Reklama

V čem podnikáte (z domova)?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 11:43
V čem podnikáte (z domova)?

Ahoj, dávám dotaz do pléna :) Jsem na rodičovské dovolené a vzhledem k vážnému úrazu budu muset zcela změnit pracovní zaměření. Budu potřebovat několik let, možná na stálo, pracovat jen z domova. Mám ještě dva roky na vymyšlení a přípravu, tak se „rozhlížím“. Jsem vysokoškolačka. V mém oboru by to možná taky šlo, ale spíše ve spolupráci s někým a to nevím, zda někoho takového najdu. Nějaké nápady mám a možná i budu spolupracovat s manželem, který uvažuje o souběhu podnikání se zaměstnáním - já bych mu dělala administrativu. Ale přeci jen se ještě rozhlížím po něčem vlastním. Podělíte se o tipy, co Vás v takové situaci „zachránilo“? Jen na okraj dodám, že jazyk neumím tak dobře, abych z toho mohla těžit. Budu mít drobné přivýdělky z háčkování na zakázku, ale mým cílem je mít job, který mi dá alespoň 20 tis. měsíčně. Díky všem za tipy, i když je mi jasné, že jen minimum z toho by se třeba hodilo pro mne. Pohyblivá jsem, ale s omezením.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

_0812_
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 29.09.18 11:48

Napadá mě jedině asi nějaký multi-level. Já taky potřebuju dělat z domu, už mám něco rozjednané a pokud to dobře dopadne budu mít půl úvazek + další dva vedlejšáky a na těch 20 tis, na které se stejně jako ty chci taky dostat budu muset makat jak čert i více jak s běžnou pracovní dobou. Nicméně se jedná o něco co by mě fakt bavilo, takže to budu brát jako placeného koníčka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 11:54
@_0812_ píše:
Napadá mě jedině asi nějaký multi-level. Já taky potřebuju dělat z domu, už mám něco rozjednané a pokud to dobře dopadne budu mít půl úvazek + další dva vedlejšáky a na těch 20 tis, na které se stejně jako ty chci taky dostat budu muset makat jak čert i více jak s běžnou pracovní dobou. Nicméně se jedná o něco co by mě fakt bavilo, takže to budu brát jako placeného koníčka.

Taky očekávám, že se budu muset otáčet, ale to mi nevadí, to jsem dělala vždycky. Jde mi jen o skloubení zdravotního omezení s prací a malým dítětem. Náročné to bude, to ano, ale to vůbec nevadí, jde mi čistě o nalezení nového směru, kterému se budu moci věnovat na stálo a rozvíjet se v tom. Ten multi-level, možná mám zkreslené představy, ale vybavuji si jen prodej drogistického zboží.. je to tak? Držím pěsti i tobě :kytka:

Káťa19
Kelišová 7080 příspěvků 36 inzerátů 29.09.18 12:09

A v jakem oboru mas VS?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 12:14
@Káťa19 píše:
A v jakem oboru mas VS?

Veřejnou správu (Mgr.) na právnické fakultě.

Helca83
Kecalka 120 příspěvků 29.09.18 12:30

Co účetnictví nebo daňová evidence popr i dane? Musela by ses rekvalifikovat, ale z domova to dělat lze…

histep
Závislačka 3258 příspěvků 29.09.18 12:39
@Anonymní píše:
Veřejnou správu (Mgr.) na právnické fakultě.

Ono je spis potreba vychazet z toho, co umis nebo co by te bavilo, nez se inspirovat tim, co delaji ostatni.

Ja delam ucetnictvi a dane, ale to je ti k nicemu, pokud to neumis.
Rekvalifikace na ucetnictvi mozna je, ale abys to mohla delat samostatne, potrebujes leta praxe.

chaela
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 29.09.18 12:48

Já jsem v podobné situaci, zdravotní omezení mám sice minimální, v mém oboru by šly jen věci, které zase nelze skloubit s dětmi, takže taky hledám jinde. Teď siju, baví mě to, lidí si to kupují, ale plnohodnotný výdělek z toho asi nikdy nebude. Včera mě osvitil bezva nápad, to by téměř jistě vydělávalo, ale vyžadovalo by to obrovskou počáteční investici. Což je jaksi zásadní problém,peníze nemáme a půjčovat si nechceme, to je velký risk. Takže nápad zůstane nerealizovan. Ledaže bychom vyhráli těch 200 milionů ve sportce :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 12:57

Tak zalezi jestli mate byt nebo dum. Ja treba mam taky VŠ, ale delam uplne neco jineho. Ted jsem na rodicaku, ale mam 2 e-shopy (z drivejska teda, nekolik let), a provozuju psi salon. Delam rukama :mrgreen: , ale jsem ve styku s lidmi i zviraty a to me naplnuje vic nez puvodni prace a kvalifikace.

Prosim anonym nebo smazat - osobni info

Barush
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 29.09.18 12:58

Hospodarim - drubez, kralici, ovce, kozy, zelenina, ovoce.

Helca83
Kecalka 120 příspěvků 29.09.18 13:03

@histep nerikam aby zakl.začala dělat hned složité věci typu mzdy, ale každý přeci nějak začínal… když se toho bude bat, nezačne s ničím.

Jelikoz psala, ze neumí jazyky a zároveň ma pohybové omezení, tak mnoho možností není - leda tak možná youtube a mamablogging anebo, jestli ma talent na sloh, začít psát nějaké články někam. Nebo se poptat po známých, jestli by někdo v okolí nepotřeboval třeba do firmy administrativní pomoc, tedy pokud by se to dalo dělat z domova… :nevim:

histep
Závislačka 3258 příspěvků 29.09.18 13:13
@Helca83 píše:
@histep nerikam aby zakl.začala dělat hned složité věci typu mzdy, ale každý přeci nějak začínal… když se toho bude bat, nezačne s ničím.

Ale zacit delat z domova ucetnictvi po rekvalifikacnim kursu bez praxe je spis o usta nez o vydelek, je tam dost velka zodpovednost pod financnimi sankcemi.

Proto pisu, ze musi vychazet z toho, co umi (odborna prace), nebo co by ji bavilo (obecna prace).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 14:57
@Barush píše:
Hospodarim - drubez, kralici, ovce, kozy, zelenina, ovoce.

Tohle mě vždy zajímalo, jak se tím dá uživit. Je to určitě makačka a jsi uvázaná u hospodářství, viď? Ale mně se tohle líbí..vesnický styl života a návrat ke kořenům. Dá se tím uživit a to celoročně? Nebudu se do toho sice pouštět, protože nemám potřebné znalosti, ale zajímá mě, co je vlastně produktem, který přináší zisk. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 15:04
@Helca83 píše:
@histep nerikam aby zakl.začala dělat hned složité věci typu mzdy, ale každý přeci nějak začínal… když se toho bude bat, nezačne s ničím.Jelikoz psala, ze neumí jazyky a zároveň ma pohybové omezení, tak mnoho možností není - leda tak možná youtube a mamablogging anebo, jestli ma talent na sloh, začít psát nějaké články někam. Nebo se poptat po známých, jestli by někdo v okolí nepotřeboval třeba do firmy administrativní pomoc, tedy pokud by se to dalo dělat z domova… :nevim:

Nejsem bojácný typ, naštěstí. Naopak jsem houževnatá a umím z nuly vybudovat maximum, to je přidaná hodnota. Bude to zase dobré, jen musím najít ten předmět činnosti, lépe asi více zdrojů příjmů. Ráda bych pracovala na střídačku hlavou i rukama. Pohybové omezení je jen částečné, není to úplné drama, jen už musím být víc opatrná. Vždy mě zajímalo jak se živit pomocí youtube, slohem atd., jak zmiňuješ. Mám od lékařů námět, abych napsala knihu pro lidi, kteří prošli tím, co já. Humornou formou, s nadhledem. Vedla jsem kdysi o tom diskuzi a udržela jsem pozornost mnoha lidí. Talent na sloh mám, toho bych ráda využila, ale krom vydání brožury, nevím, jak to uchopit a jak to zařídit, aby to přinášelo zisk. Budu hledat, díky za tip :kytka:
Mamablogging - taky zajímavé, děkuji! :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 15:06
@histep píše:
Ono je spis potreba vychazet z toho, co umis nebo co by te bavilo, nez se inspirovat tim, co delaji ostatni.Ja delam ucetnictvi a dane, ale to je ti k nicemu, pokud to neumis.
Rekvalifikace na ucetnictvi mozna je, ale abys to mohla delat samostatne, potrebujes leta praxe.

Mám už asi 20 let kurz jednoduchého a podvojného účetnictví, ale tenkrát jsem k tomu neinklinovala a nerozvíjela to dál. Takže tímto směrem cesta nepovede. Chápu, že jsou k tomu velmi důležité roky praxe.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >