Užívání antikoncepce

Anonymní
22.3.21 22:51

Užívání antikoncepce platicka

Ahoj, měla bych dotaz
Prosím Pouze odpovědi a ne rejpave otázky.

Lze nějak přestat užívat antikoncepci třeba pokud ji berete normalne 28 dnu
Tak ji třeba dvacátý den prostě vysadit na pauzu abych dostala menstruaci?
Potřebovala bych dostat menstruaci dříve. Než mi končí plato.lze to nějak a jak potom postupovat? Jde po pauze dokončit staré plato a pak zase bez pauzy navázat na další platicko?
Vím že se to takto dost rozhodí, moje otázka zní jestli to takto jde:)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7835
22.3.21 22:56

Tak hlavně by jsi tak mohla otěhotnět pokud máš pohlavní styk. Buď si vem dve plata bez pauzy za sebou a pak si dalsi cykly posun kdyžtak postupně na den, který potřebujes podle pribalovyho letaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 22:58
@JancaS84 píše:
Tak hlavně by jsi tak mohla otěhotnět pokud máš pohlavní styk. Buď si vem dve plata bez pauzy za sebou a pak si dalsi cykly posun kdyžtak postupně na den, který potřebujes podle pribalovyho letaku.

Teď jsem měla dvě v plata vkuse
Takže by se jednalo o 3 plato které bych třeba užívala pouze 20 dnů.
S tím že pak po 7 dní pauze bych dohrála. To staré a pak nacla nové?

• Citovat
  • Nahlásit
870

Jasně že jde, jde všechno, ale nemá se to dělat. Nejenže ti to rozhodí cyklus, ale taky ti to snižuje účinnost HA. Pokud se jedna o to, že nechceš dostat menstruaci v době, kdy jí dostat máš, tak se smí navázat další plato bez přestávky, kdy vlastně ms vůbec jeden měsíc nedostaneš. Ale není to zdravé a nesmí se to dělat pořád, jen výjimečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
691

Nedělej pauzu a začni brát druhý plato.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
22.3.21 23:01

Nooo, já myslím, že jsem měla v příbalovém letáku napsané, že minimum pro zachování účinnosti je 21 tabletek, prostě celé platíčko.

Pokud to chceš jen, že v nějakém termínu nechceš MS, nedělej pauzu a pokračuj. Vysaď, až budeš chtít MS, třeba po 1,5 měsíci. Takhle jsem to dělávala já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
22.3.21 23:04
@Anonymní píše:
S tím že pak po 7 dní pauze bych dohrála. To staré a pak nacla nové?

Takže ty už teď jedeš 2. plato bez pauzy, tudíš by si vysadila po cca měsíci a půl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
22.3.21 23:04
@Anonymní píše:
S tím že pak po 7 dní pauze bych dohrála. To staré a pak nacla nové?

Tak pak můžeš vysadit kdy chceš a pak to dobereš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 23:05

@Polnik
Já se právě ptám jak to vysadit třeba po 1,5 měsíci, to znamená že si třeba brala plato a půl v kuse a pak prostě dala pauzu na 7 dní během ní se ti dostavila MS?
A jak si pak pokračovala? Dobravala zbytek starého plata a lak hned na to vzala další nové plato? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 23:07
@Anonymní píše:
@Polnik
Já se právě ptám jak to vysadit třeba po 1,5 měsíci, to znamená že si třeba brala plato a půl v kuse a pak prostě dala pauzu na 7 dní během ní se ti dostavila MS?
A jak si pak pokračovala? Dobravala zbytek starého plata a lak hned na to vzala další nové plato? :)

Takže tedy
Abych opravdu vedela :lol:
Teď beru 2 plato za sebou s tím že vezmu hned 3 plato a třeba to třetí platicko přestanu brát po 20dnu uzivani
Dam 7 denní pauzu na ms a začnu brát prášek z minulého třetího nedobraneho plata tedy 21.den prášku a pak normálně pokračovat jak jsem zvyklá? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 23:15

Nevím, zda Vám to pomůže, ale (s požehnáním své gynekoložky) beru HA v tzv. dlouhých cyklech (obvykle tři platíčka a pak pauza). Když z nějakého důvodu potřebuju menzes posunout, udělám pauzu o něco dřív či později. Dřív jsem dělala pauzy po každém platíčku, jednou se mi stalo, že jsem ve 3. týdnu užívání tabletu zapomněla, tak jsem si ji už nebrala a udělala pauzu dřív, ale dle příbalového letáku bylo potřeba se chránit ještě kondomem, jinak by hrozilo otěhotnění. Ta HA ale hlavně musí být jednofázová= všechny tablety stejné složení.

Příspěvek upraven 22.03.21 v 23:17

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 23:17
@Anonymní píše:
Nevím, zda Vám to pomůže, ale (s požehnáním své gynekoložky) beru HA v tzv. dlouhých cyklech (obvykle tři platíčka a pak pauza). Když z nějakého důvodu potřebuju menzes posunout, udělám pauzu o něco dřív či později. Dřív jsem dělala pauzy po každém platíčku, jednou se mi stalo, že jsem ve 3. týdnu užívání tabletu zapomněla, tak jsem si ji už nebrala a udělala pauzu dřív, ale dle příbalového letáku bylo potřeba se chránit ještě kondomem, jinak by hrozilo otěhotnění.

Také běžne beru 3 plata v kuse
Ale teď by se mi to hodilo zkrátit takže brát prostě 2 a půl plata dá se říct. S tím že pak udělat pauzu a 7 den zase mám navázat staré plato?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 23:22
@Anonymní píše:
Také běžne beru 3 plata v kuse
Ale teď by se mi to hodilo zkrátit takže brát prostě 2 a půl plata dá se říct. S tím že pak udělat pauzu a 7 den zase mám navázat staré plato?

Jo, přesně tak, pokud už HA berete aspoň 21 dnů, tak je pak jedno, zda bude pauza třeba po 30 dnech nebo po 50 dnech. Hlavně ale musí mít všechny tbl. stejné složení, nesmí to být taková ta cyklická HA, kde se složení tbl. na každý týden liší.

• Citovat
  • Nahlásit
335
23.3.21 00:10
@Anonymní píše:
@Polnik
A jak si pak pokračovala? Dobravala zbytek starého plata a lak hned na to vzala další nové plato? :)

Přesně tak.

No vlastně platíčko má 21 tablet, takže 3 týdny. Já brala vetsinou 4-5 týdnu, vynechala většinou v pátek, za tři dny se dostavila MS, a další pátek jsem začala dobírat těch 14 nebo 7 pilulek a pak načla další plato a takto dokola. Párkrát sem zkoušela i déle, ale to už na mě bylo moc, stejně mě začalo bolet břicho a byla jsem mimo, jak kdybych to měla, takže jsem to dělala takto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat