala nějaká např. pomalá postupná metoda, jak ho navyknout na usínání u hračky, v posteli atd.

Říkala jsem si, že dnes večer zkusím nakojit a jak mu začne ta aktivní fáze, tak mu nechat něco na hraní a odejít a uvidí se, zda začne plakat, nebo usne.

Myslíte, že by třeba i pomohlo, přečkat s ním tu aktivní fázi, pohrát si, ale pak už u něj jen být, nedávat mu podruhé to prso (fakt, že jak se furt odtrhává a přisává v tom polospánku, tak mě to dost bolí :/)

Všem děkuji za odpověď.

Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

589
27.4.20 08:49

Ja teda nekojim… Ale naší malý je 7 měsíců, dám ji před spaním mléko, u toho usíná..az někdy vyloženě usne, ale pak taky jak když v ní píchne, a je plna elánu.. Mrska rukama, nohama, žvatlá… Ale dám jí do postýlky, ona si tam hraje s dudlikem, plazí se tam.. Až se unaví a odpadne.. V super poloze většinou.. :think: :lol:
Takže být vámi, tak taky zkusím dát do postylky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1444
27.4.20 09:02

U nás je to taky tak. Dcera 8 měsíců. Večer okolo sedmé začne být unavená (tře si oči, pofňukává), tak ji jdu omýt (ve vaně koupeme 2-3× týdně) spolu s dalšími rituály vecernimi před spaním. V posteli ji nakojim, usina a v 95 % najednou vystřelí a je plná života další půl hodinu, někdy hodinu. Leze po posteli, hraje si, povídá… a pak to začne znovu - tře si oči, pofňukává. Většinou si vezme prso a za chvíli usne, někdy se ale přatáhne a začne plakat, že se jen u prsa neuklidní, tak si ji vezmu do náruče a trochu s ní pohoupu, ona se zklidní a pak u prsa usne.
Je to těžký, někdo tomu říká “živý dudlík”, já tomu říkám, že prso bylo dřív než dudlík a uspavani je jedna z funkcí prsou :nevim: ale taky jsem zvědavá, jak budeme uspavat, až přestanu kojit a to hlavně v noci :lol: teď jsem par noci zkoušela v noci nedat hned prso, ale zkusit pohladit, dam ruku, ale s úspěchem jsem se nesetkala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
27.4.20 09:19

Malou od cca 2m neuspávám, usíná sama. Dám UM, pomazlím a pokládám do postýlky, sama si už usne. V noci se probudí, opět dám UM a pokládám do postýlky. :srdce: zlaté dítě (jen kdyby se nebudilo tak často hlady :roll: :lol: )
Přes den je to horší :roll: :mrgreen: spí pouze v kočárku, v postýlce ne. Dopoledne ji pouze dám do kočárku a vystrčím ven, krásně sama usne. Odpoledne nastává divadlo, sama neusne, musím dát do kočárku a „ujezdit ji“ a jezdit, když zastavím má tendenci se budit (myslela jsem že není unavená, ale když spinkat nedám, je protivná že chce spát). Takže jezdíme 2-3hod venku :D
Je pravda, že já od začátku jsem malou naučila, že postýlka je její, má tam své hračky, hnízdečko, kolotoč a je tam ráda. Večer jí položím, dle únavy buď hned usne nebo si chvíli povídá s kolotočem a usne pak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
27.4.20 09:30

Uplne stejne
Zacalo to, kdyz se zacal pretacet na brisko, lezt a s prikrmy… uspavani trvalo i dve hodiny… ale po 3 tydnech si navyknul na ritual, umyt, pohadka a prso a usina skoro hned… jen se take casto budi. Spime spolu a davam prsi. Dudlik nechce. V noci se casto pretoci na bricho, vzbudi se, knoura…ma zavrene oci, ale neusne…jen prso uspi… ale doufam, ze se to zlomi… delam sss a skrabkam ho… ze si casem navykne treba jrn na toto… ted si zacina stoupat, tak asi bude jeste neklidny… kdyz je vecer hodne rozjety…dam do nositka, chodim a on vytuhne, pak prendam do postele a bud se neprobudi, mebo dam prso a spi dal. Pres den bud isne v kocaru nebo u prsa nebo v nositko, a pak „odlozim“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
27.4.20 09:32
@Kotatko03 píše:
Malou od cca 2m neuspávám, usíná sama. Dám UM, pomazlím a pokládám do postýlky, sama si už usne. V noci se probudí, opět dám UM a pokládám do postýlky. :srdce: zlaté dítě (jen kdyby se nebudilo tak často hlady :roll: :lol: )
Přes den je to horší :roll: :mrgreen: spí pouze v kočárku, v postýlce ne. Dopoledne ji pouze dám do kočárku a vystrčím ven, krásně sama usne. Odpoledne nastává divadlo, sama neusne, musím dát do kočárku a „ujezdit ji“ a jezdit, když zastavím má tendenci se budit (myslela jsem že není unavená, ale když spinkat nedám, je protivná že chce spát). Takže jezdíme 2-3hod venku :D
Je pravda, že já od začátku jsem malou naučila, že postýlka je její, má tam své hračky, hnízdečko, kolotoč a je tam ráda. Večer jí položím, dle únavy buď hned usne nebo si chvíli povídá s kolotočem a usne pak.

Jeste vam asi neleze, ze? :lol: To vam pak predvede jak si poradi s hnizdeckem a vsim v postýlce..
Moje mala od mala taky usíná sama.. Ale posledni mesic nam ukazuje hlavne v postylce co se naucila :lol: Nejdřív jsme meli chuvicku v postylce nahore u hlavy..celkem kus od hlavy.. Jednou nam vecer zacala vytukavat morzeovku, a zjistili jsme, ze se plazi.. Tak jsme ji dali jinam.. Za par dnu jsme slyseli z chuvy zase rany.. Lady se doplazila na druhou stranu i k ovladaci na monitor dechu, co byl pricvakly k postylce.. Vsechno jsme museli předělat. :lol: A ted ji před usnutim hrozne bavi rozvazovat mantinel po celem obvodu postylky.. :lol:
Takze uzivejte klidneho usinani, nic netrva vecne.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.20 09:36
@dianthus1 píše:
Uplne stejne
Zacalo to, kdyz se zacal pretacet na brisko, lezt a s prikrmy… uspavani trvalo i dve hodiny… ale po 3 tydnech si navyknul na ritual, umyt, pohadka a prso a usina skoro hned… jen se take casto budi. Spime spolu a davam prsi. Dudlik nechce. V noci se casto pretoci na bricho, vzbudi se, knoura…ma zavrene oci, ale neusne…jen prso uspi… ale doufam, ze se to zlomi… delam sss a skrabkam ho… ze si casem navykne treba jrn na toto… ted si zacina stoupat, tak asi bude jeste neklidny… kdyz je vecer hodne rozjety…dam do nositka, chodim a on vytuhne, pak prendam do postele a bud se neprobudi, mebo dam prso a spi dal. Pres den bud isne v kocaru nebo u prsa nebo v nositko, a pak „odlozim“.

@dianthus1

Ty jo, teď mi došlo, že to opravdu začalo také s tím, jak se naučil přetáčet na břicho. Také hladím, dělám ššš a doufám, že to zabere namísto prsa :D.

Těší mě, že nejsem jediná, kdo to tak má :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
27.4.20 09:40

@klara_pushin
Ano :) ja uz nectu zadne chytre rady, co s tim, predevsim od maminek, kterym deti spi celou noc. Nektere deti.sw proste budi, pry zpracovavaji denni informace a budou chytre :) tak jsem to prijala jako fakt a kdyz spime spolu, tak se vyspim :) knizky uz zadne cist nebudu, je to plytvani energie… a vykricet do odpadnuti taky nenecham… protoze na mem vidim, ze by chtel spat, ale telo se proste porad hybe dal :)
A co mam kamaradky, tak maloktere spi deti samy celou noc… kojene deti se proste budi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.20 09:46

@dianthus1 Souhlasím. Jako jak píšu, mně to noční kojení nevadí, spíše to večerní usínání, že je takové divoké. Malý spí s námi v posteli, takže v noci je to opravdu jen o tom otočit se na bok a on se vždycky přisaje jak pijavice :D asi jde po čuchu :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.20 12:42

Malá je na UM od 5 měsíce. Od začátku spí v postýlce, uspávám jen tak, že přikryji, pusa, zapnu medvídka a odcházím. Vše O. k., usínala takto sama celou dobu (na začátku to také zkoušela, a vydrželi jsme s manželem a na tento režim si zvykla).

Kolem 8. měsíce to ale začalo, zhasnu, odcházím a v postýlce najednou tryskomyš. Když vím, že je najedená, přebalená, žízeň nemá, tak to nijak neřeším. Nechám ji v postýlce ať si povídá, poskakuje a někdy bohužel i pořvává, ale ani v jednom případě tam nejdu. Byly tyto pokusy, ale ona zjistila, že se tam vždycky takhle objevíme a začala přitvrzovat, takže jsem t přestala dělat a teď kolem 10 měsíce zase vše O. K. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
589
27.4.20 13:53
@Anonymní píše:
Malá je na UM od 5 měsíce. Od začátku spí v postýlce, uspávám jen tak, že přikryji, pusa, zapnu medvídka a odcházím. Vše O. k., usínala takto sama celou dobu (na začátku to také zkoušela, a vydrželi jsme s manželem a na tento režim si zvykla).Kolem 8. měsíce to ale začalo, zhasnu, odcházím a v postýlce najednou tryskomyš. Když vím, že je najedená, přebalená, žízeň nemá, tak to nijak neřeším. Nechám ji v postýlce ať si povídá, poskakuje a někdy bohužel i pořvává, ale ani v jednom případě tam nejdu. Byly tyto pokusy, ale ona zjistila, že se tam vždycky takhle objevíme a začala přitvrzovat, takže jsem t přestala dělat a teď kolem 10 měsíce zase vše O. K. :nevim:

Koukam vsude skoro stejny :lol: Ta nase taky dela psi kusy. Jdeme se podivat az kdyz slyšíme divny zvuky z chuvicky, protoze jak je najedena a skotaci tam, tak nekdy pekne poblindi celou postylku.. :roll: :lol: Ale musim rict, ze jak tam dovadi..hlida si dvere jestli uz nekdo jde..Kolikrat nechame dvere jen privreny, a smirujeme ten jeji mejdan tam… :D jsou to uz pekny vycurankove maly. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.20 14:06
@Konys píše:
Koukam vsude skoro stejny :lol: Ta nase taky dela psi kusy. Jdeme se podivat az kdyz slyšíme divny zvuky z chuvicky, protoze jak je najedena a skotaci tam, tak nekdy pekne poblindi celou postylku.. :roll: :lol: Ale musim rict, ze jak tam dovadi..hlida si dvere jestli uz nekdo jde..Kolikrat nechame dvere jen privreny, a smirujeme ten jeji mejdan tam… :D jsou to uz pekny vycurankove maly. :lol:

Kdysi mi známá něco vytýkala u prvního dítěte, tomu bylo v té době 8-9 měsíců, že tomu nemůže rozumět, že jsem moc přísná. Ale podle mého je to velký omyl, a teď to vidím po druhé. Samozřejmě neovládá ještě rozklad zlomků, ale valné většině už velmi dobře rozumí a pouze to zkouší. Takže dle mého názoru důslednost už by měla být a slovu „ne“ už velmi dobře rozumí, ne že ne. Jenom to zkouší, nejsou to v 9 měsících žádní prvoci, ani v půlroce už ne.

• Nahlásit
  • Citovat
589
27.4.20 14:16
@Anonymní píše:
Kdysi mi známá něco vytýkala u prvního dítěte, tomu bylo v té době 8-9 měsíců, že tomu nemůže rozumět, že jsem moc přísná. Ale podle mého je to velký omyl, a teď to vidím po druhé. Samozřejmě neovládá ještě rozklad zlomků, ale valné většině už velmi dobře rozumí a pouze to zkouší. Takže dle mého názoru důslednost už by měla být a slovu „ne“ už velmi dobře rozumí, ne že ne. Jenom to zkouší, nejsou to v 9 měsících žádní prvoci, ani v půlroce už ne.

Jsem stejneho nazoru.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
27.4.20 19:57
@klara_pushin píše:
Zdravím, jdu si pro radu/zkušenost/názor. Syn je od narozen zvyklý usínat večer u kojení. Kvůli bolestem bříška to nešlo jinak. Přes den je naučený na kočárek (tak do těch 2-3 měsíců usnul i přes den u kojení). Samotné uspávání mně osobně nevadí, ráda ho uspím, jenže za posledních tak 14 dní se z uspávání (večer) u kojení, které dohromady zabralo tak max 25minut (najedl se a pak ještě trochu dudlat a usnul) stala odyssea na 45 - 60 min. Vykoupu ho, je unavený a chc jíst, nakojím, skoro už spí, pak najednou otevře oči, je jak tryskomyš, za půl hodiny už řev, že chce zas spát, jenže to už vyloženě nejí, ale spíš to prso cumlá, je v polospánku, v něm se přisává a odtrhává dokud neusne. Přes noc se budí tak 3×, resp. začne sebou šít a jedině prso ho zas uspí. Dnes jsem zkusila počkat, zda neusne znovu sám, ale furt sebou mlel, hledal prso, když narazil na rameno, tak začal pusinkou cumlat do rameno, takž jsem mu to prso dala a opravdu jedl, ne že by jen dudlat. Tak si říkám, zda nehledám problém tam, kde vlastně není, že má prostě hlad.

Omlouvám se za chaotický proud vědomí. Abych to ujasnila. To noční kojení mi nevadí. Ráda bych vyřešila to noční uspávání, které se tak protahuje a má tři různé etapy (kojení, aktivita, dudlání v polospánku). Ráda bych taky vyřešila uspávání přes den v kočárku… to taky nepůjde do aleluja. Vyřvat ho nechat nehodlám, spíš by mě zajímala nějaká např. pomalá postupná metoda, jak ho navyknout na usínání u hračky, v posteli atd.

Říkala jsem si, že dnes večer zkusím nakojit a jak mu začne ta aktivní fáze, tak mu nechat něco na hraní a odejít a uvidí se, zda začne plakat, nebo usne.

Myslíte, že by třeba i pomohlo, přečkat s ním tu aktivní fázi, pohrát si, ale pak už u něj jen být, nedávat mu podruhé to prso (fakt, že jak se furt odtrhává a přisává v tom polospánku, tak mě to dost bolí :/)

Všem děkuji za odpověď.

Klára [/citace

A

@klara_pushin píše:

Všem děkuji za odpověď.

Klára

A spaní přes den je pořad stejne? Někde jsem četla ze mezi 4-6m se mění spánkové cykly miminek, třeba to má tak ze uz potřebuje dat spát později, i když nevím v kolik normálně chodíte. Moje dcera 5,5m vždy chodila mezi pul6-6 a teď se mi taky stávalo ze usla na půl hodky a pak si chtěla hrát no buď se teda ududlila ale trvalo cele usinani třeba 1,5hod nebo jsem ležela vedle ni a jen jsem ji Hladíka; hrály jsme si z rukama a jen tak klidně. Moc jsem na ni nemluvila pravé ať se moc nerozjede. Když jsem ji nechala být tak to teprv řádila jak černá ruka třeba další hodinu. Tak teď pravé zkouším posunout usinani na 19-20hod. ZATÍM se tváři ze to funguje. Ale tohle co píšeš řeším teď často spis přes den. Stává se ze je unavená, mudli si očka má je skleněné červené, knoura a jak dostane prso tak se rozjede a je jak rybička vesela hravá a plna elánu. A v takové dny naspi třeba jen hodinu. Ale cely den je jak na perkach sama to nechápu proč to tak je. Někdy jen cele dny uspavam a výsledek nula, kolikrát mi přijde ze si snad ze mě děla srandu. Pak jsou dny kdy spi i 4 hodiny přes den. Zkus posunout spaní, třeba si to sedne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
28.4.20 14:12
@Konys píše:
Jeste vam asi neleze, ze? :lol: To vam pak predvede jak si poradi s hnizdeckem a vsim v postýlce..
Moje mala od mala taky usíná sama.. Ale posledni mesic nam ukazuje hlavne v postylce co se naucila :lol: Nejdřív jsme meli chuvicku v postylce nahore u hlavy..celkem kus od hlavy.. Jednou nam vecer zacala vytukavat morzeovku, a zjistili jsme, ze se plazi.. Tak jsme ji dali jinam.. Za par dnu jsme slyseli z chuvy zase rany.. Lady se doplazila na druhou stranu i k ovladaci na monitor dechu, co byl pricvakly k postylce.. Vsechno jsme museli předělat. :lol: A ted ji před usnutim hrozne bavi rozvazovat mantinel po celem obvodu postylky.. :lol:
Takze uzivejte klidneho usinani, nic netrva vecne.. :lol:

To ne, ale je schopná, když chce nějakým svým způsobem se dostat z jedné strany na druhou…na štěstí před spaním to nedělá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama