Úzkosti - pocit omdlení

Anonymní
22.8.21 14:47

Úzkosti - pocit omdlení

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat zda se někomu z úzkosti točila hlava a bylo na omdlení? Třeba v obchodě u pokladny až tak, že jste museli rychle pryč.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31
22.8.21 15:52

Ano. Takhle mi začali ataky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3255
22.8.21 16:06

Ano, starší dceři se nedávno podobně začaly projevovat ataky. Několikrát i omdlela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.21 16:06

Ano, mohl by to být záchvat panické ataky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
22.8.21 17:34

Ale ještě dodám, že to může být “jen” nízký tlak. Mě se třeba v kramech dělalo špatně pravidelně v těhotenství :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 18:50

Já to mám skoro denně když jdu do obchodu..bojím se vůbec vylézt ven, ze někde odpadnu..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 18:52

@Murka a jak často se ji to děje? Byli jste i na nějakých vysetrenich u doktora? Mně brali krev a byla jsem na vyšetření se srdcem.

• Citovat
  • Nahlásit
408
22.8.21 23:18

Prý to není nebezpečné. Přichází v určitých situacích, částo právě mezi lidmi. A Ty pak musíš utíkat pr, c. Někdy je to tak silné, že ti strašně boucha srdce, myslíš, že omdlis, umfes, dusis se apod. Pomáhá, když tě někdo obejme, chytis se někoho nebo si aspoň pomyslis, že by tě lidí kolem urcite opecovali. Taky byt najedeny, vyspaly.. a taky pohyb, kdyz rychle prchas pryc, patřičně hormony se ti rozproudí. Dýchání. Svírání něčeho v ruce, napití se, škrábání se do dlaně… :-) Cokoli, co tě rozptyli. A hlavně vědomí, že je to panicka ataka, coz pomůže s nadhledem. Může se rozběhnout po traumatu, někdy možná snad i po drogách. Odeznívá, záleží spíš na situaci než na četnosti. Sklon k atakam může trvat měsíce i roky. Pomůže i psycholog či internista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
22.8.21 23:44

Ano, jedná se pravdepodobne o panickou ataku. Nejsou nebezpečné, jen nepříjemné. Projevují se zvýšeným tepem, brnenim končetin, zvýšením tlaku, pocity na omdlení, tlakem na hrudi, zavratemi atp. Provází je také pocity úzkosti, strachu, ohrožení, obavy, že umřu nebo se zbláznim. Dost často si při nich postižený volá sanitku.
Jsou typickým projevem panicke poruchy spojené s úzkostmi, ale můžou se projevit i nárazove. Spoustece můžou být psychické, ale i fyziologicke- nízká hladina cukru v krvi, nevyspani, kocovina, povzbuzující látky (kofein, nikotin), dlouhodobý, stres.
Pokud se opakuji pravidelně, je potřeba s tím něco dělat, tj. odstranit spouštěč a naučit se je zvládat. Takže psychoterapie, případně psychiatr (obvykle se jako 1.pomoc berou antixiolytika, dlouhodobě antidepresiva).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3255
23.8.21 12:20
@Anonymní píše:
@Murka a jak často se ji to děje? Byli jste i na nějakých vysetrenich u doktora? Mně brali krev a byla jsem na vyšetření se srdcem.

Začali jsme u dětského (základní odběry a zhodnocení celkového zdravotního stavu), neurologie, kardiologie (2× holter na 24 hodin), dětský psychiatr. Na tom kardiu byla v takovém stresu, že nebylo možné ji vyšetřit napoprvé, tam jsme byli několikrát. Fyzicky je zdravá, má nižší tlak. Má diagnostikované lehké deprese, sociální fobii, úzkosti a je na hranici poruchy příjmu potravy. Na konci září máme konečně termín k psycholožce. Zatím nebere žádné léky, jen hořčík a b-komplex.
Nejhorší na tom kolečku vyšetření byly ty čekací doby. Kardiologie byla popohnána pediatrem, tak jen měsíc. Neurologie 4 měsíce, psychiatr půl roku a psycholožka tři měsíce.
Teď o prázdninách je její stav lepší, ale bojím se, že až nastoupí do školy, bude hůř. Dcera používá aplikaci Nepanikař a pokud ví, že ji čeká nějaká, pro ni, náročná situace, bere si sluchátka s hudbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 22:38
@Murka píše:
Začali jsme u dětského (základní odběry a zhodnocení celkového zdravotního stavu), neurologie, kardiologie (2× holter na 24 hodin), dětský psychiatr. Na tom kardiu byla v takovém stresu, že nebylo možné ji vyšetřit napoprvé, tam jsme byli několikrát. Fyzicky je zdravá, má nižší tlak. Má diagnostikované lehké deprese, sociální fobii, úzkosti a je na hranici poruchy příjmu potravy. Na konci září máme konečně termín k psycholožce. Zatím nebere žádné léky, jen hořčík a b-komplex.
Nejhorší na tom kolečku vyšetření byly ty čekací doby. Kardiologie byla popohnána pediatrem, tak jen měsíc. Neurologie 4 měsíce, psychiatr půl roku a psycholožka tři měsíce.
Teď o prázdninách je její stav lepší, ale bojím se, že až nastoupí do školy, bude hůř. Dcera používá aplikaci Nepanikař a pokud ví, že ji čeká nějaká, pro ni, náročná situace, bere si sluchátka s hudbou.

Ahoj. Nevím odkud jsi, ale vím, jak tyhle stavy dokážou být „šílené“. 2 měs čekací doba je opravdu hrozně dlouhá. Mohu sama ze své zkušenosti a zkušenosti s dcerou doporučit terapii EFT. Dcera byla během lockdownu „na kaši“. Bylo jí příšerně. K psychologovi jsme se vůbec nedostali, protože covid :cert: A moc jí pomohla terapie EFT. Teď už se cítí dobře a to tam byla cca 5× :srdce: jak sama řekla, teď je šťastná :srdce: takže za mě bych to určitě zkusila. Může to dceři hodně pomoct, než se dostane k psychologovi :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 22:58
@Anonymní píše:
Ahoj. Nevím odkud jsi, ale vím, jak tyhle stavy dokážou být „šílené“. 2 měs čekací doba je opravdu hrozně dlouhá. Mohu sama ze své zkušenosti a zkušenosti s dcerou doporučit terapii EFT. Dcera byla během lockdownu „na kaši“. Bylo jí příšerně. K psychologovi jsme se vůbec nedostali, protože covid :cert: A moc jí pomohla terapie EFT. Teď už se cítí dobře a to tam byla cca 5× :srdce: jak sama řekla, teď je šťastná :srdce: takže za mě bych to určitě zkusila. Může to dceři hodně pomoct, než se dostane k psychologovi :palec:

Mohu se zeptat jaké dcera měla příznaky nebo jak ji bylo? Já mám pocity na omdleni mezi lidmi

• Citovat
  • Nahlásit
3255
25.8.21 07:52
@Anonymní píše:
Ahoj. Nevím odkud jsi, ale vím, jak tyhle stavy dokážou být „šílené“. 2 měs čekací doba je opravdu hrozně dlouhá. Mohu sama ze své zkušenosti a zkušenosti s dcerou doporučit terapii EFT. Dcera byla během lockdownu „na kaši“. Bylo jí příšerně. K psychologovi jsme se vůbec nedostali, protože covid :cert: A moc jí pomohla terapie EFT. Teď už se cítí dobře a to tam byla cca 5× :srdce: jak sama řekla, teď je šťastná :srdce: takže za mě bych to určitě zkusila. Může to dceři hodně pomoct, než se dostane k psychologovi :palec:

Díky za tip, kouknu na to. Jsem ráda, že u vás to pomohlo.
Jsme z královéhradeckého kraje, tady jsou prostě objednací lhůty příšerný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.21 10:08
@Anonymní píše:
Mohu se zeptat jaké dcera měla příznaky nebo jak ji bylo? Já mám pocity na omdleni mezi lidmi

nejdřív se necítila dobře v obchodě mezi lidmi. hůř se jí dýchalo, měla pocit, že na ní všichni koukají, žmoulala si prsty, byla hodně nejistá a bylo jí prostě zle. Pak se to během lockdownu začalo zhoršovat. Měla hrozný výraz v očích, říkala, že se cítí děsně prázdná, že se bojí, že si neužije dětství, sebepoškozovala se (chviličku, podchytili jsme to včas a okamžitě to začali řešit). Měla občas záchvat paniky, jak to sama nazvala. Po terapii EFT vypadá skvěle, má zase radost ze života, je veselá a prostě v pohodě. Nevadí jí už ani hodně lidí v obchodech :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.21 11:01
@Murka píše:
Díky za tip, kouknu na to. Jsem ráda, že u vás to pomohlo.
Jsme z královéhradeckého kraje, tady jsou prostě objednací lhůty příšerný.

jj opravdu to pomohlo. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat