UZ vyšetření - vada nohy

janka9
19.2.10 13:37

utz vyšetření-vada nohy

Ahoj holky,
prosím nemáte některá zkušenost s diagnozou „vtočené nožičky dovnitř" neboli tzv.pes equinovarus ( koňská noha)??? Myslím tím z UTZ vyšetření.
Minulý týden se dr. na UTZ vyjádřil, že nožička je asi mírně stočená, ale taky že možná jen tak miminko „blbne“..... Nicméně se mu to nezdálo a dlouho to prohlížel a za 2 týdny mám jít na další UTZ pro kontrolu.
Mám hrozné nervy…

Stalo se vám někomu, že se dr. na UTZ taky nějak podobně vyjádřil a jak to nakonec dopadlo???
Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anette28
19.2.10 14:07

Ahoj, jako bývalá zdr. sestra z ortopedie tě můžu uklidnit, že to není nic tak hrozného.I kdyby mělo mimi vtočenou nožičku, tak se po narození s nožičkou cvičí a když vada nejde odstranit ani cvičením, tak se to operuje.Takže nepanikař, nepíšeš, jaký jsi týden těhotenství, ale taky je možný, že jak je tam mimčo zmáčknutý, tak má různě zkroucený nožičky a na UTZ to může vypadat různě.

• Nahlásit
  • Citovat
janka9
19.2.10 14:14

Děkuji moc, jsem 22tt…
Dr. na UTZ říkal, že jednou ji má stočenou a pak ji měl zase rovnou… Jsem laik ale myslela jsem , že když je to „postižení“ tak by ji jen tak nenarovnal a měl ji stočenou pořád,co myslíte?
Já vím, že by to nebyla tragédie, ale je mi z toho smutno…

• Nahlásit
  • Citovat
Anette28
19.2.10 14:32

To je fakt, že když by měl pes euinovarus, tak tu nožičku sám od sebe nenarovná.To tě určitě zbytečně vystrašil a všechno je tak jak má být.Já jsem byla ve 24týdnu na 3D ultrazvuku a tam je krásně vidět, jak je tam to mimčo celý zkroucený.Jestli chceš mít jistotu, tak se objednej taky na 3D, tam by ti viděli na 100procent.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.2.10 14:52

Pokud vím, tak můj šéf se narodil s naprosto otočenou nožičkou, prý to bylo fakt špatné a jeho mamince se pravidelným cvičením podařilo, že je zdravý a dokonce sportovec. I lékaři byli překvapení, že mu nezůstalo ani minimální poškození, ale bylo to o tom, že maminka byla velmi pečlivá, takže kdyby problém byl, tak řešit se to dá.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
2929
19.2.10 15:55

se mnou byla v porodnici holcina a chlapecek to mel, cekali pred propustenim na ortopeda… rikala ze budou cvicit a kdyz to nepomuze tak nejaka sadricka a pak operace… jak dopadli nevim nejsem s nima v kontaktu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17010
19.2.10 16:01

osobní zkušenost sice nemám, ale myslím, že se to řeší až po porodu, některé stočené nožičky se srovnají samy, nebo pravidelným cvičením, v nejhorším případě se operuje
Teď na UZ ve 22 týdnu bych to neřešila, mimi je tam různě zkroucený a může ji mít jen stočenou, nemusí ji tak mít pořád

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10797
19.2.10 16:40

mrkni na
http://www.achilleus.cz/
a diskuse na rodině http://www.rodina.cz/diskuse7771.htm

vím o několika případech, kdy se sekli a po porodu byly nožičky v pořádku… ale je lepší asi na to nespoléhat a přečíst si něco předem… s léčbou sádrováním se začíná hned po propuštění z porodnice, takže je dobré být připravený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
19.2.10 17:05

Ahoj, my jsme to meli, hned v porodnici nam ukazali cviceni-6×denne a velice brzy se to srovnalo, jak dlouho uz ani nevim, meli jsme problemu vice a tem bylo potreba venovat pozornosti vic, takze jsem tohle nebrala ani nejak vazne(castecne i z nevedomosti :oops: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.10 17:15

Ahoj, nevím, jestli jsem měla přesně tohle, ale při narození jsem měla nožičk nahoru - prsty k holenní kosti. Mamka mi s tím cvičila a je to v pohodě. Řekla mi to ve 28 letech, do té doby jsem to vůbec nevěděla a ani by mě to nikdy nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
janka9
19.2.10 22:47

díky moc za podporu, budu doufat :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
9867
20.2.10 21:34

U nás měla po narození špatnou nožičku Elinka. Cvičili jsme při každém přebalování - je to takové „lechtání“ na hraně chodidla, do roku bylo vše v pořádku.

Kamarádky holčička měla nožku v sádře, ve výsledku také vše v pořádku - já vím, zní to strašidelně - ale teď svým strachem miminku nepomůžeš - a navíc to prostě bude dobré :) Tak hlavu vzhůru.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama