Uspaný králíček

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 16:46
Uspany kralicek

Uz od detstvi jsem tahla hodne ke zviratum, jako mala jsem venku nasla zvire a hned jsem ho brala domu, mama ze me byla hodne nestastna, chtela jsem zachranit kazdeho tvorecka na svete..kdyz jsem se pak osamostatnila poridila jsem si pejska, kocku, kralika a morce, (bydlime v baraku), o vsechny zvirata jsem se svedomite starala, kocour chodil ven, a tak se stalo (3roky zpet)ze sezral venku neco otraveneho a posel..kdyz povyrostla dcera, poridila jsem ji jako mazlika kralicka a od mala jsem ji ucila k lasce ke zviratum, mala ji milovala, kazde rano ji chodila davat jidlo, mazlit se s ni, dokonce uz ve 2 letech se snazila ji sama cistit klec, vecer ji chodila poustet aby se probehla po baraku..ja jsem vymyslela, ze kralikovi a morceti udelame venku vybeh, aby mela zvirata vic mista, cerstvy vzduch travu..myslela jsem si jak delam dobre, byla tam jen pres den, na noc jsem je davala domu a to si manzel tukal na hlavu ze jsem prastena, ze je leto a normalne kralici i morcata byvaji venku v kotcich..co se nestalo dneska rano jsme s dcerou sly dat zviratum najist, kralik schovany v domecku, z misky nesezrano ani kousek jidla, tak jsem nadzvedla domecek co se deje a vsimla jsem si, ze ma na zadku do masa vyzranou kuzi, takze okamzite jsem ji nalozila, vzala dceru a k veterinari, tam si ji nechali a odpoledne mi veterinar volal, ze bohuzel kralicka napadly larvy much, ktere se mu zazraly pod kuzi a doslova ho zraly za ziva, prognoza pry spatna, ze ma sezranou tretinu zad at popremyslim o uspani, tak jsem si predstavila kralika se sezranyma zadama a bolestma a rozhodla jsdm se pro uspani, ted se strasne trapim pochybnostmi, co jsem udelala spatne, starala jsem se o ne dobre, myslela jsem, ze jim venku bude lip a tim jsem ji vlastne zabila, take si vycitam, ze jsem ji nakonec nechala uspat, jestli jsem se nemela pokusit o lecbu..strasne me to trapi a to nemluvim o dceri, ktera se uz od te doby co jsme ji odvezly pta, kdy prijde domu… :,( strasne me trapi vycitky co jsem udelala spatne, a take jak je mozne ze to byl tak rychly postup, jeste vcera vecer jsem sla davat zviratum jist a niceho jsem si nevsimla, ze by mela.. :,( vim, ze pro nekoho je to „jen“ kralik, ale pro me je to strasne :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Heivka
Závislačka 4236 příspěvků 05.07.19 16:57

Špatně jste asi nic neudělala, spousta mých kamarádů měla jako mazlíčka králíky a běžně je nechávali přes léto ve venkovním výběhu, když bylo teplo tak i přes noc a většina z nich (králíků) se dožila lehce nadprůměrného věku. Co se týče dávání šanci léčbě, tak pokud veterinář navrhne eutanazii (a že je to i pro toho veterináře hodně těžké) ví proč to dělá. My takhle „dávali šanci“ čubině s rakovinou a bylo to nejhorší co jsme mohli udělat, vidět zvíře, které vám předtím klidně spalo na gauči, zfetované léky, když léky vyprchaly tak kňučela bolestí, ničila si do pelíšku. Ne tohle by zodpovědný chovatel neměl dopustit. Mě budiž omluvou, že ta fena nebyla moje, jen jsem se o ní starala, a neměla jsem rozhodovací pravomoc, ale i tak jsem si měla dupnout dřív.

Petája
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 05.07.19 17:02

Netrapte se, udělala jste rozhodně dobře, vždyť by se ten králík jen trápil. Taky jsem musela nedávno volit eutanazii u pejska, porazilo ji auto, vyhlídky napřed dobré, po podrobném vyšetření hodně špatné…Obrečeli jsme to všichni. Musíte se dívat dopředu, pořiďte nového králíčka, ať holka nesmutní (my už máme zamluvené také nové štěně) nebo jiné zvířátko a zakáže si myšlenky na minulost…A věřte mi, je plno horších věcí…Držím palce :hug:

Payus
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.07.19 17:43

Jsi hodna duse. Ja myslim, ze to uspani je lepsi nez, aby se usacek vic trapil, a ty se taky netrap :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 17:51

Kdyz si predstavim, ze toho chudacka poziralo neco za ziva tak je mi na :poblion: strasne me to boli, neumim si predstavit jak moc musela trpet, a hlavne vycitky, co jsem zanedbala, ze jsem si vcera niceho nevsimla, normalne byla hrava, jedla, behala 8o :,(

Majinka7
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 05.07.19 17:53

Tohle se nam stalo u ovecek, ty mouchy, staci mala ranka, mouchy nakladou vajicka a pak je to fofr :( jedna nam posla, druhou jsem zachranila, ale byl to boj, mela je na polovine tela pod kuzi, davala jsem ji pit ze strikacky, no hruza. Takze bych si nic nevycitala, kralicka jsi nenechala zbytecne trapit, ja ty nase dva kralicky beranky taky davam ven na pastvu, na noc nosim domů. Mam strach i z predatoru. Byt tebou, zajdu s dcerkou za nejakym chovatelem nebo do zverimexu a vyberu noveho králíčka :srdce:

pujda
Kecalka 274 příspěvků 05.07.19 17:55

Ach, naprosto vás chápu. Je mi to moc líto. Ale udělala jste dobře, králíček se alespoň netrápí. My měli také králíka venku a dožila se 9let. Jestli můžu poradit, pořiďte si co nejdříve nového králíčka. Když jsem byla malá, umřela mi andulka. Sice to byl „jen“ pták, ale pro nás to byl mazel, spal se mnou v posteli (normálně si lehl vedle mě na polštář :D ), jedl ze stejného talíře, a když jsem se někam chystala, sedl si na mě, abych se nemohla obléknout a nešlo ho odehnat. Pak seděl na klice a koukal na mě skrz sklo ve dveřích :) No a jediné, co mi pomohlo, když zemřel, byla další andulka. Nesla jsem to opravdu špatně, ale když jsem se starala o nového mazlíčka, nějak jsem se s tím časem srovnala. I když se přiznám, smutno je mi někdy doteď. Jsem strašný cíťa :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 17:57

@Majinka7 az do dnesniho dne jsem nevedela, ze se vubec neco takoveho muze zvireti stat :,( vim, ze to casem preboli, ale mam strasny pocit viny, kdybych ji nedala ven, nic by se ji nestalo :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 18:05

@pujda dekuji :kytka: vim, ze je to cerstve, stalo se to teprve dnes a casem urcite preboli, je to pro me hodne tezke, take jsem velky cita, brala bych lepe, kdyby umrela starim, nez s vedomim, ze ji larvy sezraly za ziva :oops: jen si cely den predstavuji jak ji to muselo bolet a jak je to hnusne. Takovou smrt si preci nikdo nezaslouzi :,(

Majinka7
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 05.07.19 18:08
@Anonymní píše:
@Majinka7 az do dnesniho dne jsem nevedela, ze se vubec neco takoveho muze zvireti stat :,( vim, ze to casem preboli, ale mam strasny pocit viny, kdybych ji nedala ven, nic by se ji nestalo :oops:

fakt si to nevycitej, i kdyz vim jak to myslis :( mě ovecky rano taky vpohode jedli, vsechno ok, nebylo nic videt pod vlnou a najednou odpoledne jedna polehavala, kouknu na ni a objevila jsem pod kuzi ty larvy, nez byl vecer umrela :( taky jsem si to vycitala, ale veterinarka rikala, ze se to stava a je to hrozne rychli. Nevim kolik je tve dcerce, ale u nas vsechny zviratka odchazi do zvireciho nebicka, sice to deti obreci a ja taky, ale lepe to snasi, kdyz si predstavuji, jak si tam hraji. A urcite pomuze novy kralicek, ale volila bych jinou barvu, aby ji nepripominal toho stareho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 18:12

@Majinka7 vubec nevim zda porizovat noveho, se smrti se pak hrozne spatne srovnavam, tady je to o to horsi, ze to byl mazlik dcery, nevim na kolik bude chapat, ze uz neni (necele 3 roky) zatim jsem nebyla schopna ji neco rict, jen jsme kralicka spolu rano odvezly :(

Majinka7
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 05.07.19 18:23
@Anonymní píše:
@Majinka7 vubec nevim zda porizovat noveho, se smrti se pak hrozne spatne srovnavam, tady je to o to horsi, ze to byl mazlik dcery, nevim na kolik bude chapat, ze uz neni (necele 3 roky) zatim jsem nebyla schopna ji neco rict, jen jsme kralicka spolu rano odvezly :(

Asi kdyz ji reknes, ze kralicek byl nemocny, pan doktor ho nemohl vylecit a odesel do nebicka, mohla by to nejak pochopit.Ja to takhle rikala detem, a i kdyz jsme to obreceli, vedeli, ze se neco takoveho stava a uz je to tak nerozhazi. S tou smrti u zviratek se musi pocitat, nekdy se doziji vysokeho veku, jindy po roce z niceho nic odejdou, ale zase si rikam, kdyz jim clovek da lasku, stara se o ne tak i ten kratky zivot si uzili. Ale fakt bych uvazovala o novem, male to pomůže i celkove, aby se naucila starat o ziveho tvorecka, tady jde spis o tebe, aby jsi to prijmula ze se to stává, ze to patri k zivotu. Nam az umrou kralicci, urcite pořídím nové, jsou to skveli mazlicci :palec:

stinga
Echt Kelišová 8468 příspěvků 05.07.19 18:26
@Anonymní píše:
@Majinka7 vubec nevim zda porizovat noveho, se smrti se pak hrozne spatne srovnavam, tady je to o to horsi, ze to byl mazlik dcery, nevim na kolik bude chapat, ze uz neni (necele 3 roky) zatim jsem nebyla schopna ji neco rict, jen jsme kralicka spolu rano odvezly :(

tak jestli dnes na to nemáš sílu, tak holčičce řekni, že králíček musel zůstat ve zvířátkové nemocnici, nech si rozležet v hlavě, jestli chcete pořídit nového nebo raději ne, a až budeš s tím líp srovnaná, řekni holčičce, že králíček byl moc nemocný a umřel a je v králičím nebi

Leviatan
Závislačka 3181 příspěvků 05.07.19 18:31

Já bych řekla že nic si blbě neudělala. Mouchy lítají i doma! Měla jsem morčata a byly venku furt. Bohuzel i zvířata umírají i na nemoci, na úrazy i na stáří. Měla jsem hodně zvířat a na stáří zemřelo jenom několik.. udělala si dobře kralik byl určitě venku šťastný

PHV
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 05.07.19 18:38

Já teda nevím, ale venkem to určitě nebylo :hug: my měli doma morčata, všechno jsem jim pravidelně čistila a stejně jsem na dně klece nacházela larvy much, normálně se tam producírovaly :poblion: :poblion: je mi to líto, pořiďte nového králíčka :srdce: :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama