Utrogestan vaginálně do 34 TT - možné komplikace

13
11.2.20 19:56

Utrogestan vaginálně do 34 TT - možné komplikace

Ahoj holky,
nejdříve krátce o mně: 5 let snahy o miminko…z toho pět potratů v různých fázích těhotenství (8-18TT) a čtyři revize dělohy. Nalezen imunologický problém (komplementopatie, dr. Malíčková), a v dalším těh. navrhovaná léčba: Miniheparin injekce, imunoglobuliny injekce a Utrogestan VAGINÁLNĚ.
Můj dotaz se týká právě vaginálního Utrogestanu. Takže: při dlouhodobém zavádění může způsobit různé potíže - mykózy, výtoky…a mně i pitomá mykóza v těh. může způsobit velké problémy. Tudíž se chci zeptat těch, co Utrogestan měly nebo mají takhle dlouho, jestli užívaly nějaká probiotika, preventivně zaváděly tablety s lactobacilly..nebo prostě co dělaly, aby mělo jejich těhotenství happy end???
Jen ještě dodám, že i když jsem vždycky otěhotněla přirozeně a „na první dobrou“, tak jsme pro další pokus podstoupili IVF s preimplantačním genetickým screeningem. Prostě už toho máme za sebou až moc a několikrát jsme byli úplně na dně. Teď máme v mrazáku dvě 5denní embrya - a já chci udělat naprosté maximum, aby nám to konečně vyšlo…
Děkuji moc za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5086
11.2.20 20:18

Brala jsem Utroš od počátku do konce 34.tt mykóza mě trápila jen v prvním trimestru. Brala jsem k němu Biopron a 1× týdne zaváděla VitaGyn C. U předchozího těhotenství jsem Utroš také brala skoro celou dobu a mykózu jsem neměla vůbec. Tehdy mě Biopron nenapadl, brala jsem jen ten VitaGyn C.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 20:50

Teď postupuji stejnou léčbu jako budeš mít ty - utrogestan, imunoglobuliny v injekcich od Malíčkové a miniheparin. Komplementopatii sice nemám, ale přišla sem o mimčo dvakrát v šestém měsíci a sebemenší zánět mi může způsobit potrat, taky mi selhává imunita během těhu. To že při dlouhodobém užívání utrogestan může způsobit problémy je blbost, mně naopak dělá dobře a mykóza nemůže způsobit potrat - to jsem konzultovala i s Kouckym. Říkal mi že všemi opatřeními výše se stimuluje imunita, že tělo by ty záněty mělo vydržet. Já si závidím pravidelně Fermalac a po každé velké se sprchuji a jim ústně probiotika, ale stejně tyhle opatření mi přijdou k prdu…první půlku těhu jsem trpěla pořad mykozama, pomáhal mi na to Clotrimazol a vynechat úplně sladký a druhou půlku těhu jsem teď měla tři záněty, takže sem se léčila jednou ústnima antibiotikama a pak i do pochvy, ono platí že čím víc jsi těhotná, tak tím víc jsi v pochvě oslabená, takže se tam nějaký ten zánět vyskytne, ale ty imunoglobuliny a utrogestan by měly působit dostatečně na to aby to nenapáchalo škody, samozřejmě záněty se musí přeléčit. S těmahle opatřeními jsem už teď 32tt :) Kdyby sis o tom chtěla pokecat, tak mužem do zprávy.

• Nahlásit
  • Citovat
15.2.20 22:53

Já jsem po utrogestanu neměla žádné mykózy ani jiné potíže pokud jde o spodek, jediné co, tak jsem byla po něm dušná, ale to je dost výjimečný nežádoucí účinek. Po vysazení to bylo do týdne v pořádku, brala jsem ho do druhého trimestru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama