V čem koupat a jak často?

74
23.1.05 15:58

V čem koupat a jak často?

Milé maminky, potřebovala bych od vás poradit. Naší dceru 9,5m koupu v dětské koupeli Johnson - koupali ji tak v porodnici, žádnou alergii z toho neměla, tak jsme u toho zůstali. Tady na emiminu hodně čtu, že Johnson není moc dobrý, že ho děti nesnášejí atd., tak bych chtěla zkusit jinou značku. Moc díky za vaše odpovědi. P.S. jak často koupete? Lucka + Lucinka 9,5m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
23.1.05 16:46

Ahoj,
používáme značku B"ubchen, ale koupel do vody přidáváme jen ob jedno koupání (jednou jen voda + namydlenou rukou obejdu nejdůležitější místa, jednou i s koupelí). Koupel nepoužíváme vždy proto, abychom zbytečně neodmašťovali pokožku celého těla.

Jinak koupeme obden (výjimečně dva dny ne). Dříve jsme to i kvůli rituálu dělali každý den, ale i přes mazání olejíčky či krémy stejně začala mít malá sušší místa na těle, tak jsme koupání omezili, ale jednou týdně, jak se často též doporučuje, to by u nás fakt nešlo… :roll:

Eva a Eliška 6 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
23.1.05 17:07

My koupeme obvykle jednou za den večer čistou vodou a mýdlem od SebaMed a mydlíme jen ty části těla, kde je to zrovna potřeba. Nepoužíváme pěnu do koupele (tu mají taky), myslím si, že zbytečně zbavuje pokožku děťátka ochrané vrstvy.
Eliška a Kamča 19 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
23.1.05 17:11

My koupeme každý večer, protože to malá miluje a na plavání do bazénu chodit nemůže kvůli snížené imunitě. Kde je potřeba používáme mycí gel Babylove z DM. Od malinka nebyl problém se snášením. Po koupeli většinou ničím nemažu, jen vyjímečně mlékem Babylove.
Ali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
23.1.05 17:58

Ahoj, my koupeme každý den, protože malá by bez toho snad ani neusnula. Používáme mycí emulzi od Seba Med, ale myjeme jen pod krčkem, v podpaží a prdelku a jednou za týden celý tělíčko. Jinak po veškerých olejíčkách a krémech měla malá strašně vysušenou pokožku, tak mi doktorka doporučila mast Leniens. Dělají ji v lékárně, každý den ji s ní celou pěkně promažu a kůžičku má krásně heboučkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
23.1.05 18:51

ahoj holky my také naší Elinku koupeme každý den a používáme krémový sprchový gel od Johnsonu a zatím nám vyhovuje sice všude čtu že se miminka mydlit nemají,že mají pak vysušenou pokožku tak mi takový problém nemáme pokožku máme krásně hebkou a na vlásky taky používáme šampon téže značky a jsme fakt spokojený ,no určitě,ale vyzkoušíme něco jinýho holt musím říct že né všechny mimískové jsou stejný každýmu vyhovuje úplně něco jiného :lol: a my jsme holt ten typ že sneseme všecko takže vám přeji více miminek jako je to naše zdraví :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
23.1.05 21:13

Ahojky,
my koupeme taky každý den, Sabinka koupání miluje. KOupeme v dětské pěně nebo šamponu Tom a JErry, je dobrý, neštípe do očí a je cenově dostupný.
Ahoj Radka a Sabinka 3m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
23.1.05 21:17

Mohu vřele doporučit Balneum Hermal. Původně nám ho předepsal pan doktor na atopický ekzém. Ten už je za námi, ale tento přípravek používáme dál. Je na bázi sojového oleje, nevysouší a zvláčňuje a malej má po něm nádherně heboučkou pokožku. Občas dáme do vody také Bubchen (podle mě jedna z nejšetrnějších značek), ale hned je znát, že pokožka je sušší. A tatínek zkoušel synkův Bubchen šampon a říkal, že ho pálil do očí… Johnson´s baby v žádném případě nedoporučuju - vysušená pokožka, po olejíčku i vyrážka atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
23.1.05 21:27

Ahoj holky,

my pouzivam jen Johnson´s baby a zadny problem jsme nikdy nemely.. jak sprchovy gel , tak penu do koupele nekdy i uklidnujici penu do koupele, pudr a masticku na zadecek proti opruzeninam ( ale tu masticku jen nekdy. ) Pak Kubika namazu celyho olejickem od avirilu a je to.. Me a Kubovi tato znacka dost vyhovuje a nikdy jsem nevidela ze by mel suchou pokozku. Naopak je krasne hebouckej..

Pa Maty + Kuba 7m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
23.1.05 22:14

Ahoj, v porodnici se mi malá po koupání v Johnsonu osypala, tak jsem to dál nepokoušela. Byla pořád taková suchá a moje švagrová, která je kožní dr., mi přinesla olejovou koupel Balmandol a tělové mléko Lipoderm omega od firmy Spirig. Dá se to koupit v lékárně a je to vhodné i pro atopiky. Já jsem moc spokojená. Jinak koupeme každý třetí den. Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
31.1.05 20:16

Ahoj,

my koupeme každý den, bez toho bych ho asi neuspala :D . Koupeme v mycím gelu od Klorane a stejně tak používáme jejich výživný krém, ale pouze na suchá místa. Jinak je perfektní i jako prevence, když prcek sliní, tak ochrání pusinku, perfektně nám zabral i na krusty ve vlasech po jednom namazání byly pryč :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
31.1.05 20:31

Ahoj,
my koupeme denne a taky pouzivam penu od Johnsona.malej nema problemy s pokozkou.
po koupani ho ale mazu po celym tele masti Leniens-a je vonavej a kuzi suchou nema.Da se koupit v lekarne a je za hubicku.v porodnici tuhle mast pouzivali na zadek:-)vypada to blbe,ale ja ji pouzivam na telo:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iri
140
1.2.05 11:21

Ahoj, suhlasim s Evou, ze Bumchen je moc dobra a kvalitni znacka. Kupuju krem na opruzeninky a za 2dny je mela pryc a od te doby se vubec neobjevily.
Ale kazdemu mimi svedci neco jineho, je treba vse vyzkouset :D
Iri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.2.05 08:22

Ahoj. Ja som Nelku - 6m, kúpala s kozmetikou Bubchen, ale objavil sa u nej ekzem. Doktorka nám poradila obyčajné detské mydlo NELA BATOLE - tak sa volá aj dcérka. Mydlím ju len trochu na záhyboch. Potom ju natieram s krémom z lekárne, neviem ako sa volá, je to na predpis od kožnej. Ekzém sa malej zlepšil. Dúfam, že jej to vydrží. Kúpeme sa každý deň a chodíme aj na plávanie s miminkami.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama