Jaké udelat odběry na slezinu a slinivku?

Anonymní
22.8.21 14:05

Jaké udelat odběry na slezinu a slinivku?

Ahoj,

Mam dlouhodobě zdravotní problémy, který můj lékař přehlíží a posila mě domu s AD, která nechci.
Trpím už rok v kuse hroznymi nevolnostmi a tlakem v levém podzebri, jako by se mi tam něco zvetsovalo.. jsou nějaké odběry na zjištění funkce sleziny a slinivky, případně jaké? Zajdu si na odběry sama.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26538
22.8.21 14:14
@Anonymní píše:
Ahoj,Mam dlouhodobě zdravotní problémy, který můj lékař přehlíží a posila mě domu s AD, která nechci.
Trpím už rok v kuse hroznymi nevolnostmi a tlakem v levém podzebri, jako by se mi tam něco zvetsovalo.. jsou nějaké odběry na zjištění funkce sleziny a slinivky, případně jaké? Zajdu si na odběry sama.

Tlak v levem podzebri? Tak na to odbery zadne, to neni ani slinivka, ani slezina, ale nejspis zaludek nebo streva. Takze gastroskopii, event. kolonoskopii ( chybi presnejsi popis potizi). Ale tipuju, ze to skonci temi AD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 14:31

@mroe na gastro jsem byla, tam byl prelecen Helicobacter a zjištěn středně těžký chronicky zánět žaludku.. žaludek jako takový mě nebolí nebo netlaci, je to jakoby mě něco tlačili do levého zebra.. bývá mi z toho hodně často na zvraceni, ale nevzvracim. Ani na gastro mě doktor neposlal, řešila jsem si to sama. Žádný stres ani problémy nemám, takže nevím, proč AD..

• Citovat
  • Nahlásit
26538
22.8.21 15:50
@Anonymní píše:
@mroe na gastro jsem byla, tam byl prelecen Helicobacter a zjištěn středně těžký chronicky zánět žaludku.. žaludek jako takový mě nebolí nebo netlaci, je to jakoby mě něco tlačili do levého zebra.. bývá mi z toho hodně často na zvraceni, ale nevzvracim. Ani na gastro mě doktor neposlal, řešila jsem si to sama. Žádný stres ani problémy nemám, takže nevím, proč AD..

Tak diagnozu mas, proc hledas dalsi? Slezina ani slinivka takove potite nedela. Jak vis, ze tvoje potize nedela zaludek? Proc myslis, ze to je slezina nebo slinivka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 15:56

@mroe v několika článcích viz třeba se http://pi-centrum.e-shoper.net/…a-a-zaludek/ se tyto moje potíže zmiňují a sedí to. Na utz jsem měla vždy slezinu větší, ale nijak se nad tím nepozastavovalo 13,5cm.. hledám další, protože to trvá už rok a nic a nikdo mi ještě nepomohl a ja už chci normálně žít a ne jen sedět doma kvůli těm potížím..

• Citovat
  • Nahlásit
26538
22.8.21 16:02
@Anonymní píše:
@mroe v několika článcích viz třeba se http://pi-centrum.e-shoper.net/…a-a-zaludek/ se tyto moje potíže zmiňují a sedí to. Na utz jsem měla vždy slezinu větší, ale nijak se nad tím nepozastavovalo 13,5cm.. hledám další, protože to trvá už rok a nic a nikdo mi ještě nepomohl a ja už chci normálně žít a ne jen sedět doma kvůli těm potížím..

Abys mela takove potize, musela bys mit slezinu aspon dvakrat takovou, to je nesmysl. Ty jsi rok doma na neschopence kvuli tomuhle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.21 16:04
@Anonymní píše:
@mroe na gastro jsem byla, tam byl prelecen Helicobacter a zjištěn středně těžký chronicky zánět žaludku.. žaludek jako takový mě nebolí nebo netlaci, je to jakoby mě něco tlačili do levého zebra.. bývá mi z toho hodně často na zvraceni, ale nevzvracim. Ani na gastro mě doktor neposlal, řešila jsem si to sama. Žádný stres ani problémy nemám, takže nevím, proč AD..

To co popisujete opravdu spíše připomíná dysfunční trávící potíže, které nebudou mít somatickou (tělesnou příčinu), a jak píše „mroe“, vaše potíže neodpovídají typickým příznakům onemocnění slinivky ani sleziny. Spíše jsou psychického rázu. I když píšete, že stres nemáte, ani žádné další problémy. Tím v žádném případě nezlehčuji, že máte trápení a tělesnou výraznou nepohodu a snažíte se to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 16:43

@mroe nejsem na neschopence, jsem na mateřské a máme firmu, takže pracuji z domu, dikybohu za to. Nedovedu si představit vhodit s tímto do práce.

• Citovat
  • Nahlásit
26538
22.8.21 17:55
@Anonymní píše:
@mroe nejsem na neschopence, jsem na mateřské a máme firmu, takže pracuji z domu, dikybohu za to. Nedovedu si představit vhodit s tímto do práce.

S cim konkretne? Nejak zatim nevidim zadny dramaticky problem. Nausea a bolesti v levem podzebri? S tim se neda pracovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 20:26

@mroe představ si, ze je ti rok v kuse na zvraceni, denodenne, porad… představuje se to tezko, to vim. Zdravý člověk neví, co to je. Když nevíš čím to je a nevíš, jak si pomoci. Je to opravdu těžké.

• Citovat
  • Nahlásit
26538
22.8.21 22:33
@Anonymní píše:
@mroe představ si, ze je ti rok v kuse na zvraceni, denodenne, porad… představuje se to tezko, to vim. Zdravý člověk neví, co to je. Když nevíš čím to je a nevíš, jak si pomoci. Je to opravdu těžké.

Jestli to mas rok a chodis na gastro, tak uz na neco asi prisli. A jestli neprisli, tak bys mela vzit ty AD. Uz bys mela mozna pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 09:51

@greplbauer-psychosom ale jak tedy s jistotou poznat, ze se jedna o psychosomaticke obtíže? Měla jsem již několik konzultaci ohledně tohoto tématu. Všude mě vyzpovídali a vlastně řekli, ze to muže být tím a tím s ze je to pravdepodobne… ale ja tomu nějak nevěřím. Potíže mě opravdu sužují a nepřijde mi pravdepodobne, ze by mi něco opravdu nebylo..

• Citovat
  • Nahlásit
23.8.21 09:56
@Anonymní píše:
@greplbauer-psychosom ale jak tedy s jistotou poznat, ze se jedna o psychosomaticke obtíže? Měla jsem již několik konzultaci ohledně tohoto tématu. Všude mě vyzpovídali a vlastně řekli, ze to muže být tím a tím s ze je to pravdepodobne… ale ja tomu nějak nevěřím. Potíže mě opravdu sužují a nepřijde mi pravdepodobne, ze by mi něco opravdu nebylo..

Poznat to jde jen tak, že se dáte cestou psychosomatického šetření. Psychosomatika nemá kauzální ani lineární závislost. Tedy to u ní nefunguje jako příznak = nemoc. psychosomatika je o zkoumání nemocného ve všech jeho rovinách, ve vztahu k nemoci, tělu, psychika, sociální a interpersonální vazby, spirituální potřeby. Pro každého nemocného má jeho choroba jiný význam v jeho životě. A proto se psychosomatika zabývá skutečně jedincem, do hlouby a komplexně. Kdežto kalsická biomedicína založená na důkazech používá soubor symptomů k diagnostikování nemoci a využitím statistické pravděpodobnosti. To psychosomatika nemá. Tam jde jenom o vás a podrobně. Napište mi prosím, pokud chcete něco blíže, do SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.8.21 10:00
@Anonymní píše:

A ano, psychosomatická příčina je často přítomna tam, kde biomedicína nedokáže najít uspokojivou odpověď proč nemocný trpí, když vlastně na vyšetření nic podstatného nenašli. Končí to pak většinou diagnozou „z rozpaků“, kdy lékař není spokojen, že nemá vysvětlení a pacient není spokojen, protože si myslí, že mu jeho potíže vlastně nevěří, že si myslí, že simuluje.
Psychosomatika je medicínský obor - není to alternativní medicína. Ale věnuje se pacientovi jednotlivci. Sezení jsou většinou cca 60 min, ne jako u praktika 10 min. Je to taková medicínská „skoro psychoterapie“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26538
23.8.21 10:03
@Anonymní píše:

No, vida. Trpis v podstate dobrovolne. Ono to samo neprejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat