Proč nespí? Spí čím dál méně :(

831
17.11.15 06:59

PROČ NESPÍ? Spí čím dál méně :(

Ahoj, ráda bych věděla zda je nebo byl na tom někdo podobně..Mám 4,5m chlapečka. Je plně kojený. Přes den má intervaly mezi pitím 2,5 - 3h. Ale ta noc :? Od narození spí málo, max. 5h v kuse. Pořád čekám, že se to zlepší, např. když ho konečně přestaly trápit prdíky. Ale ono se to horší. Nedávno si to spaní zkrátil na 4h, pak na 3, poslední dvě noci se vzbudil po 1,5hodině. No a já už to prostě přestávám dávat. Od porodu jsem se nevyspala déle jak 5hodin v kuse. Malý je jinak spokojené miminko. Váží přes 7 kilo. Je usměvavý, skoro nebrečí. Jen ten spánek. Na poslední kontrole ve 4m nám doktorka říkala, že můžeme najet na příkrmy..nebo dát na noc nemléčnou kaši…Zatím jsem odolávala, ale teď uvažuju nad tou kaší na noc. Má někdo zkušenost??? Pomohlo to na spinkání?? Doktorka řekla ať vydržím, ale já už to fakt moc nedávám. Ráno mi je blbě od žaludku. Dvakrát denně lítám venku s kočárkem ať má prcek čerstvý vzduch. Večer jsem k. o. a pak takový šílený noci. :zed:
Jinak malý večer usne sám ve své postýlce. Když se poprvé vzbudí, beru si ho do postele - je schopný se budit i po hodině a chce prso. Dudlíkem ho neošálím, jen ho nas… a začne řvát. Prsem se pak ududlá do spánku - hodinového, max. dvou… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3254
17.11.15 07:05

@Fonty mam 7,5mes holcicku. Mame to podobne. Holt toto jsou kojene deti…jine to nebude. Trpelivost. Jednou spime celou noc, podruhe je vzhuru co hodinu…

Jinak kase je na zasyceni. Urcite pomuze ;)

Příspěvek upraven 17.11.15 v 07:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
17.11.15 07:06

Noční buzení kolem 4 měsíců je normální, nebývá to hladem, ale k vůli tomu, že děti v této době výrazně poskočí ve vývoji - začnou se otáčet na bříško a zpět, zvedat hlavu, některé „pérovat“,více si hrát s hračkami, samy je brát do ruky. Mozek zpracovává zážitky, den na to nestačí.

Nevidím smysl v tom lítání s kočárem, jestli se potom k vůli tomu, že je dítě pořád houpáno a voženo, denní spánek nepřiměřeně neprodlužuje. Pokud chodíš ven třeba třikrát denně na dvě hodiny a dítě spí, tak bych se ani nedivila, že v noci nemůže spát. Mě v té době děti spávaly třikrát denně dvacet minut, ale spaly celou noc(s jedním probuzením na kojení).Pokud bych měla možnost, kočár se spícím dítětem bych postavila na balkon, zahradu nebo nechala povozit babičku když už je to nutné. Nebo dítě víc obléct a dát spát k oknu dokořán. A odpočinula bych si přes den.

Myslím, že kaše na noc to nevyřeší, naopak, dítě „zabetonuje“ a problémy se ještě prohloubí. I obecně bylo vyvráceno, že by za noční buzení v tomto věku mohl hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
17.11.15 07:10

@Fonty Ahoj, buď v klidu, já jsem se dnes poprvé od porodu vyspala 5 hodin v kuse a to mám ročního syny :mrgreen: A tak slavím jak jsem se dobře vyspala. Syn tedy není kojený, ale je schopný se budit co půl hodiny. Někdy se stěhuje v postýlce, čož ho vzbudí, jindy dudlík, napít, mlíko nebo se mu něco zdá…Prostě některé děti jsou nespavci, ale neboj je reálná naděje, že jednou spát bude :lol: pevné nervy, já už jsem si zvykla nic jiného s tím stejně neuděláš :) :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8587
17.11.15 07:15

Je to normální. Kojene děti nejsou většinou „ucpané“ UM a neprospívají celou noc i když znám takové děti. Kaše moc nepomáhá spíše způsobuje bolesti bříška. Je parádní, že kojíš, na prikrmy má čas, úplně v pohodě bych začala od 6 měsíce. Tvoje mléko mu bohatě stačí.
Buzení je normální. I kdyby si ho nechala vyřvávat, tak se časem začne zase probouzet kvůli růstu zoubků. Ale ver mi že to uteče, malý bude běhat a už pochopí, že se v noci spinka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8587
17.11.15 07:18

@Fonty ještě bych jen napsala, zkus si ty chvíle, kdy jste spolu a kojíš, což je přirozené, užívat. Život letí a jednou na to budeš vzpomínat. I tvůj chlapeček cítí, že si nervózní. Bude to lepší uvidis :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19208
17.11.15 07:21

@Fonty Pokud se nebudí hlady, což se asi nebudí, tak tě podle me kaše nespasí. U nás v tomto věku začalo období „asi zuby“. Ale po hodine se mi budilo jen jedno dite a jen asi tri dny, tesne pred prvnim zubem. Chápu, že je to náročné. Prostě o víkendech dát dítě tatínkovi a spát, at ho nosí jen na kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 07:24

5 hodin spanku v kuse je super! Nasi malej je 7 mesicu a kdyz ma dobrou noc tak zvladneme 3 hodiny. Ale to je maximum :) Ani kase nezabrala, nic. Takze vydrzet a snad se nekdy jeste vyspime :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
17.11.15 07:28

Ahoj, toto je proste u miminek normalni.ja mam malou u sebe, taky miva skokova nespaci obdobi. A presne-jakmile se v noci casteji budi, tak je mi jasne, ze mam ocekavat novou dovednost, nedavno to byla napr. chuze. v dobe sep. uzkosti se budila po hodine. dulezite je tyto prirozene spankove cykly ditete nenarusovat separaci, zrusenim nocniho kojeni a nebo metodou vyplakani! proste zkus vydrzet, vem si prcka k sobe, pres den co nejvíc odpocivej-dnes ti obed dovezou, uklid pocka. a kup si i nejake bylinky a vitaminy na posileni.

• Nahlásit
  • Citovat
831
17.11.15 07:38

@Jana206 to jsem se špatně vyjádřila s tím kočárkem - mě to baví a je to pro mě relax, ale kdybych byla vyspaná, bylo by to o dost lepší…Navíc bydlíme sice na vesnici, ale ve třetím patře bytovky bez výtahu, takže zahrada, ani kočár na balkoně nee. Malej v toho v kočárku ale už moc nenaspí, tak půl hoďky každou procházku. Jinak jsme teda zvyklí ho před každým kojením uspat - po těch dvou hodinách se mu klíží oči, tak ho pohoupu na míči, on si na dvacet min dáchne a pak baští. tzn. že denně naspí tak 2 hoďky cca…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
17.11.15 08:09

Tak aspoň vidím, že v tom nejsem sama. Kolem mám kamarádky jejichž děti většinou spí…Mám holt nespavce. Ale vydržet tohle do roka 8o No pane jo. Jinak k tomu zpracování zážitků - to by musel ten můj prďocho zpracovávat každý den, celou nespal nikdy. jednou spal 7 hodin, to jsem z toho byla tak vyřízená, že jsem samozřejmě nespala a lítala kolem něho s teploměrem :) K metodě vyřvání se nepřikláním, navíc na to je malinkej a na to já nemám povahu..Každopádně s tou kaší nevím. Někdo píše že zabetonuje, někdo že zabere…zkusila bych možná řidší, na lžičku…jen trochu..Lahvičku ještě neměl v puse…Jako zase mu nechci způsobit bolení bříška..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
17.11.15 08:11

Tak malýmu je 9 měsíců a pořad čekám, až se spaní zlepší. Všichni říkali, že po šestinedělí, pak ve třech měsících, v půl roce, po příkrmech, kaši na noc… A nic. Rekord jsou jednou 4 hodiny v kuse, někdy ve 4 m. Vstával po 3, pak 2 hodinách, teď s řevem každou hoďku a když to náhodou protáhne na dvě, tak slavím, jak jsem se super vyspala. :zed: Takže ti neporadim, jen soucitim!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3610
17.11.15 08:12

Popravde malemu je 11 mesicu a az ted se spanek zacina zlepsovat, ale 5 hodin v kuse rozhodne nespi;) Nejlip spal jako novorozene, jednou v noci 5 hodin a pak se budil po 2 hodinach az do rana. Ve 4 mesicich se to zaclo horsi a postupne se propracovat na buzeni po hodine a pul v 9 mesicich. Doted se ale obcas budi po nocnim uspani po pul hodine, asi kontroluje, kde jsem;) Ale beru to tak jak to je, je to prvni dite, takze se staram jen o nej a telo uz si zvyklo;) Jako bonus mi od 5 nebo 6 mesicu zacal spavat 2 x pul hodky denne a cely den prorval. Az v 10 mesicich zacal spat po obede 1 x dve hodiny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
17.11.15 08:17

Holky nestrašte, to je fakt nářez a já tak milovala spánek :? Neumím si představit, že další miminko bude to samý…To asi skončíme u jedináčka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
17.11.15 08:21

Asi Té nepovzbudim, ale můj ani ve 2 letech nespí víc jak 5 hodin vkuse, spíš se stále budí po 3 až 4 hodinách. Když už bylo nejhůř nastěhovala jsem si ho k sobě do postele, alespoň nemusím vstavat, což mému spánku pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama