Tělísko hormonální ano či ne

Anonymní
19.3.21 07:02

Tělísko hormonální ano či ne

Ahoj holky, prosím kdo na zkušenosti s hormonálním tělískem na 5 let? Nikdy jsem neměla, mám strach z nežádoucích účinků, máte nějaké? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14969
19.3.21 07:11

Měla jsem Mirenu, teď mám Levosert a v létě ho jdu měnit za další. Že začátku chvíli trvalo, než si to sedlo, teď je to úplně super. Za mě nejlepší forma antikoncepce. Jinak je tu tuna diskusí na toto téma, tak si tam počti zkušenosti. Jako u všeho jiného, někomu sedne a někomu ne. Dokud to nevyzkoušíš, tak nebudeš vědět, do které kategorie spadáš zrovna ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3393
19.3.21 07:33

Mám už třetí tělísko a neměnila bych. Umíš si představit tu skoro patnáctiletou jízdu bez menstruace, vložek, tamponů…? Tu svobodu při výběru dovolené? Za počáteční diskomfort v podobě špinění, které ale přejde, to rozhodně stojí. Navíc je to prevence proti rakovině děložní sliznice - máme v rodině, doporučeno doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3393
19.3.21 07:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím kdo na zkušenosti s hormonálním tělískem na 5 let? Nikdy jsem neměla, mám strach z nežádoucích účinků, máte nějaké? Děkuji

A ještě dodám, že nežádoucí účinky jsou určitě menší než u HA tabletek, menší zátěž těla. V podstatě jsem za celou dobu nevypozorovala žádné nežádoucí účinky. Dokonce jsem i shodila 10 kilo, takže určitě žádné tloustnutí ani ztráta libida, prostě nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3141
19.3.21 07:39

Měla jsem tři roky Mirenu a super! Trošku mi vadilo že nemám přehled o svým cyklu, ale za to pohodlí to stálo. Po porodu do toho jdu znova :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6539
19.3.21 08:00

Mám už třetí Mirenu a jsem maximálně spokojená. Neměnila bych 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 22:35

Za mě katastrofa. Po trictvrte roce menstruace šla ven. Stridala se třeba 10 denní menstruace, kdy super plus tampony byly na hodinku s 3 dny špinění a pak nanovo.
Nálada na bodu mrazu.

Dle doktorky pořád čekat až si sedne. Nálada prý jarním počasím apod.

Každopádně super antikoncepce, otěhotnět s ní nešlo, když nebylo kdy souložit… :mrgreen: :potlesk: :palec:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat