Usínání u palečku

23.11.15 15:27

Usinani u palecku

Zdravím. mam 4 měsíční dceru, cca po 3 mesici přestala usinat u kojeni a usina hodinu po něm. jenze ted se naucila usinat pri cumlani palecku, pak krasne usne, ale nevim jestli ji ho mam nebo nemam nechat, dudlik odmita, ten bere jako hračku-‚okusuje‘ a plive ho ven apod. Triky typu namočit do pepře fakt odmítám:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57061
23.11.15 15:27

@Sarka Sch. leda ten dudel - zkusit jiný tvar atd.. ten se odnaučí snáz jak palec - to je pak šílený :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 15:30

@martina.se kdyz ten ona nechce, mame jich asi 5-různé tvary i povrchy a proste ne:) rikam si ze ted je mala, ze treba časem sama přestane, ale nevim no:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57061
23.11.15 15:32

@Sarka Sch. jako jo, jestli Ti to neva, tak ju nech.. ale cucat si palec je asi to nejhorší :think: strašně těžko se toho zbavuje. Ale zase co dítko, to originál :mrgreen: třeba přestane sama..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35028
23.11.15 15:32

Zatím to neřeš, starší syn naprosto odmítal dudlíky a byla jsem ráda, že si vůbec palaček bral, protože bez toho řval, když už v prsu nic nebylo, naučil se s ním hezky usínat no a nějak kolem roka to sám od sebe přestal dělat, takže bych počkala a odnaučovat bych začala až později, pokud to bude vůbec potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1030
23.11.15 15:33

Syn si také cucal palec a přestal sám od sebe v 10 měsících. Ale nikdo ti nezaručí, že si palec nebude cucat ještě i v 5 letech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35028
23.11.15 15:34
@martina.se píše:
@Sarka Sch. jako jo, jestli Ti to neva, tak ju nech.. ale cucat si palec je asi to nejhorší :think: strašně těžko se toho zbavuje. Ale zase co dítko, to originál :mrgreen: třeba přestane sama..

hele my vyzkoušeli snad všechny dudlíky co jsem sehnala a nic :nevim: taky jsem se děsila odnaučování no a vůbec to nepřišlo, vlastně jsem ani přesně nezaznamenala kdy to přišlo, najednou jsem si uvědomila, že už to nedělá, takže fakt je to kus od kusu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
23.11.15 15:35

@Sarka Sch. Moje cucá od 5ti měsíců, dudlík nechtěla nikdy žádný. Jsou jí skoro dva a furt dudlá. Už se smiřuju s tím, že to bude do pěti, údajně to tak bývá. Ale zas krásně spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 15:35

Jenze to nikdo nezaruci ani u dudliku, nebo u ostatních návyků:) to je fakt tezky:) zkoušim ji tam rvát cokoli jiného ale nejak to moc nezabírá…vlastne vubec:) jindy ho necuca, jen pri usinani nebo kdyz ji nejak hodne trapi prdik, proste ho ma misto prsa..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
23.11.15 15:38

Já z vlastní zkušenosti radím - dělej všechno proto, aby vzala ten dudel! Zkus různé tvary, různý materiál… Odnaučovat cucání palce je pak hodně obtížné. Palec narozdíl od dudlíku nemůžeš sebrat a zahodit. Moje starší dcera byla úplně totéž, někdy kolem třetího měsíce začala dudlík plivat a usínat s palcem v puse, pak se začala palcem uklidňovat i v bdělém stavu, když byla v neznámém prostředí nebo s něčím nespokojená, pak i když se na něco chtěla soustředit, a ve výsledku ho měla v puse skoro pořád, do krve rozmáčený, celý rudý, pusu osypanou, jak si na ni pořád slintala. Nakonec jsme ji to odnaučili až ve dvou a půl s pomocí hořkého laku na nehty, ale stálo to spoustu vzteklých scén a několik prořvaných nocí. Takže já říkám zlatý dudlík, ať si všechny laktační poradkyně říkají, co chtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35028
23.11.15 15:39

@Sarka Sch. v tomhle věku bych to fakt neřešila, pokud to potřebuje, bude to dělat stejně :nevim: ono u dudlíku je to to samé, pokud si dítko zvykne, tak sice ano, dudel můžeš sebrat, na rozdíl od palce že, ale nechat pak dítě 3 hodiny řvát, že nemá dudlík a nemůže spát, to stejně neuděláš, na někoho platí nějaké finty, ale také ne na všechny děti, takže ono to vyjde skoro nastejno :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 15:44

@Pipi 00 no me prace spi taky krasne.kdyz se probírá, soupne palec a spi dal..v průměru cca 8-9 hod vkuse da…coz je taky fajn, co si budem povídat:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 15:47

@Kassy me nechtela dudlik prave vubec.od malička usinala u kojeni a pak, i kdyz trápily prdiky a nemohla pres den spinkat, tak dudlik nechtela, driv se ji z nej zvedal kufr a ted sice uz ne, ale proste nedumla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19237
23.11.15 15:59

@Sarka Sch. Snazila bych se vyměnit za dudlíka. Nicméně dcera sice nakonec dudlík akceptovala, ale pokud ji vypadne (v noci, v autosedačce), tak se po něm neshání a klidně si tam narve palec. už má 2 zuby, další na cestě a palec má od nich ohryzaný/odřený :zed:, i když se pobyt palce v puse snažím minimalizovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
23.11.15 17:22
@Sarka Sch. píše:
Zdravím. mam 4 měsíční dceru, cca po 3 mesici přestala usinat u kojeni a usina hodinu po něm. jenze ted se naucila usinat pri cumlani palecku, pak krasne usne, ale nevim jestli ji ho mam nebo nemam nechat, dudlik odmita, ten bere jako hračku-‚okusuje‘ a plive ho ven apod. Triky typu namočit do pepře fakt odmítám:)

to je hodne spatnej zlozvyk a pak je hoodne tezky se toho zbavit a odnaučit nemluve o tom jak kolikrat ten palec je az do masa v extrémních pripadech :roll: ja bych ji nechala jen toho dudlika ;)

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama