V čem pást morčata?

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
674
19.5.22 15:50

V čem pást morčata?

Zdravím chovatele morčat! :D
Měla bych na Vás jeden dotaz. Dnes jsem se konečně odhodlala vzít morčáky na zahradu na pastvu, použila jsem na radu kamarádky vršek od klece. No a už teď mám žaludeční vředy z toho, jak je budu chytat a stěhovat zpátky domů, protože mi nedošlo že klec nemá dvířka, odklápí se celá boční stěna a morčákům tak vznikne poměrně dost prostoru na úprk :zed:. Jak to řešíte vy? Máte na to nějaký fígl nebo nějakou odzkoušenou ohrádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1988
19.5.22 16:30

Ac se to nezda, jsou tam. Schovany pod senem, protoze ted jsem je tam dala. Az se uklidni, budou se past :mrgreen:
Ohradku si dej do googlu, neco jako vybeh pro morcata, kraliky… je slozitelna na sirku jednoho kusu. Uz jede ctvrty rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1988
19.5.22 16:31

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
674
19.5.22 16:43

@MadGirlNancy To vypadá dobře, díky za inspiraci. Jak je to vysoké (odhadem stačí)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.22 16:54

My pouštíme na volno. Máme teda jednoho, texeláče.
Většinou je buď pod svou oblíbenou borovičkou nebo u kotce nebo chodí za námi jako pejsek.
Když nebyly vlhké roky, měl bivak v malinách, měl tam seno a odchytávali jsme ho až večer.
Ale je zvyklý, máme ho už 4 roky.
Dala bych si pozor na to, aby nebyla tráva vlhká, aby morčata nenastydla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.22 16:56

Jo a zapomněla jsem dodat, že máme kvalitní plot prověřený 2 německými ovčáky a jak je chlupatý, vypadá velký a všechny kočky v okolí se ho bojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
674
19.5.22 16:59

@Sylvania 333 Tak to by u nás nešlo. Zahrada je samá díra, plot drží jen silou vůle a žije tu spousta káňat, lišek a bůh ví čeho :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3853
19.5.22 17:06
@Mala.ještěrka píše:
@Sylvania 333 Tak to by u nás nešlo. Zahrada je samá díra, plot drží jen silou vůle a žije tu spousta káňat, lišek a bůh ví čeho :D

I vzhledem k výskytu dravců určitě pořiďte klec s pletivem i z vrchu. Část musí být zastíněná. Sousedovic holky mají tuhle klec a teď tam vídám morčata téměř každé odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
19.5.22 17:18

Nevím, jak tvoje morčata, ale naše nezdrhají, takže bych je mohla v pohodě pustit i na volno. Ale s ohledem na možný příchod kočky či jiného dravce je lepší mít výběh ohraničený a zeshora alespoň zpoloviny zastíněný (pozor na přehřátí!) Já budu o víkendu stloukat ohrádku z pletiva a plotovek :mavam: Morčátkům zdar!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6898
19.5.22 17:38

Koukám, že tu nikdo nemá hrabací morčata…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
19.5.22 17:51

Tady mají různé výběhy.
https://obchod.kralici.cz/…ohradky.aspx
Já je tedy nepotrebuji, ale mám jiné podmínky. Ohraničený dvorek, kde je pustím do trávy na volno a přinesu je i s klecí do které se pak dle libosti vrací. Když je chci vzít domů, naženu je do klece a odneseme je domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
19.5.22 18:09
@Ivan PPZ píše:
Koukám, že tu nikdo nemá hrabací morčata…

Tak hlavně je otázka, zda je tam chce mít přes den bez dozoru, nebo na ně bude koukat - to by bylo nějaké řešení útěku či podhrabání zbytečné. My chodíme teď s morčaty na půl hoďky denně na trávu, klidně je i pustím navolno, když je to v zahradě, kde nemůže přiběhnout pes atd. - nezdrhají, nikam se nehrabou. Prostě si najdou svoje místečko, tam si lehnou a žerou :mrgreen: A to jsou to pubertální kluci, kteří vyskočí i půl metru, žádný staroušci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
674
19.5.22 18:30

@unuděná To já ještě nevím, jak to bude… Dneska se jim tam moc nelíbilo, ale tak bylo to poprvé, budou si muset zvyknout. A já právě četla, že morčata nehrabou? Ale potřebovala bych, aby ohrádka zvládla vyrovnat malé terénní nerovnosti a aby ta morčata šla vyndavat horem, dneska mi ta mladší hysterka málem zdrhla a to jsme se vyndavali ve dvou :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
19.5.22 18:44
@Mala.ještěrka píše:
@unuděná To já ještě nevím, jak to bude… Dneska se jim tam moc nelíbilo, ale tak bylo to poprvé, budou si muset zvyknout. A já právě četla, že morčata nehrabou? Ale potřebovala bych, aby ohrádka zvládla vyrovnat malé terénní nerovnosti a aby ta morčata šla vyndavat horem, dneska mi ta mladší hysterka málem zdrhla a to jsme se vyndavali ve dvou :roll:

Tak stačí koupit takové ty háčky nebo kolíčky, které se jako u stanu zapíchnou do země a ukotví tu klec ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2742
19.5.22 19:00

Já dávala koš na prádlo a na to židli kvůli psovi. Aby ty nohy židle zabránily převrácení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat