Je možné někde uzavřít jen úrazovou pojistku pro děti?

32
9.8.13 17:54

Úrazové pojištění

Těch témat je tu dost, ale vesměs všichni píší o úrazovkách k životku a já chci pro děti jen úrazovou pojistku a proto se ptám…je možné někde uzavřít jen úrazovou pojistku?
Všude nabízejí životní pojištění a k tomu úrazovku… bez spoření nebo se spořením. Rozhodně nechci spořit v pojistce, je to pro mě neprůhledné a jistě to není dobrý způsob jak spořit. Dostala jsem návrh na Flexi životní pojištění bez spoření, ale částka se vyšplhala pro manžela a 2 děti na 2tis měsíčně.
To mi přijde dost, na rizikách, která chceme pojistit ještě přemýšlíme. V podstatě chci, aby děti byli pojištěné když se nedej bože stane úraz s trvalými následky, na odřená kolena pojišťovat nechci. A manžela chci pojistit pro případ smrti, takže tam by přicházela v úvahu životní pojistka, ale u dětí nevidim důvod proč životní pojistka.
U té flexi vzniká nízká kapitálová hodnota a na konci je téměř nulové spoření a tak se zdá částka vyšší jen proto, že se tam promítají případné benefity a kalkuluje se sjednaným pojistným v plné výši až do konce doby sjednání. Takže to je ten případ, co jsem tu četla, že když pojistku zruším třeba po 2letech mám jen drahou pojistku.
Si říkám, když dítě dělá motokros nebo jezdí na koni a chci ho pojistit na úraz, tak to jako nejde?

Příspěvek upraven 09.08.13 v 18:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28884
9.8.13 18:14

@karolisek :think: já mám tu jezdkyni na koni u Uniqy za 319 kč. Jako rodinná úrazovka se mi před časem líbila u Axy
http://www.axa.cz/…e-pojisteni/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8151
9.8.13 18:28

@karolisek my máme uniquu ale máme životky vyplatí se vždycky když jsou děti nemocné proplácí špitál a mají i pojištění proti příp. závažným nemocem, při úrazovce by měli smůlu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
9.8.13 18:45

Je možné dojít na modrou piramidu a tam sestavit pojištění dle požadavků ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neprihlasena salvaje
9.8.13 21:49

Ja mam flexi a jsem spokojena. Hrozne zalezi, kdo ti ji dela, jak to umi udelat a tak, podle toho ti pak vyjde castka. ja v tom pracovala, tak jsem si ji sestavila sama a i ted pro muze a syna jsem si sama nadiktovala, jak to chci. Jinak mi to zatim vsihni zkouseli nastavit.dost blbe…

• Nahlásit
  • Citovat
41
9.8.13 23:23

Kdybych já byl v pozici manžela a řešil čistě pojištění smrti z jakýchkoli příčin, pak bych bez jakéhokoli přemýšlení šel do Dolce Vity od Generali - tarif Z5ZU - nikoli Z5MU to je asi 6× dražší přičemž výsledek krytí je pro oba tarify stejná. Jinde se na stejné hodnoty za dannou cenu nedostanete, je to však podmíněno délkou trvání pojištění - určujete si počet let trvání krytí.
Pokud by šlo o děti obě bych dal k PČS Flexi nebo Kooperativě 7BN, kde to u Flexi vyjde cca 300,–/osobu - velmi kvalitně úrazově pojištěno (v rámci limitů pro děti).
U Kooperativy musím vyzdvihnout perfektní rychlost plnění. Plnějí zpravidla za týden od odeslání hlášení úrazu, nicméně na lehčí úrazy mají pro DO lepší tabulky u PČS. PČS to naopak déle trvá - min. 3 týdny až měsíc obvykle.
A pokud jde o pojištění motokrosařů profesionálů, jezdců na koních, pak Kooperativa s nima nemá problém, za příplatky samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
14.11.14 18:40

@karolisek vsechno jde, jen se musi chtit! Je jedno jak se to jmenuje, dulezite je jak kvalitní plneni pak dostanete. U ditete hlavne trvale nasledky a vázne nemoci. Denni odškodné uz neni tak dulezite, i když většina to citi jinak. Nejdulezitejsi je jak kvalitne jsou pojištěni rodiče ditete!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
14.11.14 18:49

@Bullseye A za kterou firmu vlastně kopete? Vystrelite tu primo tarify od nekolika pojistoven a ty nejlepší v nákladovosti a plnění Vam tam chybi. Nemam pravdu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
19.1.15 13:21

Pojišťovna Aegon

Chtěl bych tímto varovat všechny budoucí a potencionální klienty pojišťovny Aegon. I když jsem si poctivě platil pojištění, tak mě odmítli plnit. Z důvodu toho, že když jsem zvedl břemeno a ruplo mě v zádech tak je to prý??? očekávaná situace a ne úrazový děj. Je to pakáž a předávám to právníkovi. Mimochodem, byl jsem pojištěn ještě u jedné pojišťovny a ta mě bez problémů zaplatila. Střeste se Aegonu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
7.1.16 09:12

Dobrý den. Chtěla bych synovi uzavřít úrazové pojištění, kde by bylo plnění i v době hospitalizace. Ale jde mi o to, že téměř všude píšou, že plnění za pobyt v nemocnici s následkem úrazu. syna čekají dvě plánované operace. Úraz byl v roce 2012, jedná se o rekonstrukční operace. Je možné ho někde takto pojistit? Případně kde? Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.16 09:36
@damdam píše:
Dobrý den. Chtěla bych synovi uzavřít úrazové pojištění, kde by bylo plnění i v době hospitalizace. Ale jde mi o to, že téměř všude píšou, že plnění za pobyt v nemocnici s následkem úrazu. syna čekají dvě plánované operace. Úraz byl v roce 2012, jedná se o rekonstrukční operace. Je možné ho někde takto pojistit? Případně kde? Děkuji za odpovědi.

Jestli se jedná o plánované operace, nebude se plnit ani v případě pobytu v nemocnici „z jakéhokoliv důvodu“. Pojištění se nevztahuje na události, které byly známé před uzavřením pojištění. Většinou si pojišťovna vyžádá lékařské zprávy a když zjistí, že např. roce 2012 se stal úraz a následkem toho jsou plánovány operace po 4 letech, nic nezaplatí - mají to ve výlukách téměř (100% nevím, ale asi ano) všechny pojišťovny. Vyhodila bys peníze za pojistné.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.1.16 09:40

Jinak neřešila bych to s OZ (nalžou spoustu věcí, aby získali provizi), lepší je obrátit se na infolinku pojišťovny (většinou komunikují i e-mailem). Když v e-mailu něco slíbí a potom při pojistné události neplní, můžeš se e-mailem ohradit (ale to by musel udělat ten co to píše chybu, většinou se to neděje). Anonym - takhle to napsat není zcela profesionální, ale pravdivé… děkuji za respektování

• Nahlásit
  • Citovat
329
7.1.16 09:46

Děkuji za upřímnou odpověď. Myslela jsem si, že to takto bude. A když by se jednalo o vrozenou vývojovou vadu, kdy je potřeba operace (pouze jedna, která problém vyřeší), to by pobyt v nemocnici proplacen byl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.16 09:58
@damdam píše:
Děkuji za upřímnou odpověď. Myslela jsem si, že to takto bude. A když by se jednalo o vrozenou vývojovou vadu, kdy je potřeba operace (pouze jedna, která problém vyřeší), to by pobyt v nemocnici proplacen byl?

Jestliže se jedná o operaci, která byla v plánu (vědělo se, že proběhne) před uzavřením pojištění, tak ne. U vrozených vad to bude určitě ve výlukách vždy, princip pojištění je plnit za nahodilé události (když se v době trvání pojištění zjistí onemocnění/dojde k úrazu a musí proběhnout hospitalizace). Samozřejmě kdyby se vrozená vada zjistila až v době trvání pojištění, je to něco jiného (ale pojišťovny si to dost hlídají).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.1.16 10:00

Ale napiš si ještě na ty pojišťovny, opravdu neznám podmínky všech a nerada bych podala nepřesné informace ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama