Uspávání 5 letého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hmonika
Závislačka 2816 příspěvků 50 inzerátů 27.02.18 12:54
Uspavani 5 leteho

Ahoj holky, je tu nektera maminka co porad uspava starsi dite(5let) ve svy posteli?
Syn, kterymu bude 5 let se mnou a s mladsim brachou porad usina v loznici.Pak ho prenasim do jeho pokojiku. Vetsinou behem noci zase prijde k nam.Ted jsem cetla, že dětské úzkosti, nižší sebevědomí a závislé chování během dne souvisí s jejich neschopností překonat noční samotu.
Myslite, ze to opravdu muze mit vliv? Syn je opravdu tak trochu zavislak, Prestoze uz do skolky chodi 3 rokem, tak jsou dny, kdy mame ubreceny prichody do skolky, nikde nechce byt sam bez rodicu, takze nejaky krouzky atd. zatim nepripadaji v uvahu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

pedigka
Ukecaná baba ;) 1597 příspěvků 27.02.18 12:59

Spal treba nekdy u babicky (bez tebe)?
Jestli to uspavani nevadi tobe nebo partnerovi, tak bych mu tu blizkost doprala.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32470 příspěvků 27.02.18 13:01

Mám něco podobného se sedmiletým. Mám pocit, že se definitivně nastěhoval do ložnice, kde ho musím i večer uspávat :D Ale nijak mě to neomezuje.

A tedy žádný závislák to není. V pohodě zvládl ve v 5 letech lyžák a tábor. Ale třeba u babiček chce spát taky s nimi v pokoji.

Uživatel je onlineVercsi148
Kecalka 247 příspěvků 27.02.18 13:02

Moje dcera zavislák není, klidně odjede na týden k prarodičům a v pohodě. Neusne ale sama. Spí semnou celou noc a stavá se, že se v noci vzbudí a ujišťuje se, že tam jsem..
Je pravda, že poslední dobou se bojí i projít z obýváku do pokoje chodbou, prozože se bojí..
Takže nemám v plànu to spaní teď nějak měnit…
Edit:Jo a jsou jí 4 roky… :)

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 27.02.18 13:04

@hmonika Klidně bych mu dopřála co dodá jeho dušičce na pohodě a klidu. Vždyť je to krásné. A za chvíli to bude vzácné. :hug: :mavam:

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 27.02.18 13:18

Presne jak u nas. Dcera 4,5 usina u me v posteli. Mam tam jeste dvouletaka a toho vecer kojim, tak dcera chce byt s nama taky. Nechavam ji, jak usne, prenesu do pokojika a uprostred noci ji mam zpatky. Neresim, nevadi mi to. Sama byt umi, u babicek nema problem, zvladla prechod do nove skolky, zavislak neni.

Alex Adrian
Závislačka 2581 příspěvků 27.02.18 13:19

Náš mladší má taky 5 let, večer usíná ve své posteli, střídáme se s manželem, podle toho, koho z nás si mláďe vybere a jsme s ním chvilku než usne. Je to max 10 minut, pak odcházíme a on usne, v noci občas přijde k nám do postele, pokud chce, spí s námi do rána. Mě ani manželovi to nevadí, užíváme si to. Starší syn toto nikdy nedělal…
Za mě nechat hou sebe, dokud bude chtít, ono to netrvá věčně :-)

Lama Lama
Hvězda diskuse 49059 příspěvků 27.02.18 13:20

Uspavam oba, 6 a 8 let u sebe. A pak prenasim. V noci az na vyjimky uz nechodi rok ani jeden. Uspavam dobrovolne. Kdyz to trca dlouho (nad 10-15min) nebo neco potrebuji delat, mizim a usinaj sami.

hmonika
Závislačka 2816 příspěvků 50 inzerátů 27.02.18 13:29

Dekuju holky za odpovedi.Mne to uspavani vubec nevadi, uzivsm si to, sle zacla jsem premyslet jestli tohle spolecny spani nema spatny vliv na jeho psychiku.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 27.02.18 13:29

Dceru, čerstvě 6 let, taky uspávám u sebe. Jsou to naše chvilky, které si neskutečně užívám. Díky nevlastnímu dítěti v domácnosti jsou naše chvilky tak vzácné. Ale nemá problém být týden u babiček, spát ve školce, na různých dětských akcích s přespáním. Vystřídala už 3 školky a přes léto i 3 další sběrné, také bez problému.

Run
Generální žvanilka 20573 příspěvků 27.02.18 13:33

To je blbost. Mala se mnou spí už šest let. Letos tedy jen když pracuji do večera, protože už je fakt velká a postel malá. A je to sebevědome, oprskle dítě co nemá problém si na kroužku srovnat starší děti, a to tam přišla až o dva měsíce než oni, takže už do zabehleho kolektivu. Já si myslím, že to je přesně naopak. Vždy jsem ji dopravala svoji blízkost a jistotu, tak nemá problémy. Nebo je to prostě jen povaha a neuděláš nic.

alilauter
Kecalka 229 příspěvků 27.02.18 13:37

Ahoj, já taky čtu hodně věcí ohledně spani apod. A skoro bych rekla, co kniha, to názor. Někdo je zásadně proti spaní rodičů s dětmi a někdo to vychvaluje do nebe. Takže babo rad. Asi nic nejlepšího není, než to dělat, jak ti to vyhovuje a je vám v tom dobře. Hlavně ať se oba vyspite :P

Aries6
Generální žvanilka 21960 příspěvků 5 inzerátů 27.02.18 13:39

My máme tři děti (6, 4 a 2 roky) v ložnici pořád. My jakoby nemáme na výběr, teprve rekonstruujeme podkroví, ale kdyby na výběr bylo, možná bysme si je i tak nechali v ložnici :think: Nemyslím si, že tam bude do 15 a pokud ho to k vám táhne, nechala bych ho tam.

pikola
Neúnavná pisatelka 19274 příspěvků 27.02.18 13:46

Dceru uspáváme u ní v pokojíčku, v noci za námi často chodí a žádný závisláček to není, má ráda nové lidi, do školky chodí ráda a u babičky je klidně týden. Když jdeme někam, kde je něco zajímavého, tak jí vůbec nezajímá kde jsme my :mrgreen:

fia80
Závislačka 2974 příspěvků 27.02.18 13:53

Neuspávám je, ale jen proto, že tam jsou dva - mají skoro 4 a 6 let. Kdyby jsme měli jen jedno dítě, tak bych ho samotného usínat nenechávala, ať se nebojí.

Když jsou nemocní, tak jsem s nimi do usnutí. Oba 2 se nám většinou během noci nakvartýrují do postele. Někdy příjde jen jeden a jednou se stalo, že nepřišel žádný. Až mi to bylo trochu líto :) Ale většinou je tam máme oba a dokonce už si děti vymyslely, kde přesně chtějí u nás v posteli spát.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >