Úskalí očkování

Anonymni
20.6.07 00:09

Úskalí očkování

Očkování nemá jenom plusy a mnoho dospělých i dětí končí s vážnými komplikacemi v nemocnici, bohužel o tom se veřejnost nedozví. Když se podívám na ceny očkování, je samozřejmě hned jasné, proč takové nadšení ze strany lékařů. Důrazně bych varovala před mnohonásobnými kombinacemi různých „oslabených“ virů - toto je zatím nepříliš probádaná oblast, ale to, co již bylo bezpečně zjištěno, je, že se kombinace zdánlivě jednotlivě neškodných virů stávají patogenními a nemoc může propuknout v plné síle.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.6.07 00:28

Skvěle, tohle vypadá jako seriozní a konstruktivní příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
9867
20.6.07 00:39

Tuto diskusi nebudu mazat - doufám, že následná debata bude zajímavá a poučná… A vedená na úrovni.

Ale za sebe říkám, zaplať bůh za očkování. Bez něho by bylo mnohem, mnohem hůř… A myslím, že je celkem jedno, jestli je to klasické, hrazené státem, nebo šetrné… Ale ráda si přečtu názory obou stran.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.6.07 08:07

Očkování je dobrá věc, pokud se to s ním nepřehání nebo neaplikuje neuváženě. A to se bohužel děje. To, že je plošné očkování, je podle mě velká chyba. To by se mělo dělat u každého dítěte individuálně.

Můj rozum jaksi odmítá u našich dítek aplikaci vakcíny například proti zarděnkám, spalničkám a příušnicím, což jsou choroby, které jsme rodiče, prarodiče, manžel i já normálně lehce prodělali bez následků, takže je předpoklad, že i naši potomci budou na tom podobně. Takže tahle vakcína je podle převážnou část dětí jakoby navíc. Třeba příušnice vadí ve starším věku, kdy ale už ta dětská vakcína pozbývá účinnost, tak ať se pak veřejnost nediví, že někde vypukne mezi žáky či pubescenty příušnicová epidemie:-).

Očkování pro daného jedince aplikované „navíc“ beru jako zbytečné rušení jeho imunitního systému. Pak není divu, že pak vzniká celková menší odolnost u dětí a samá rýma a chřipka apod., nebo to zbytečně nadplánové očkování podpoří vznik či zhoršení chronické nemoci, když imunitní systém očkovaného dítěte „zpracovává“ očkování proti všemu možnému.

Já bych to očkování volila individuálně podle rodinné anamnézy, ne plošně a basta. To je podle mě děsná chyba. Líbí se mi docela práce očkovacího centra Motol, tam se očkuje podle zdravotních možností dítěte, a ne podle toho, aby se udržela povinně absolutní proočkovanost. Bohužel řadoví pediatři jsou mnohdy sto let za opicemi (za imunologickou metodikou očkovacího centra).

Neškodilo by, kdyby pediatři zajeli na motolské školení, „Očkovací dny“a poté začali maminky po každém provedeném očkování poučovat, čeho si mají u dítek následně všímat, co by mohlo signalizovat, že je příště třeba očkování mu nějak individuálně přizpůsobit. A vakcíny nepovinné bych dávala jen těm, kdo jsou nadměrně ohrozěni danou chorobou, a ne proto, že se to rodiče někde dočetli v časopise (to jest četli nějakou vystrašující provakcinační kampaň za účelem zbohatnutí výrobce vakcín).

Ve vakcíně není jen účinná složka, ale i spousta chemikálíí navíc, takže vítám Infanrix hexa. I kvůli pohodlí matky i dítěte. Tři vpichy v prvním roce, to je paráda, a mám jen ty nejlepší zkušenosti, co se týče postvakcinačních reakcí.

Živé vakcíny vnímám jako nejhorší. Vítám proto neživé varianty těch živých vakcín, třeba obrnu ne živou na lžičku, ale injekčně imovax, nebo v infanrixu pertusová složka je rovněž už velmi šetrná.

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
5331
20.6.07 08:21

ahoj,
nejsem odborník, a myslím že většina maminek tady jsou taky spíš laici.. neškodilo by vysvětlit více „polopaticky“ co se myslí tím nadbytečným očkováním.. já jsem to teda pochopila, že je to jakékoliv očkování, co je nad rámec povinného.. ?? Např. proti klíš´tatům a pod. - chápu, že by se děti neměli očkovat v prvních 2-3 letech, aby nebyl organismus zbytečně zatížený, když už dostal ty povinné dávky, ale co pak, třeba v předškolním věku? To bych řekla, že už je imunitní systém trochu více vyvinutý a tak by třeba proti klíšťové encefalitidě mohlo být dítě navíc naočkováno.. ??? Ale jak říkám, jsem laik, ráda se nechám poučit..

iv-ka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
20.6.07 08:40
:mavam:

Příspěvek upraven 14.12.11 v 23:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
20.6.07 08:43

Jo, zní to logicky, co píše Anonym- Petra. Jenže je fakt, kdo se v tom má vyznat! 8O Vůbec nevím, které očkování by bylo dobré mít a které je zbytečné a doktor? Každej řekne něco jiného.
Mě bylo hodně proti srsti očkování spalničky, příušnice a spol., ale co člověk nadělá, stejně je to poviné. A netuším jak někdo udělá, že děti nenechá očkovat. Někde jsem četla, že snad nějaký dr. nenechává své děti očkovat, ale ten snad žije napůl v Německu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
20.6.07 08:48

Naprosto sdílím názor o nadbytečnosti vakcíny proti příušnicím, zarděnkám a spalničkám. Příušnice pro dospívajícího muže, či zarděnky pro těhotnou ženu samozřejmě jsou ohrožující, ale očkovala bych individuálně, až kdyby tyto choroby do určitého věku dítě neprodělalo.

Osobně považuji za zbytečné rovněž očkování kojenců proti hepatitidě B. Pokud vím, toto očkování nebylo odbornou veřejností doporučeno k plošnému zavedení, je otázky nakolik je vakcína aplikovaná v kojeneckém věku účinná v době, kdy opravdu může nastat rizikové chování z hlediska možnosti přenosu tohoto viru - tedy pohlavní styk či používání nesterilních jehel…

A co se pediatrů týká - očkovací dny by jistě byly přínosem, podle mého názoru by se očkovat nemělo když dítě není úplně v pořádku, tedy ani když je zarýmované, nastydlé bez teplot a to bohužel dost lékařů nerespektuje.

Nelíbí se mi ani trend stále stoupajícího množství očkování nepovinných, která jsou rodičům nabízena, takové plané neštovice absolutně nechápu proč očkovat, jsou sice v dospělosti již poměrně nepříjemným onemocněním, tam už je to na uvážení každého dotyčného, ale proč nabízet toto očkování 5 letým dětem nechápu.

Za mě - očkování určitě ano, jsou choroby, proti kterým účinnější obranu neznáme a díky za ni, ale očkovat s rozvahou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
20.6.07 08:55

Já když má Aneta byť jen rýmu, u dr. tvrdím, že měla horečku, den před tím :wink:
Prostě nesnesu, aby ji očkovala i když má jen malou rýmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
20.6.07 08:57

Kiro já to dělám taky tak, případně jen zavolám a nejdu. Ale vím, že když někdo u dr. řekne, že má dítě rýmu, tak dr. praví, že rýma nevadí a očkuje. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
20.6.07 09:06
Sajsa píše:
Kiro já to dělám taky tak, případně jen zavolám a nejdu. Ale vím, že když někdo u dr. řekne, že má dítě rýmu, tak dr. praví, že rýma nevadí a očkuje. :roll:

Jo, jo právě, že když mi to známá řekla, tak jsem se zařídila podle sebe . :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.07 09:34

Ahoj,
taky jsem pouze laik a vystrašená matka.
Pro Tomáška (narozen 9/2004) jsem získala šetrnější vakcíny Infanrix Hexa v rámci výzkumu průjmových onemocnění u dětí. Podmínkou bylo, že mu nechám udělat 2 odběry krve a bude mu podána vakcína HRV ve dvou dávkách a to ústně. Vlastně v rámci průzkumu v ČR je látka podána, ale už po ukončení studie se dozvíte, zda ji dítě dostalo či zda dostalo pouze placebo. Pokud by Tomík do 2 let života dostal průjem, musela se vyplňovat karta o teplotách, počtu stolic atd.+ navíc odběr stolice.
Přišlo mi to po poradě s naší Mudr. jako fajn věc, tak jsem souhlasila a vůbec toho nelituji. Doufám, že to bude jednou někomu k užitku a i kdyby to pomohlo jen jednomu děcku, tak jsem ráda, že jsme i my přispěli svou troškou do mlýna.
Navíc jsme měli zdarma lepší očkování, které bych synovi stejně zakoupila.
Po další konzultaci s Mudr. jsem mu dala naočkovat neštovice. Věřím, že spousta z vás, teď vykřikne, ježíší, proč???? Vždyť tisíce dětí si touto nemocí prošlo a zvládly ji bez větších problémů.
Jenže v době, kdy jsme se s mužem tak rozhodli, spousta dětí z méno okolí měla nějaké komplikace, ať už větší nebo menší. Navíc syn měl často problémy s ouškya i zánět uší je možná komplikace neštovic vč. dalších samozřejmě.
Prostě a jednoduše, právě z obavy možných nechtěných komplikací (neteř si neštovky fakt užila, od horeček, pupínků všude - od pusy, jazyka po záhyby pipinky, jizvy na obličeji, ucho atd.) jsem do tohoto očkování investovala. Není zaručena 100% ochrana, ale minimálně bude mít minimální průběh.
Zvažuji ještě proti klíšťatům.
Můj názor je, že je lepší děti chránit než riskovat možné komplikace nebo vážná onemocnění (klíšťovka).
Samozřejmě zarděnky, splaničky, příušnice, jak tu už někdo psal, jsou běžná onemocnění, ale to jsou i neštovice a dokáže to potrápit. Takže je to na zvážení každého z nás.
J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.6.07 10:33

Ano, taky se mi nelíbí očkovat proti hepatitidě b plošně všechny děti, navíc ve věku s nezralým imunitním systémem. Nelíbí se mi, že se očkují dospívající kvůli této nemoci „kvůli pohlavnímu životu neboli promiskuitě“ Jak k tomu přijdou děti, které nehodlají promiskuitně žít?

Očkování, pokud by bylo povinné, proti rakovině děl. čípku, to by byla další „bomba“.

Pšenička z Paracelsa je extrémista, jeho nedoporučuju poslouchat.

Povinným očkováním se nelze vyhnout, leda po domluvě s osvíceným pediatrem nějak upravit očk. kalendář, nebo u neosvíceného nedbat na jeho striktní očkovánízakaždoucenupropagující rady, jít na imunologii, pokud by očkování dítě špatně snášelo. Nejen neutišitelný pláč, vysoké teploty, febrilní křeče s pobytem na jip, déletrvající průjmy apod., ale je znám i případ úmrtí po vakcinaci.

Pak předat papír od imunologa (vyšší instance) obvodnímu pediatrovi (nižší instanci), a ten následně očkování dle něj pro dítě upraví.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.6.07 10:44

No já nevím, testovat nové typy vakcín na nemoc blablafla na dítěti kvůli finančnímu prospěchu se mi vůbec nelíbí. Mám dojem, že buď to člověk dělá se svým dítětem pro lidstvo zdarma, když je momentálně tak přesvědčen o správnosti vývoje té blablafla vakcíny, nebo že je to pro prostý kšeft (infanrix zdarma). Pediatrička od Janinka1 vědomě nebo nevědomě podporuje zájmy farmac. spol. proti zájmu dětí a jejich rodičů (když to laikům rodičům doporučuje, chudáci maminky). Ty farmac. koncerny bych v tomhle nepodporovala.

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.6.07 10:46
Anonymni píše:
Ano, taky se mi nelíbí očkovat proti hepatitidě b plošně všechny děti, navíc ve věku s nezralým imunitním systémem. Nelíbí se mi, že se očkují dospívající kvůli této nemoci „kvůli pohlavnímu životu neboli promiskuitě“ Jak k tomu přijdou děti, které nehodlají promiskuitně žít?

Očkování, pokud by bylo povinné, proti rakovině děl. čípku, to by byla další „bomba“.

Pšenička z Paracelsa je extrémista, jeho nedoporučuju poslouchat.

Povinným očkováním se nelze vyhnout, leda po domluvě s osvíceným pediatrem nějak upravit očk. kalendář, nebo u neosvíceného nedbat na jeho striktní očkovánízakaždoucenupropagující rady, jít na imunologii, pokud by očkování dítě špatně snášelo. Nejen neutišitelný pláč, vysoké teploty, febrilní křeče s pobytem na jip, déletrvající průjmy apod., ale je znám i případ úmrtí po vakcinaci.

Pak předat papír od imunologa (vyšší instance) obvodnímu pediatrovi (nižší instanci), a ten následně očkování dle něj pro dítě upraví.

to jsem psala taky já pardon Petra

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama