Úzkost z kouře

Anonymní
15.5.20 22:26

Uzkost z koure

Potřebuji vědět, zda má někdo podobný problém a jak se s ním vypořádal…trpím uzkostnym strachem z koure, mám šílený strach, že dýchání zakoureneho vzduchu poškodí zdraví nasim dětem i nám dospělým. zimu, kdy lidé topí dřevem, uhlím, jen tak tak přežívám. citim zlost na lidi, kteří kour do vzduchu vypouští, včetně kuřáků. nepomahaji mi rozumova odůvodnění, že nám kour neublíží, že už by na to dávno lidi umírali. silne me znervoznuji i jine pachy, jejichz puvod nedokážu rozeznat. velice mě to obtěžuje a v podstatě kazí život.
nevim, kde se ve mně ten strach vzal. rozvinula se mi deprese, jsem na AD. :,( stalo se to někomu? :think: strašně bych si přála se toho zbavit a žít jako driv…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17971
15.5.20 22:35

No to úzkost dělá, prostě se do něčeho vrazí a když zjistí, že to je cesta, kterou se dostane do tvé hlavy a začne ti krást život, tak se jí tam daří.

Jsi někde v psychoterapii? Může to pomoci obecně snížit hladinu úzkosti a naučit se s ní pracovat, takže pak nebude mít tolik síly, aby se rozjela když něco ucítíš.

Další možnost je - jak dlouho po té, co si začala užívat léky se to objevilo? Pokud si tím netrpěla předtím a objevilo se to v řádu týdnů po nasazení léku, tak to může být vedlejší účinek. Sice neobvyklý, ale jako může se stát - pak to konzultuj se svým psychiatrem, jestli nestojí za to léky změnit.

Tak jako tak - vřele doporčuju tuhle knihu, je fakt užitečná a praktická.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

a dost se hodí appka nepanikař, minimálně se naučit podle ní dechová cvičení - pomalé, hluboké dýchání a soustředění se na ně pomáhá velmi rychle přeladit mozek a oslabuje úzkost.

http://nepanikar.eu/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
16.5.20 00:50

Jmenuješ se Greta? A kruci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
16.5.20 01:22

Od tohoho ti pomůže jen a pouze terapie. Lék pomůže ale nevyřeší to. Je nějaký důvod proč zrovna kouř. A to se dá s terapeutem vyřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.20 11:35

@Ou úzkosti předcházely depresi. AD mě zklidnila, dokážu fungovat, nemám stavy, kdy jsem jen ležela, brecela, nedokázala myslet na nic jiného, neměla sílu na nic, kdy jsem už měla pocit, že by bylo lepší v takovém světě nebyt :( k psychologovi se odhodlávam. Chtela jsem uz v breznu, ale nikde me nechteli objednat, resili jen sve rozpracovane pripady a nove nebrali.
Mám pocit, že svět se změnil, nepamatuju si, že bych kdy ten kour vůbec vnímala. stýská se mi po tom „drivejsim“ světě. :,( díky za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.20 11:37

@Aletheia diky moc za odpoved, moc bych chtela, aby to tak bylo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat