Už nestačí mateřské mléko?

94
26.10.20 15:01

Už nestačí MM?

Maminky prosím poraďte. Syn ve čtvrtek 5m, zatím plně kojený, s příkrmama chci začít o víkendu. Začal se v noci víc budit, každé 2h, někdy i dřív. A po kojení navíc neusne, strašně sebou hází. Navíc někdy je kojení fakt boj. Kojím vleže na boku a syn saje, pak pustí bradavku, lehne si na záda a brečí, pak se zase otočí na bok, na chvíli se přisaje a trochu saje a zase na záda a řev. Zkusím vyměnit prso a to se opakuje. Ještě mě kope nohama :,(. Někdy u kojení pak usne. Přes den přestal taky spát, jen v kočárku a více brečí. Nevím, jestli se jen vyvíjí nebo opravdu mu nestačí MM. Je pravda, že se začal otáčet na bříško, ale brečí tam, i když ho dám zpátky. Tak nevím, jestli na noc nezkusit dát UM nebo kaši? Kdyby se jen víc budil, ale on ani po kojení nespí, vyloženě nebrečí, ale mele sebou. Já vůbec nespím :(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5175
26.10.20 15:04

Naučil se něco nového, to většinou potom spánek bl.bne. Nebo mu taky můžou začít růst zuby. Zbytečně ho necpi kaši a sunarem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
26.10.20 15:21

Je teoreticky možné, že mu stoupla potřeba mléka, ale to nevyřešíš nasazením UM, ale naopak co nejčastějším kojením, aby tvoje tělo zareagovalo na zvýšenou poptávku a zvýšilo produkci. Je normální, že potřeba se v průběhu vývoje mění a pár dní trvá, než se to srovná. Stejně tak je možné, že už lezou zuby nebo se chystá na nějaký velký vývojový skok, to může taky způsobovat víc neklidu.
Je to náročné, ano. Ale jestli chceš dál kojit, tak ho necpi UM, tím si to spíš pokazíš. Ono se to nejspíš za pár dní zas srovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
26.10.20 15:32

Do pusinky se dívám pořád a nic tam nevidím, ani nenahmatám. Je pravda, že strašně slintá a všechno strká do pusinky, ale to je teď prý normální. Že vše poznává pusinkou. Ale trvá to už asi 3 týdny. Je pravda, že jsem musela před těmi 3 týdny pryč a manžel místo jednoho kojení mu dával moje odstříkaný mléko flaškou. A to byl boj, asi hodinu to trvalo než do něho něco dostal. Že bych tím kojení narušila? Právě mě mrzí i jak se u toho vztéka a brečí a pouští bradavku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
26.10.20 16:23

Jestli strašně slintá a všechno strká do pusy, tak by to mohly být fakt zuby - i když třeba v puse nic nevidíš a nenahmatáš. A děje se mu třeba i přes den, že si hraje a zničehonic začne plakat a něco cpát do pusy? Jestli jo, tak to vypadá na ty zuby.
Pokud se vzteká takto jen u kojení, tak to může být málo MM, ale vydržela bych pár dní, než se zvýší produkce. UM bych nedávala. Ale je to jen můj názor, já jsem prostě chtěla kojit co nejdýl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
26.10.20 16:36

@pet-p Do pusy strká vlastně pořád všechno. A brečí i přes den. Ale vždycky byl spíš uplakánek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama